Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 22 Şubat 2014, Cumartesi 21:23:48 tarihinde eklendi. 2580 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EKPSS Sınavına Girecekler İçin Önemli Bilgilendirme

2012 Yılında Türkiye'de ilkkez yapılan ÖMSS'nin (Özürlü Memur Seçme Sınavı) ardından, 2014 yılında yapılacak EKPSS için (Engelli kamu personeli seçme sınavı) sınav başvuruları 24 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında alınacaktır. Kura başvuruları ise 12-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında alınacaktır.
EKPSS Sınavına Girecekler İçin Önemli Bilgilendirme

EKPSS KURAYA KİMLER BAŞVURABİLİR?


Kuraya, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracak. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaktır...


EKPSS Sınav Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Başvuru Yerleri


EKPSS'ye başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının % 40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.


İLK DEFA ENGELLİ MEMUR SEÇME SINAVINA BAŞVURACAK ADAYLAR bulundukları adres illerindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgilerini belirten yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini alarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurularını yapacaklardır.


2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİ İLE ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNMAYANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.


2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLANLAR başvurularını bir ÖSYM başvuru merkezinden yapacaklar ve değişikliğe esas belgelerinin onaylı bir örneğini dilekçe ekinde başvuru merkezi görevlisine teslim edeceklerdir.


2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak, 2012 yılı engel bilgileri ile yapabilecekler ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden yeni durumlarını gösterir Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alarak ve bu belge ile birlikte Engelli Sağlık Kurulu Raporlarının onaylı bir örneğini ÖSYM’ye ulaştıracaklardır.


Binlerce engellinin yaşamını değiştirip devlet memuru olmasını sağlayacak sınava girecek adaylara başarılar dileriz...

 

 

Kaynak http://engelliler.gen.tr/f124Rakip olarak seni istiyorum Camiamıza Müjde
UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 51
Hayır - 1963
Evet - 244
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.184 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir