Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 21 Mart 2012, Çarşamba 12:11:28 tarihinde eklendi. 56483 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Yeni Düzenlemenin Satırbaşları

Başbakan AK Parti Grup Konuşmasında; "Şehitlik Yasası'ndaki 20 maddeyi değiştiriyoruz. Şehitlik, gazilik, malullük kapsamını genişletiyoruz. Şehit yakınları ve gazilere yapılacak gayrimenkul hibelerine muafiyet getiriyor, vergi matrahından düşürülmesini sağlıyoruz. Toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma şartını yeniden düzenliyoruz, sosyal güvence şartı aranmayacak. Şehit ve gazilerin tüm çocukları bu haktan yararlanacak. Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki erler ile geçici köy korucuları da faizsiz konut kredisi imkanından yararlanacak. Malul olan gazilere sağlanan bakım desteğini köy korucuları ve sivil vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Bakım desteğini iki asgari ücret tutarına çıkarıyoruz. Terörle mücadele sırasında yaralanan sivillerin her türlü sağlık ve tedavi hizmetleri katılım payı alınmaksınız yapılacak. Tedavisi devam eden personele bir yıl süreyle ödenen tazminatı 12 aydan 24 aya kadar çıkarıyoruz. Polis okulları ve askeri okullarda okumaya kazanıp geçici kaydı yapılan veya yaşları 18'in altında olan öğrencileri bu kapsama alıyoruz. Terör eylemlerinde hayatını kaybeden sivilleri şehit kategorisine alıyoruz. Bingöl'de şehit edilen Hatice artık kanunen de şehit sayılacak. Şehit yakınlarının biri eşi ya da çocuğu diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz. Artık anne babalara maaş bağlanması için malullük ve muhtaçlık şartı aranmayacak." dedi.
İşte Yeni Düzenlemenin Satırbaşları
   ERDOĞAN, 'SİVİL ŞEHİT YASASI'NIN AYRINTILARINI AÇIKLADI

Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir.

Şu an itibariyle şehit, dul ve yetimleriyle, gazilerimize çeşitli kanunlar çerçevesinde yardımlar yapılıyor. Şehit dul ve yakınları ve gazilerimize çeşitli tazminatlar ödeniyor. Bu kişilere aynı zamanda aylık ödemelerde yapılıyor. Yılda bir kez çocuklara eğitim yardımı veriliyor. TOKİ tarafından faizsiz konut kredisi imkanı tanınıyor. Bu kişiler toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanıyor. Askerlik muafiyetinden istifade ediyorlar. Bu kardeşlerimize çeşitli vergi muafiyetleri uygulanıyor. Şehit aileleri ve gazilerle doğrudan ilgilenecek bir daire başkanlığı kurduk. Şimdi biz şehitlerimizin dul ve yetimleriyle, gazilerimizi çeşitli kanun ve KHK’larla 20 maddeyi değiştiriyoruz.

   GAYRİMENKUL HİBELERİNE MUAFİYET GELİYOR

Şehit yakınları ve gazilere yapılacak gayrimenkul hibelerine muafiyet getiriyor, bu hibelerin vergi matrağından düşürülmesini sağlıyoruz.

Tüm yurtta toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma şartını yeniden düzenliyoruz. Şehit ve gazilerimizin tüm çocukları bundan yararlanacak. Ücretsiz yararlanmak için artık sosyal güvence aranmayacak.

   FAİZSİZ KONUT KREDİSİ

Terörle mücadele kanunu kapsamındaki, er ve erbaşlar ile geçici köy korucularının faizsiz konut kredisinden yararlanmasını getiriyoruz.

Malul olan gazilerimize sağlanan bakım desteğini köy korucuları ve sivil vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Bakım desteğini bir asgari ücret tutarından iki asgari ücret tutarına çıkarıyoruz.

    OPERASYON TAZMİNATI 24 AYA ÇIKIYOR

Terörle mücadele görevlerini ifa ederken yaralanan kamu personeli ve sivillerin her türlü sağlık hizmetleri yapılacak. Tedavisi devam eden personele bir yıl süreyle ödenen özel harekat ve operasyon tazminatının ödeme süresini 12 aydan 24 aya kadar çıkarıyoruz.

Terörle mücadele sırasında olmasa bile, yaralanan harp malulleriyle köy korucuları da artık ihtiyaç duydukları her türlü araç gereçlerden, katkı payı ödemeyecekler.

Maluliyeti sürekli olan kardeşlerimizin, malullük derecelerini değiştirebilecekler.

Şehit ve gazi sayılma kapsamını genişletiyoruz. Terör olayları sebebiyle, göreve gidiş-dönüşler esnasında meydana gelen kazalar sonucu, yaralanan sakatlanan ve hayatını kaybedenleri kapsama alıyoruz. Trafik yol güvenliği ile tutukluların sevkinde görevliyken meydana gelen olayları kapsama alıyoruz.

    TERÖR NEDENİYLE HAYATINI KAYBEDEN SİVİLLER DE ŞEHİT SAYILACAK

Terör eylemlerinde hayatını kaybeden sivilleri şehit kategorisine alıyoruz. Terör sebebiyle hayatını kaybeden ya da malul olan sivillere ve yakınlarına tazminatın yanında aylık bağlıyoruz.

Örneğin Batman’da şehit edilen Mizgin, Bingöl’de şehit edilen Hatice artık kanunen de şehit sayılacak.

Şimdi geliyorum en önemli iki düzenlemeye. Mevcut durumlarda ailesinden birine veya çocuğuna bir istihdam hakkı tanınıyordu. Biri eşi yada çocuğu, diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz. Anne babaya ödenen maaşta hali hazırda muhtaçlık şartı aranıyordu. Bunu kaldırıyoruz. Malullük ve muhtaçlık belgesi aranmayacak. Allah hiç kimseye evlat acısı, kardeş acısı vermesin. Bütün bu düzenlemelerin şehit yakınlarına, gazilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Konuşma Detayları İçin tıklayınız: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20172838.asp?top=1


UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


erolgol - GERÇEK TERÖR MAĞDURU EROL - Tarih: 2012-10-17 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
peki neden gazilik hakkı verilmiyo ben ve benim gibiler neden gazi stadüsünü alınmıyor gerçek terör mağduru bizleriz gazi mi ; SAYIN BAŞBAKANIM DİYORKİ ; Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz bize neden sahip çıkmadı asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişiler ben malul olmayan gazi EROL , ama çok mağdurum 1997 yılında Şırnak çakır söğütte vatani görevini yaparken kuzey ırakta teröristlerle girdiğim çatışmada bacağıma isabet eden kurşun la yaralandım sonra hava değişimi ile 3 ay sevk edildim en son aldığım gata raporunda yedek askerliğe elverişlidir raporu verildi ama gazi olamadım bacağıma giren kurşun tehlike riski taşıdığı için çıkarılmadı, ve halen giren kurşun bacağımda durmaktadır. O günden sonra çok yorulduğunu ve yürüdüğüm zaman zorluk çekiyorum vede rahatsız ediyor. ruhsal çöküntü içinde bunalım içinde,kimiminin sakatlığı hastalığı daha da bir artmakta.Kimileri bu kadar dert yığını içinde intihara teşebbüs etmekte ruh sağlığı BOZULMUŞ hastanelere düşmekte haberiniz var mı ? Bir çoğu imkansızlıktan tedavisine yarım bırakmakta… Hayata küsmüş benim gibi terör mağdurları var şahsım olarak aldığım raporlarda Organ kaybın yok, sen gazi değilsin' nasıl degilim ya çatışmada bacagımdan kurşun yemişim ama ruhsal olarakda çökmüşüm ben peki Çatışmada kolum, bacağım kop saydıydı . gazi mi olacaktım ben , o zaman dünyayı verseler bana umrumdamı olacaktı vücudumdaki organların birisi olmadıktan sonra tabi uzun yıllar uğraştım nereye yazı yazdıysam olumsuz cevap geldi ne gazi kartı, ne de sosyal hak Bugüne kadar kimse beni ciddiye almadı.hiç bir haklardan yararlanmadım Ama sivil terör mağdurlarına yönelik yapılan düzenlemeyle tüm haklardan yeni çıkacak olan yasadan faydalanılacak deniliyor. Ama neden bizlere sahip çıkılmadı ve mağduriyetimiz hala devam etmektedir devlet millet neden gazisine sahip çıkmadı inşallah bir an önce mağduriyetimizin giderilesi ümidiyle devletten isteğim bizlere sahip çıksın bizlerede gazilik ünvanı verilsin verilen tüm haklar bizleride içerisine alsın devletimiz banada sahip çıksın ; HALEN KURŞUN SOL BACAGIMDA DURMAKTADIR .saygılarımla MALUL OLMAYAN GAZİ EROL 17.10.2012 biri019@hotmail.com

11 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

sebogs - sivil terör mağduru - Tarih: 2012-05-01 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

babam 1993 te siirt yolunda minübüs şoförüydü terör ün döşediği mayına basarak vefat etti 2006 da devlet bize 14 000 tl tazminat verdi. sayın editöre soruyorum verilen tazminat az değilmi çünkü hem babam vefat etti hem aracı yok oldu bir sorum daha var acaba yeni çıkacak yasadan istihdam hakkım olacakmı ortaokul mezunuyum ve 30 yaşındayım aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.saygılar

Editörün Notu: Maddi ve Manevi tazminat davası açsaydınız ciddi bir tazminat kazanabilirdiniz. Ancak zamanaşımından yeni bir dava açma hakkını da kaybetmiş görünüyorsunuz. Yeni yasa tasarı taslağından hareketle size maaş bağlanması planlanıyor, ancak iş hakkı gibi haklardan yararlanma durumunuz nasıl olur o konuda birşey diyemiyorum. Saygılarımla.


6 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

canali - bizleri duyunnnnnnnnn - Tarih: 2012-04-30 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
gaziler daire başkanım ordu vazife malulü sgk emekli maaşı alan/45 sgk. maaşı alanlar sadece tütün ikramiyesi ve maş alıyorlar diğer hiç bir hakkımız yok bu ne biçim adalet nebiçim düzenlme. burda iş gazilerdaire başkanına düşüyor çünkü millet vekilleri çıkıyor sorunlar araaştırılsın fatma ablamız çıkıyor kapsam genişletiliyor burda sorunlarımızı bilen tek muatabınız sayın gaziler daire başkanı eyerki ordu vazife malulü gazilere faizsiz konut hakk ve iş hakları verilmeyip verişldiğindede yılla bağlaştırılırsa biz ordu vazife malulü gazileri tekrar roket atarla vurmuş olursunuz bunun bilincinde olarak asıl sorunlarımızı çözün hala bii türlü yasallaşmadı bu arad bedelli parası ne oldu onun üzerinedemi kara bulutlar çöktü biz ordu vazife malulü gazilerimiz için verilen sözler ve vaadlerin hiç bir kısmı yasallaşmıyor ve tutulmuyor biz bu ülkenin yaralı o kadarda pisikolojisi bzuk olan gazileriz bizlerin pisikljisinide devlet yetkilileri ve sorunlarımızı bilmezlikten gelen dernek başkanları ve millet vekillerine dargınız ayrıca yaşama küstürdüler gelecek dahi bekleyemez olduk

13 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

yusuv - gkk hakları nerde kaldı - Tarih: 2012-04-26 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
geçici köy korucuları asker gıbı polıs gıbı gorev yapıyor ama paraya gelınce harçlık verılıyor allahtan revamıdır . kımsenın aklına gelmeyecekmı gece gunduz nobet operasyonlara gıdıyorlar ama devlşet baba bunları gormezden gelıyor aldıkları maaş 750 tl çocuğu okula gıdıyor kıra oduyor operasyon masrafı cebınden hastane masrafı cocuk bezı sız sayın lutfen bunları ben sayamayacam daha 6 ayda bır 1 kg kırmızı et aloıyorum . ayakkabı pantolun gomlek elektrık su faturası derken yaw allah için allahtan korkun allahtan korkun. bu ınsanların maaşına bı ıyıleştırme getırılsın yaw bunlar gavur değıl bunlarda bu memleketın vatandaşlarıdır . hemde kanlarını dokerek canlarını verrek. gkk lar ınsan sınıfına alınsın utfen saygılar.

34 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

sezgin - bekleyiş - Tarih: 2012-04-20 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

benım abim cezaevi nöböti sırasında arkadaşı tarafından vurularak vefat eti bizde bu yeni çıkan yasadan yararlanırmıyız her hangi bi fikri olan varmı veya sayın editörüm szin görüşünuz nedir şimdiden tşkler

Editörün >Notu: İş hakkından bahsediyorsanız, sanırım sadece terör şehit gazi ve mağdurları için çıkarılacak. Ama sizin vazife şehidi olan abiniz için tazminat almanız gerekirdi.


4 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

oktay - hiç bi şey yok - Tarih: 2012-04-08 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
. değerli korucu kardeşlerim başbakanımızın ifade ettiği maaşla ilgili (.Bakım desteğini iki asgari ücret tutarına çıkarıyoruz:) oysa korucu abilerim bir sevinç içerisinde maaşımız iki katına çıkacak diye maaşımızın iki katına çıkacağı diye bir söylem yok ifadelerde ama umarım bu yasada koruculuk maaşınada el atılır ve insanca yaşamak için bir ücret verilir gerçekten 800 tl yle geçinmek zor hemde çok zor konut kredisine gelince aylık 800 tl alan bir insan o krediyi çeksede nasıl ödeyecek allah yardımcısı olsun sıfır faizle almak güzel ama maaşın bunu ödemeye el vermiyorsa bence hiç almamak daha uygun olur allah yardımcımız olur inşallah

22 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

soner külekçi - selam - Tarih: 2012-04-03 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sevgili editor siirtin eruh ilçesinde yol emniyetinde kaza ile yaralanan kapsam içine girermi sayğılar

Editörün Notu: Taslakta böyle bir madde va kanunlaşırsa sayılır.


4 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

sabri varol - terör nedeni - Tarih: 2012-04-02 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
18.07.1991 yılında polis otobüsüne yapılan çatışmada damda yatarken yiğenim ebubekir varol öldürüldü ben ise sırtımdan yaralandım sayın başbakanım bende bu 20 maddelik paketen yararlana bilirmiyim

5 kişi beğendi 6 kişi beğenmedi

erdal - ben bir köy korcunun çocuğuyum - Tarih: 2012-03-31 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
sayın başbakanımızın köy korucularıda bu yasadan yararlanacak diyor peki nasıl okudum ama bişey anlamadım şimdi orda diyorki işte mamullükten köy korucularıda yararlanacak işte bakım ücreti sakeri ücretin iki katı olacak peki bu bütün küy korucuları içinmi geçrli yani şuan gürevi başında olan bütün küy korucuların maşı iki katınamı çıkıyo yoksa benmi yanlış anladım şimdi benim babam atıyorum 200 tl alıyo bu 400 tl mi olacak editürümüzden cevap bekliyorum

15 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

hamdi - korucu - Tarih: 2012-03-29 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu 20 maddelik paket ne zaman çıkar ve korucular konut kredisinde nasıl faydalanır?

Editörün Notu: Dilerseniz sehitgazi.com sitesinden sorunuzu yöneltin. Faizsiz konut kredisi kullanımı ile ilgili size detaylı bilgilendirme yapayım, başka kişilerin de bu konu hakkında bilgilenmelerini sağlayalım.


4 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

hazım - hekesin derdi kendine diyenler - Tarih: 2012-03-28 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
arkadaşlar burada aylardan beri takip edip son altı gündür gürdüğüm kadarıyla herkes kendini düşünüyor birisi kredi almıyor birisi iş almıyor biris aş birisi muaş almıyormuş hepimizin burda kendimizi yani bütün şehit ailesi ve çocuklarını ve vazife gazilerini malül gazilerini ilgilendiricek olan sıkıntılarımızı dile getirelim ÖRNEĞİN İKİNCİ İŞ HAKKI VERİLECEKSE BÜTÜN vazife ve malul gazilerine evli ve bekar şehit lere verilsin kimisine var kimisine yok ozaman hiç birimize verilmesin ha şunuda belirteyim kimse bunu düşünmesin buna verilmemiş diye yapıyor şimdiki durumdan ben yararlanıyorum ama ben yararlandım diğerleri batsın diyemiyorum özellikle bizleri temsil eden dernek başkanları ağırlıklarını koysunlar bizleri kimseye ezdirmesinler saygılarımla

10 kişi beğendi 5 kişi beğenmedi

gazi - birlikhalin deiken editöre - Tarih: 2012-03-25 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
birlik olarak G doguya gittik arkadaş kazasıolarak vuruldum gece pusu nöbetinde işhakkımı verdiler ama konutkıredisini vermediler şimdi alabilirmiyim teşekürler

2 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

ÖZGÜR - NERDE GAZİYİZ BİZ - Tarih: 2012-03-24 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

....................

Editörün Notu: Yorumunuzun tümü büyük harfle yazıldığı için onaylanmadı.


6 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

ahmet inal - gazi sayılmayan askerler - Tarih: 2012-03-23 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu nasıl müjde  malül olmayan gaziler hariç herkese hak vermişsin çatışmada yaralandım kolum kopmadığı için gazi sayılmadım bu yeni yasaylada gazilik bize verilmiyor bu nasıl adalet bari sivillerede gazilik ver yazıklar olsun pkklılar kendi gazilerine daha çok sahip çıkıyor


20 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

serpil - başbakanımızın bu açıklaması ne zamn meclıse gıder..... - Tarih: 2012-03-23 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
ben bababamı 93 yılında kaybettım bn o zamn bırbucuk yasındaydım ozamn ıs hakkını amcam kullandı bunu ben kullanancagım kısmet olursa ....pekı ben burdakı bılgısı olan arkadaslara soruyorum bu acıklama ne zamn meclısı gıder bız ne zamn kullaırız bu ıs hakkını bılgısı olan varsa lutfen bılgı wersın....

9 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

aydın batur - değerli okurlar - Tarih: 2012-03-23 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar bakıyorumda herkes birşeyler atıp tutuyor.Yazacaklarımı çok dikkatli okuyun lütfen.B u ülkede operasyolara çıkan,aylarca arazide kalan ve sayısız silahlı çatışmalara giren,yüzlerce şehit ve gazi vermiş olan geçici köy korucuları 748 tl maaş alıyor,uyanınnnn uyanınn beee...BU kahramanlar bir gün bile sitem etmemiştir devlete,korucular hangi yasaya göre maaş alır biliyormusnuz?2022 sayılı yasayı bilirmisniz;özürlü,yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımızın yasası,evet ne acıdırki,tek görevleri silahlı çatışmalara girmek olan bu kahraman korucular bu yasaya göre maaş alır.Devlet büyüklerime sesleniyorum utanıyoruz....bizi bu yasadan çıkarın lütfen.hakettiğimiz sosyal güvencemizi verin artıkkayda 748 tl ile ge_çi_ne_mi_yo_ruzzz....pervariden saygılarımla


24 kişi beğendi 5 kişi beğenmedi

mesut - kaç çeşit gazilik var anlayamıyorum görevi esnasında yaralanan herkes ğazi değilmi bu nasıl devlet. - Tarih: 2012-03-23 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu vatana her safhada zarar verenlerin hakları var vatan için mücadele verenler sefalet içinde bu nasıl sosysl devlet anlayışı anayasamız var anayasada şehit yakınları ve gaziler hakkındaki yasa gayet açık okuryazar degilmi bizi yönetenler adamgibi madur olan herkesi kapsayan bir yasa çıkarıyorsanız çıkarın yoksada insanları aldatmayın yeter be .bu ülke için canını verenlerin kanını veya uvuzlarını kaybeden vatan evlatlarının hesabını nasıl verecekler bilmiyorum.

2012-03-23 13:51:47


6 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Erdoğan GÖLCÜK - Bşbakanımızın açıklaması ne zaman meclis gündemine taşınır - Tarih: 2012-03-23 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Şehit BEKARSA iş hakkı şehidin kardeşlerine Şehit EVLİYSE tüm HAKLAR şehidin çoluk çocuğuna verilmeli Ben babamı kaybettiğimde ne Amca ne dayı,bırakın bir yudum su vermeyi bir hal hatır bile sormadılar.Sözde amcalar bu haklardan yararlanırsa HAKSIZLIK olur.Amca demek baba yarısı demek ama Amcalık görevinii yaptımıda bu haklardan yararlanacaklar

2012-03-23 00:29:41


17 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

cihangir öden - bekar şehit ayrımını kabüllenemiyorum - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın başbakanım nasıl bu ayrıma müsade edebiliyorsunuz ayıptır günahtır böyle bir tasarı olamaz ben iki senedir bir umut gibi bekledim umutlarımızı yıktınız biz şehit kardeşleri olarak hayel kırıklığına uğradık bu ülkede şehitlerimize sahip çıkılmıyor ailerine saygısıslık yapılıyor bizimgi bi insanların ağını alıyorsunuz bunu söylerken utanıyorum koskoca türkiye başbakanına cumhur başbanıya yakışmıyor bu itamlar bu tasarıyı hazırlayanlar bu yanlıştan en kısa zamanda fark edilip düzeltilir tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum gazilerimize acil şifalar diliyorum saygılarımla cihangir öden bekar şehit kardeşi şuan işsizdir

2012-03-22 23:39:13


9 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

tuncer - KORE - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Keşke ülkemiz kore gibi gazilere deger veren bir ülke olsa.keşke samsung firmas gibi firmalarımz olsa.siz unuttunuz kore ve kıbrıs gazilerini.untanlar da bir gün unutulur.

2012-03-22 20:24:11


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

can - Bu yasaya göre afganistan da şehit olanlarda yeterince faydalanamıyor - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu yasaya göre AFGANİSTAN da düşen helikopterde şehit olan şehitlerimizin aileleride yeterince faydalanamıyor çünkü onlarda terör kapsamında değerlendirilmediğinden ,terör şehitlerine verilen iş hakkından onlarda faydalanamıyorlar bence bu hata düzeltilmeli..çünkü onlar uçuş,paraşüt,dalgıç gibi vs. yasa kapsamındalar.yasa meclisten geçmeden bunuda göz önüne alsınlar ve helikopterin veya uçağın düşmesi ile şehit olanların ailelerine de iş imkanından ve diğerlerinden faydalanma hakkı verilsin

2012-03-22 20:21:05


4 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

can - sayın muhittin yılmaz...... - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

babanızın şehitliği terör kapsamında olmadığında bu haktan yararlanamazsınız ..şehitler arasında bile ayrımcılık yapılıyor ,sınıflandırılıyor bunu farketmedinizmi?bende sizin gibi aynı durumdayım hiç bir haktan faydalanamadım.

2012-03-22 20:04:18


5 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

can - Hiç bir ayrımcılık yapılmasın - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

şehit ve gaziler arasında hiçbir ayrım yapılmadan ,tüm şehit ve gazi ailelerinden bir kişiye iş imkanı sağlansın ve hertürlü hakları verilsin eğer verilmeyecekse bu yasa geri çekilsin çünkü yasa bu haliyle şehit aileleri ve gazilerin kendi arasında fitne ve fesat oluşmasınada sebeb olur.iş hakkını ve diğer haklardan faydalananlar ....faydalanamayan diğer şehit aileleri ve gazilere karşı bazen kibirli davranıyorlar bu sebeple bu yasa eğer tüm şehit ve gazileri kapsamıyorsa...İPTAL EDİLSİN...İSTEMİYORUZ

2012-03-22 19:54:33


12 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

osman özen - yeni yasa - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Geçici köy korucularına verilecek konut kredisi alsaki ne olacak aldığı maaş beli bunu karşılığında kredi çekecek faizsiz olsun nasıl gecinecek bunun yanında harcamaları çocukların okul masrafı göreve gidiş geliş ucretleri elede ne kalacak büyrün bünun hesabını sizler yapın...

2012-03-22 18:05:01


6 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Zinnur ŞEKER - alamadıgım oglumun gaziligi - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

2006 yılında diyarbakır licede mayından yaralanan oglumun gaziligini alamadım 10,000,00 tl tazminat aldım acaba yeni yasada oglumun gaziligi verilecekmi geçiken adalet yerini bulacakmı halen madurum saygılarımla ilgilenenlere şimdiden tşk ederim .

2012-03-22 16:53:51


4 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Muhittin YILMAZ - Sevgili arkadaşlar ben ne olacağım ? - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Babam polis memuruydu nöbeti sırasında polis arkadaşı tarafından vurularak şehit oldu. Ailemize 1. Derece vazife malullüğü maaşı bağlandı. Bize bu kanundan bişey yok mu ? Var mı ? Anlayamadım. Sadece trafik kazası mı dahil ? Arkadaşları tarafından vurularak şehit olanlar ne durumda olacak ? 1 kisiye dahi is imkani yok mu acaba ?

2012-03-22 16:51:35


3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

metin - AYRIMCILIGIN ALASI VAR BU YASADA - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar zaten adı üstünde bekar şehidin cocugu eşi olmadıgı için 2. işten yararlanamaz, evli olupta kardeşi olmayan veye kardeşleri çalışamıcak yaşın üzerinde olanlarda 2. işten yararlanmayacak eee sizin kac kişiye ihtiyacınız vardı; da bu katı bi gısıtlamayı yasa olarak çıkartıyonuz yetkililer en kısa bi surede yeniden düzenlemeleri gerekiyor yalen bu yasayı tamamen iptal edip böyle şehitler arasında ayrımcılık yapmamaları gerekiyor 'bilgi almak isteyen sehit aileleri dernegi ankara' 03124225690, 03124312585

2012-03-22 16:25:38


2 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

orhan - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar mecliste bdp haric bildiginiz bütün milletvekillerini aryın bide cumhurbaşkanlıgı cehit gazi danışmanlıgını aryınno 0 (312) 470 22 10faxsFax : 0 (312) 470 13 09e-Posta : cantalyali@tccb.gov.tr arayın tepkinizi ve taleplerinizi iletin ama herkez arasın

2012-03-22 15:37:09


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

İBRAHİM - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar kardeşler siz nasıl anlıyorsunuz ya bu kadar hak kanun çıkaran bi hükümet hiç evli bekar ayrımı yaparmı benim abimde bekar tamam benimde kafamda soru işaretleri var ama sırf burda yazılan çizilenden ötürü yoksa bu yasa şehit ailelerinin tamamına çıktı. biraz olumlu düşünün öyle ayrım olmaz bunu yapmazlar. haktan önce eş yada çocuk yoksa yakını yakını kim bacısı kardeşi herkes böyle düşünsün... çünkü böyle ve kimse resmi bişey açıklanana kadar emin konuşmasın hele helede kim biz ailelerinin kafasını karıştırmasın... başbakan bu konuyu sırf her türlü yorum katanların yüzünden sessiz yürüttü bizim üzerimizden de hiç bizaman reklam yapmadı ne dediyse yaptı. kimse de inkar etmesin... hersey 4 4 lük olacak diye bişey yok herseyın bı duzeni yolu yordamı var arkadaşlar sabır sadece sabır bizden daha zor durumda olanlarda var çıkmazsa da çıkmasın Allah can beden sağlığı versin Eyvallah...

2012-03-22 15:35:33


4 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

orhan - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

uzun zamandır hükümetten büyük bir umutla sevindirici bir haber bekliyorduk ama başbakanın bütün acıklamaları boş acıklamaları duydukca donup kaldım gelin elele verip komooyu oluşturup tepkimizi kanun yasalaşmadan ortaya koyalım dernekleri daha cok bekleriz

2012-03-22 15:00:38


3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Bekar şehit kardeşi - Yazıklar Olsun - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar 3 yıldır bizi kandıran bizimle resmen alay eden dalga geçen bi hükümet var karşımızda aziz şehitlerimizin ismini kahraman gazilerimizin ismini kullanarak bizlere hak verilmiş gibi bu konuyu devamlı gündeme getirdiler.ortaya çıkan taslak tam bir fiyasko hiç kimse menmun değil eski hakları yeni verilmiş gibi göstermek hangi akla hangi mantığa hizmet ediyor acaba çok merak ediyorum.şehit aileleri ve gaziler adına hiç bir iyiliştirme yok verdikleri ikinci iş konusundada türkiye genelinde 300-400 yararlanacak.bekar şehit aileleri ve gazilerimiz için hiç bir önemli düzenleme yok.sivil şehitlik adı altında bizlerden alınıp kimlere verilecek bu haklar bunlardan kim yararlanacak.kapalı kapılar arkadasında kiminle müzakere yapıldı kimlere söz verildi bunları bilmek istiyoruz. üç yıldır sabırla gazilerimiz ve şehit aileleri olarak bu taslağı bekliyoruz bozulan psikolojimizi yürekleri bi kez daha yanan anaları babaları kardeşleri eşleri ve çocuklarının hesabını yüce yaradanım sormazmı bu nasıl bi adaletsizlik bu nasıl bi vicdansızlık. tv karşısına geçip gazilerimiz ve şehitlerimiz bizim baş tacımızdır derken hiç utanmadınız hiçmi sıkılmadınız söylencek o kadar çok şey varki ne desek yersiz artık ve uzun lafın kısası arkadaşlar birlik olup bu yanlışlarından bir an önce dönmeleri için gayret ve çaba göstermeliyiz...evli ve bekar şehit ayrımını nasıl yaptıklarını her platformda onların yüzlerine vurmalıyız...

2012-03-22 14:00:02


10 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

emine - evli şehit bekar şehit ayrımı - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

başbakanımız şu sözü söylemiş 'Şehit yakınlarının biri eşi ya da çocuğu diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz.'burda evli bekar ayrımı varmı yokmu anlayamadım ki.eğer evli bekar ayrımı çıkıyorsa bu sözden yazıklar olsun diyorum benim abim 21 yaşında şehit oldu evli değil diye biz 2.derecedenmi şehit ailesi sayılıyoruz evli değil diye biz şehit ailesi sayılmıyormuyuz onun ailesi biziz biz.evli değil başka bi ailesi olmadı onun hiç bu nasıl bi ayrımdır inşallah doğru anlamamışımdır ve ben yanılıyorumdur

2012-03-22 13:04:59


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

abdullah_bey - NASIL BİR YASA TASARISI ANLAMADIM - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Bir defa şehit aileleri ile yakından uzaktan alakası yok bunun askerde kadrolu çalışanlarla polis olanlara yarayacak bir yasa anlayacagınız askerimiz yine unutuldu.Evli olup askere giden kaç asker var Allah aşkına bası maddelerde zaten var olan maddeler.Geriside fasafiso Sayın başbakanım krediyi tüketiyor gittikçe Ben zaten bir şey beklemiyordum.

2012-03-22 12:48:48


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi - ŞEHİTLİK - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar merak ediyorum başbakana sormak lazım madenciler ve inşaat şantiyesinde yanarak ölen işçileri neden şehit saymıyorlar madem bunlarda şehit sayılsın.Çanakkaledeki ve sarıkamıştaki şehitlerin kemikleri sızlıyacak vallaa

2012-03-22 12:07:41


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

hasan - ikinci iş - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Biri eşi yada çocuğu, diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz denilmektedir ama görülüyorki bu hak bazı ailelerde tek kişide kalmaktadır. yani o ikinci kişi ibaresi yanlış olur.ikinci hakkı versinler buna feragat ve komisyon ibaresi koysunlar yani aileden kim hak ediyorsa ona o hakkı komisyon karar versin burdan şehit aile derneklerine sesleniyorum o derneğin hakkını verin bu sorunlar bir şekilde dile getirin

2012-03-22 10:29:10


4 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Kafkas_Aslanı - ... - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

yeni şehitlik yasasını sanki bdp çıkarmış la... Allah devletimize zeval vermesin.. hamd olsun ki bizler iş veya para için savaş verirken vatanın birlik ve bütünlüğünü korumak için hayatlarını feda eden aziz ŞEHİT lerimizin kemiklerini sızlatıyoruz.. ne iş ne para nede diğer imkanlar ben bilmem bunları ben sadece son çanakkale gazimizin utandığı için devletten maaş almadığını unutmayalım saygılarımla...

2012-03-22 09:39:49


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mesut düz - asker hastalıktan vefat edenler ne olacak - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

değerli yöneticiler, askerlikte görevi sırasında hastalanarak (pnömöniye yakalanarak) ölenleri neden şehit saymazlar bunun açıklaması yapılması gerekir. bu çocuklar vatan evladı değilmi? sivil vatandaşlar kadarda değeeri yokmu? bu nedenle açıklama bekliyorum. saygılarımla

2012-03-22 09:08:12


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ülkü ünal - lanet olsun - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

lanet olsun bu ne biçim yasa ne şehit ailelerine nede gazilerimize hiç birşey yok bu sadece sivil adı altında pkk lılara var üniformalı üniformasız ayrımı yok bekar evli ayrımı var

2012-03-22 08:11:58


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mahır kara - m.k arkadaslar bız de madur olduk - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben sehıt ogluyum 5 kardesız bır abım ışe alındı fakat bu yasaya gore dıger kardesler yaralanamıyor.yanı bu yasa tam bır uyutma ve goz boyama cunku sehıtlerın yuzde 70 ı bekar dıger yuzde 30 coguda ıse alınacak baska yakını yok.yanı tum turkıyede bu yasaya gore ancak 200 ila 500 sehıt yakını yararlanacak. gercekten sn basbakana yakısmıyan bır yasa lutfen dernek baskanları bu konuyu ıletsın gereklı yerlere.

2012-03-22 05:06:52


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

hazım - yasaymış - Tarih: 2012-03-22 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sn başbakn bune biçim yasa taslağı şehit ve gazi lerden % 10 ile 15 şin yarlandığı bir şeye yasa mı diyorsunuz gerçekten ayıplanır bir taslaktır birde utan madan grup taoplantıda kendiz açıkladınız yazık ben olsam 75 milyonun önünde açıklamam

2012-03-22 00:19:30


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

mehmet harpmalülü - tırafik kazası - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

RAMAZAN arkadaşıma cevabım şu tayıp orduya düşman olduğu için sırtını polise dayadı bahsettiğin madde bizler için değil POLİSLER için çıkmış bir maddedir benim düşüncem budur bizler birlik beraberlik içinde olmassak daha ÇOK bekleriz ANKARAYA yürüme zamanı gelmiştir anlayanlara duyurulur saygılarımla selamlar HARP MALÜLÜ

2012-03-21 23:13:37


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

can - terör kapsamında kabul edilmeyen tüm şehit ailelerini haklarını aramalarını istiyorum - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu yasa sadece terörle mücadelede şehit olanları kapsıyor..bütün şehitleri kapsamıyor bundan dolayı tüm şehit aileleri çok fazla umutlanmasın ama hakkımızı yasal çerçeveler içinde aramalıyız

2012-03-21 21:41:05


8 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

senem kaptan - gazi eşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

syn. başbakanım ve syn taner bey eşim şırnak uluderede1998de mayına basarak bacağını duygularını umutlarını, geleceğini, gençliğini,,,,,, yarım bırakarak döndü. bu gazilerimize şimdiki yönetmelikte ne maddesi koydunuz? sadece gazilerimizin ünvanınımı kullandınız........(diğer yarım kalan umuduna duygularına geleceğine bu yönetmelikle ilaç olabilseydiniz. yasa kime çıkmış belli fazla söze gerk yok.........

2012-03-21 21:34:21


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kadir coşgun - şehitin ikinci kardeşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben bekar şehidin ikinci kardeşiyim madem başbakan evli şehit ailelerine ikinci iş hakkı veriyordu bu haberim evli şehit ailelerini ilgilendiriyor neden demedi biz boş yere mi umutlandık şehitlerin %90 nıu bekar oldugu için türkiye nin bütçesi kaldırmadımı başbakan bence bu bekar şehit kardeşlerine yaptıgı ayıbı kanun cıkmadan düzeltir inşallah yoksa şehitlere cok büyük adaletsizlik yapılmiş olacak

2012-03-21 20:36:47


3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

şehit çocuğu - grup toplantısı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar 3 yıldır bugunu bekliyorduk tam bir fiyasko bu haliyle çıksa 500 kişiyi iş bulmaz burda evli şehit ayrımı yapılmamış ama otomotikmen bekar şehitleri hakkı kayıp oluyo çunku kardeşlerden biri işe yerleşmiş diğer hakta eş ve çocuklarına diyo evli olmadığına göre bu haktan yararlanmıyorlar bizi savunan sözde dernek başkanları var daha önceden eleştirdiğimizde emeğe saygı diyordunuz hangi emekte bulmuşlar çok merak ettim bari biri bizi aydınlatsn bu konuda

2012-03-21 20:27:10


4 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gazi bülent - hani nerede - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

satırbaşları belli oldu ama yeni bir şey yok benim gibi 2330 sk tabi gazilere sakatlık derecesi % 40 ın altındaki gazilerin emeklilik yaşı ile ilgili birşey göremedim bu haktan yararlanmak için bir uzuv umuzun kopmasımı gerekli

2012-03-21 20:13:07


2 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

Recep - Şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bekar şehit aileleri 2. işten yararlanamayacak deniliyor bu ne demektir böyle arkadaş evlisi şehitte , bekarı değilmi ? ben iş için müracatta bulunduğumda bana senin şehidin evli mi bekar mı diye sorarlarsa zıvadan çıkarım işte o zaman , bu işe sadece evli şehit yakınlarının ihtiyacı olduğunu düşündüren şey nedir bekar şehit ailelerinin bu işe ihtiyacı yok mu yani böyle saçma sapan bir düşünce olurmu ? böyle bir durumla karşılaşırsak tüm bekar şehit aileleri olarak hakkımızı aramalı ve dava açmalıyız bu mu pozitif ayrımcılık? bu mu eşitlik ?

2012-03-21 19:11:36


1 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

emre - karmaşa. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

degerli arkadaşlar saydıdeger editorum ya ben mı anlamadım yoksa cokmu basit.başbakanımız diyoki teror olaylarında giderken vaya gelirken kazalarda şehit kapsamına alınacak.tamam güzel egitim sirasında veya istimada silah kazası sonucu vefat eden asker ne sayılıyo.cevap verırsenız sevinirm.saygılar.

2012-03-21 19:06:18


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - Dilek arkadaşıma - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

yasa rütbeli şehit ailelerimiz için çıkarıldı demişsin. benim abimde rütbeliydi. terör şehidiydi ama bekar olduğu için iş yok. bence bu yasa şehit ve gazi ailelerimiz için değil. sivilller için yapılmış. bu çıkan düzenlemeden biz hiç etkilenmedik.

2012-03-21 18:58:18


3 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

beklentimiz - şehit çocukları 2 de işe muhtaç - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Sayın başbakanım size ne kadar dua etsek azdır Allahım sizi Türk milletinin başından eksik etmesin sivil şehit yakınlarınada haklarını allahın izniyle verdiğiniz için Allah razı olsun ne varki iş hakkı yanlızca çocukları olan şehitin çocuklarına verilmeli kardeşlerine verilmemeli 20 yıldır büyük zorluklarla geçirdik ne babaanne,amca halalar hiç biri sahip çıkmadı babaları şehit olduktan sonra hepsinin evlerine gittiler malesef kovalandılar allah biliyor bu şartlarda ailesi hak etmiyor bekar çocuğu olmayan şehitlerinin ailesine iş hakkı verilsin ama 20 yıldır iş hakkını bekliyorlardı yoklukla sıkıntılarla çocuklarım sayın başbakanım iş hakkı yanlızca şehitin çocuklarının olmalı biri işe girerken diyer çocuğum boşta kalınca kahrolur zaten uçurumun kenarındalar çocuklarım erkek çocukları yaşları geçiyor işsizlikten parasızlıktan evlenemiyorlar şehitin çocuklarının 2 iş hakkı halaya amcaya verilirse çok yazık olacak bu ikinci yavruya sürünen şehitin yavruları halalar amcalar mangal kebap yerken biz bunların tadını 20 yıldır unutmuşuz bu zulum insanlar yetimlere hiç bakmadılar araştıra bilirsiniz Allah rızası için şehitin çocuklarına 2 iş hakkınıda tanıyın saygılar

2012-03-21 18:13:23


6 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

gazi salih - demezlermi adama...? - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Demezlermi adama bir gecede24...iki gecede 40 şehit geldiği zaman,ülke kan gölüne döndüğü zaman,anaların yüreklerine kordan ateşler düşdüğü zaman,bacılar kardaş acısıyla yandığı zaman,ülkenin bir garip guraba,fakir fukara sokaklarda anakuzularının toprağa verildiği anda toplanıpta slogan attığı zaman,şehit anaları polis tarafından tartaklandığı zaman,bir grup gazi başbakanlığın önünde dövüldüğü zaman,gazilere şerefsizler denildiği zaman,yıllardır ülkesini seven vatan evlatları canlarını vatanları uğruna verdiği zaman,şehitlerin yaşayan hali gaziler uzuvlarının parçalarını vatan sağolsun diyerek feda ettiği zaman,haburdan hainler için düzenlenmiş havai fişekli kahraman karşılama törenleri yapıldığı zaman,kürt kardeşlerimizin hakları gibi gösterilip pkk nın diretmelerine açılım denildiği zaman,yıllardır şehit aileleri ve gazilerin sefalet içerisinde hayatlarını idame ettirebilmek için yaşam mücadelesi verdiği zaman,analar her kuzularının mezarlarını ziyaretinde gözyaşlarıyle toprağını suladığı zaman,herhangi bir yetkilinin bir şehit ailesine yada bir gaziye gelmeyipte halini hatrını sormadığı zaman,medya denilen hakikat kahpe yüzsüzlüğü yaptığı zaman,ülke kaderi siyasi emellere kurban edildiği zaman,şehit cenazesinde kortejde yürüyen bir gaziye vali geliyor bekle bekle diye bağrıldığı zaman,küllenmiş acılar her defasında katmerlenmiş bir şekilde tutuşturulduğu zaman,dünya yıllardır bu acılara alkış tuttuğu zaman,yönetenler bu sessiz çığlığa kulak tıkadığı zaman,yıllardır bir yasa çıksada bu insanların dertlerine derman olsa bekleyişleri soğuk gecelerden belirsiz sabahlara kadar uzandığı zaman,insan hakları bu acıları görmezden gelip içlerinden kısır kısır güldüğü zaman,ne mutlu türküm denildiğinde fanatiklik yapma,kışkırtma nedenidir bu söz denildiği zaman,demezlermi adama hiçmi vicdanlarınız bunları görmedi duymadı,miting alanları bomboştu bu sessiz çığlıklar atıldığı zaman..saygılar sevgiler tüm şehit ailesi ve gazi kardaşlarıma...

2012-03-21 17:24:05


5 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

dilek (Şehit Kardeşi) - 2.İŞ HAKKINDA BEKAR ŞEHİT AİLELERİ DIŞLANDI!! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Aylardır çabaladık ama yinede sonuç alamadık.Maalesf bekar şehit aileleri Sayın Bakan Fatma ŞAHİn in önceki açıklamalrındaki gibi maliyet hesabına takıldı.Hükümet %10 evli olan şehilerin yakınlarına 2.iş hakkı vererek kamuoyna tüm şehit ailelerine 2.iş hakkı veriyormuş gibi yansıtıyor.Bekar şehitlerin aileleri yokmu onlar gökten mi indi?2.iş hakkına sadece evli şehitlerin ailelerin mi ihtiyacı var?Bekar şehitlerin kardeşleri ne olacak?Yazıklar olsun bu adaletsizliğe ve buna göz yumanlara.Bu yasa açık ve net sadece rütbeli şehitlerimizin aileleri için çıkarılmıştır.20 yaşında askere giden kaç şehidimiz evli ki?%10 a hak verildi %90 mağdur edildi.Bekar şehitlerin ailelerinin suçu sessiz kalmak mücadele edenleri yalnız bırakmak.3 -5 kişiyle verdiğimiz mücadele bir sonuç vermiyorr maalesef.Eyyy bekar şehitlerin aileleri uyanın artık ve mücadelemize destek verin..Allaha havale etmek işin kolay yanı.Daha çok mail,daha çok faks ,daha çok telefon kısacası ses verin ses!!!

 

2012-03-21 17:00:56

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ramazan - trafik kazası - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

iyi günler . arkadaşlar ben başbakanımızın açıklamalarından bir maddesinden görevi başındayken trafik kazasında şehit olanlarında kapsama dahil olabileceğini çıkardım. oda şu madde '' Trafik ve yol güvenliği ile, tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde görevli iken meydana gelen olayları, aynı şekilde bu kapsama alıyoruz'' sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir. yoksa ben çok mu hayal kuruyorum

 

2012-03-21 16:54:53

0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

METİN - şehidin kardeşi yok oglu var 2. iş varmı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın hamit abi benim babam şehit ilk işten abim yararlandı ama babamın kardeşleri biri vefet eti digeri 50 yşın uzerinde ben senin için hakımdan feragat ediyorum diyor yinede bu 2. işten şehidin 2. çocugu olarak yararlanamayacakmıyım. saygılar

Editörün Notu: Bu durum ancak uygulama yönetmeliği hazırlandığında netlik kazanabilecek bir durum. O açıdan kanun tasarısı mecliste tartışılmaya başladığında bu evli/bekar ayrımının kaldırıması gerekiyor. Saygılarımla.

2012-03-21 16:48:56


1 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

efe uygun - editöre lütfen yardımcı olun - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

benim abim göreve giderken trafik kazasında şehit oldu benim gibi erkan kardeşimde var aynı durumda olan bizlere iş hakkı dogacakmı başbakanın acıklamasından bişey anlayamadık saygılarımla

Editörün Notu: Bu linke tıklayarak başbakanın açıklamasının kelime kelime birebir aynısını okuyabilirsiniz.>>>

2012-03-21 16:21:31


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

mustafa - canlı yayın - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

16/20de genel başkan konuşacak duyurulur

2012-03-21 16:16:38


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

sait - KARDEŞSİZ ŞEHİT - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar benim babamın kardeşi yok bir kardeşim birinci işten faydalandı ama babamın kardeşleri yok ikinci iş hakkı çocuğuna ve ya eşine verilmiyecekmi vermezlerse büyük bir hatta olur mahkeme yolu açılır pozitif ayrılmıcılık verilmişti bizlere bu konunu admin tarafından sayın Taner URAL'a bildirilmesi lazım bizim durumda olan kardeşleri olmayan ve evli olup çocuğu olan şehitlerimiz var.Taslakta belirtile bilir kardeşi olmayan şehitlerimize 2 ci iş hakkı çocuğuna ve ya eşine verilir ibaresi eklenir.

2012-03-21 16:13:03


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

hasan - ceyhan'a - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ceyhan abi yapmış olduğun açıklamalardaki bazı detaylar beni üzmüş olmak la beraber terettüde düşürdüğünü bilmeni isterim.bizler ile ilgili hiç bir iyileştirme yokken hiç bir platformda bahis dahi edilmezken bir görüşme sonrasındaki yapmış olduğun birilerini savunur tarzdaki açıklama beni derinden üzmüştür.saygılarımla ankaradan hasan.

2012-03-21 16:09:13


1 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

gazi salih - yok öle... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Aylardır ve günlerdir beklenen düzenlemeler bumuydu...sabırsızlıkla bu günü bekliyorduk ama malesef hayel kırıklığına uğradık,hayel kırıklığı diyorum çünkü en azından sefalet içerisinde yaşayan gazi ve şehit ailelerini ilgilendiren maaşlarda düzenleme olacak ümidi vardı ne yazıkkı oda suya düştü,su nerde diye sormayın onuda sanırım,inek içti......ben bu açıklamada sadece koruyucu ve terörden hayatını kaybetmiş vatandaşlar için yeni bir madde eklenmiş olarak anlıyorum yoksa diğer maddeler zaten hali hazırda uygulanan yasalar...yazık bu insanlara nasıl hiç umursamadan hırpalıyorsunuz,zaten duygusal olarak hırpalanmışlar,bedensel olarak paramparçalar,bu insanların umudlarıyle neden oynuyorsunuz,yüce yaratıcı sizlere sormazmı sonra......yoksa dünya kojoktörü yada değişen paradikmalar bunu yapmanızımı gerektiriyor..şu an cudide çatışmalar devam ediyormuş ve 4 tane aslan parçası olan özel harekat polisimiz şehit olmuşlar,acaba dünya kojoktörü yada iç dinamiklerin değişegen paradikmaları onların cudi de vatan savunmasını yaparken şehit olmaları gerektiğinimi söylüyordu,modern dünya yada çağdaş dünya denilen tek dişi kalmış canavar adlı kanlı boya tablosunun neresinde şehitlerimin kanları,terör ve yandaşları gün be gün azmaktalar her gün tv ekranları sayesinde evlerimize kadar konuk olmaktalar,bu azgın kavmin tehditkar ve cüretkar söylemlerine bu millet ne zamana kadar dayanacak acaba..aptal olduğumuzu düşünmesin kimse,bu millet alim değilsede ariftir,ulusal kanalların birden pkk sempatizanı gibi programlar yapması dış güçlerin düğmeye bastığının bir işaretidir,şu an ki tc hükümetine isteklerini yaptırma kaygısı içerisinde medya eliyle içteki işbirlikçileri harekete geçirdi ve kamu oyunun şu görüşe varmasını istemekteler,türk halkı ülkenin bölünmesinden korkuyor,pkk lılarda bölünmek istiyor,yolun sonuna gelindi gibi bir atmosfer oluşturulmaya çalışılıyor,lakin bu millet bunu yemez,değil iç  dünyada eli silah tutan türk düşmanı kim varsa gelse bu topraklar kırmızıya boyanır ama bölünmez,bunu küçük beyinlerinize iyi yerleştirin...bizim ülkemiz açısından hiç bir korkumuz yok,bu ülke bölünmeyecek,lakin bu kadarda vurdum duymaz bir yaklaşımda olmamalı,her gün ülkesini seven vatan evlatları toprağın kara bağrına girerken bu gidişe dur diyecek birileri mutlaka çıkacak ama o gün dünya konjoktörüne ve değişgen paradikmalara bakmasızın olacak...osmanlının yıkılma dönemlerindeki dünya konjoktörüde işgale dur diyemiyecek kadar acizdi,lakin bir mustafa kemal çıktı ve dur dedi..rabbimizin yardımıyle...yüce rabbim azgın kavimleri ve kişileri helak etsin...amin...

 

2012-03-21 15:36:15


6 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mustafa - editöre - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

saygıdeğer editöre efendim lütfen yasaları sağlıklı bir şekilde yorumlayın kimse anlamadı

 

2012-03-21 15:20:55


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi sinan - yeni düzenleme - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

eğer dernek genel merkezinde genel başkan taner uran da dahi oradakiler şehit aileleri ve gazilerin haklarını savunamıyorlarsa,hükümete karşı bizler için bir hak talep edemiyorlarsa o koltukları hemen bırakmalıdırlar,güneydoğu gazileri olarak bundan sonra yapılacak tekşey var oda ankara da eylem yapmaktır bakalım akp bizlerle dalga geçecekmi hayırsever bizlere ev bağışlayacakta başbakan bunu vergiden muaf tutacakmış akp resmen bizlerle dalga geçmektedir

 

2012-03-21 15:19:37


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

GAZİ ALPER - İŞTE BEKLENEN GÜN ........... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

burada malesef üzüntü içinde görüyruzki UYUTULDUK hani türkiye harp malülü gazier şehit dul ve yetimleri derneği genel başkanı hep bizim için çalışmıştı bizim sorunlarımızı yansıtmıştı hatta buradan müjdeler verildi kanunlar yakında çıktı çıkacak diye hepsine tüm yönetm kuruluna vede bu sıkıntıyı görüpte bu zamana kadar susan derneğin şubelerine yazıklar olsun buyursunlar bundan sonra yerlerinde oturup keyfini çıkarsınlar çıkacak keyifleri kaldıysa hala büyük bir fırsat kaçtı ben buna üzülüyorum bbu zmana kadar hükümete vede komisyonlara bu bizim sorunlarımızı yansıtamayıp çıkıp basın yoluyla yada eylem yaparak dillendiremediler ben şunuda bekliyorum buarad kutlama mesajıda yayaınlarla galiba müjdeli güzel gün geldi diye herkes oturduğu yerin anlam vede gereğini yerine getirmelidir üzüntüm bu kadar zaman boyunca gündem meşgul edildi istenen haklar alınmış gibi şuan çıkıp ilan ediliyor ama ortada hiç birşey yok sivil şehit yada gazi olucaksan tamam arkadaş deniyor bizler için hiç birşey yok ama bizler hep olucağız bundan sonraki mücadelelerimiz umarım böyle sinik çekingen bir vaziyette olmaz sesimiz olucak insanları başımızda görmek dileğiyle herkese geçmiş olsun

 

2012-03-21 15:11:42


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi orhan - yasa - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşımız yazmış taner başkan duruma göre gardını alacakmış başkanın gardı kaldımıki şimdiye kadar ne yapıyordu yazık bu kadar gazi ve şehit ailelerini kullanarak yasa cıkardılar ama gazi veya şehit ailesiyle hiç bir alakası yok koruyucuya var vazife malulune yok uludereya var şehit ailesine yok neymiş efendim şehit aileleri başımızın tacıymış ey tayyip erdoğan başının üstüne değil ayaklarının altına aldın şehit ve gazi ailelerin hakkı zize haram olsun yazıklar olsun

 

2012-03-21 14:57:56


3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Gazi Necmi HARMAn - Dağ Fare Doğurdu İşte Alın Yazıklar Olsun Haram Olsun... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Ben kendi adıma şu çıkan kanunlar hakkında kanımın bir damlasını helal etmiyorum.. Genel Başkan Taner Beyide O Makamdan indirmek Gazilerin ve Derneklerinin Boynunun Borcudur.. Bizler ile alakalı bir tek kalem madde çıkmadı benim 15 ay dağlarda anam ağlamış yatak yüzü görmemişim görevimi tamamlamama 1 ay kala çatışmada vurulmuşum 2.5 sene tedavi görmüşüm ve sağlığıma kavuşamamışım lanet olsun allaha reamıdır bu bizlere yapılan haksızlıklar.. Taner Başkan kayseride Akp trafından yönetim kuruluna getirilmiş biz Gaziler Şehit Ailelerini Ankarada Toplanmamız için Bizlere nedense çıkar menfaatleri zedeleneceğinden öncülük etmemiştir.. Aldık işte 20 madde içersinde bizlere verilmeyen haklar sivil vatandaşlara verilmiştir.. Bizlere yapılan bu haksızlıklar ile Sayın Başbakana e-mail attım sizlerde atınız.. vijdanı nasıl rahat edicek bizlere yapılan haksızlıklar verilmeyen haklar adalet nerede sizler adalet kalkınma partisi idiniz ne oldu nerde kaldı... Bizlere sayın Genel Başkanın Saygısı En Başta kalmamış ki Sayın başbakan Bizlere neden saygı göstersin...

2012-03-21 14:50:19


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

türkiye harp malülü gaziler derneği izmir şubesini aradım ayten hanımla görüştüm 0232 483 14 77 terör şehitlerine iş hakkı veriliyor, evli bekar ayrımı yokmuş.. İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneğini aradım 0232 4462307 onlar ayrım varr diyor..

2012-03-21 14:41:39


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - 2 iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

şehit bekarda olsa evlide olsa kardeşlerden sadece 1 kişi işe girebilir bu çok nettir eş veya çocukalrdan 1 kişi anne baba veya kardeşelrden 1 kişi taslak metni budur

2012-03-21 14:30:18


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Ceyhan KAYA - Çiftçiye yağmur yolcuya kurak cümlenin muradını verecek olan HAK - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

BİR ÖNCE Kİ MESAJDA "cümle" "cimle" yazmışım. Lütfen bunu revize edip yayımlayınız. Zaten terör malulleri erbaş ve erler konut kredisi hakkından yararlanıyorlar… Anlaşılan o ki yine bir şekilde teröre önünden arkasından dolayarak güya geçici köy koruyucusunu da kapsama alarak bir konut kredisi kullandıracaklarmış… Yazık çok yazık! Diğer Ordu vazife malullerine bu açıklamadan anlaşılacağı üzere bir şey yok! Ayrıca bazı arkadaşlara hatırlatırım… Olayı yine kişiselleştirenler olmuş vazife malulleri yalnızca 2330’dan ibaret değildir arkadaşım Hasan!… Üstelik sen bunu çok iyi biliyorsun… Bu ifadeni teessüf ettiğimi bilmeni isterim. Beni hayal kırıklığına uğrattın! Her gün birlik ve beraberlikten bahis ederlerken, menzile yaklaşıldığında bu neviden bencilleşmeler hiç hoş değildir!... Sayın Taner URAN’IN da bana aktardıklarından şunu biliyorum: “…Hele Başbakan bir açıklasın; bizde ona göre gardımızı alacağız ve önergeler yoluyla mağduriyetlerin önüne geçmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız ve bu anlamda olaya vakıf siyasilerle bürokratlarımız da bizimle beraber olacaklardır” demiştir… Ben şahsen kendilerinin her fırsatta ve platform da konut kredisi ile emekli aylıklarının iyileştirmesi gibi ayrıntılarda vazife malulleri namına ciddi bir çaba sarf ettiğini, 2 saati aşan telefon konuşmamızdan sonra haberdar olarak vâkıfa oldum… Gerisini bekleyip göreceğiz… Meclise bir gelsin muhalefette bu garip, yorumlanmaya muhtaç açıklamayı hizaya getirecektir…. Milletvekilimiz Sayın Umut ORAN’A da vermiş oldukları “kanun tasarısı” metni için teşekkür mail atmıştım. Kendileri bana dün mukabele de bulunup siteyi (Gazi Haber) not aldığını “…gelişmeleri en az sizin kadar bende takip edeceğim” demiştir…

2012-03-21 14:26:06


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

süleyman - tam anlayamadık ki - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
sayın editörüm başbakanımızın ikiye çıkacak dediği yasada bekar şehitlerin kardeşlerine de iş var mı yani benim abim şehit düştüğünde bekardı diğer abim devlet işine girdi şimdi banada iş var mı tam olarak anlayamadım aydınlatırsanız bizleri iyi olur sayın editör bu arada inşallah gazilerimizide unutmazlar onlara ne versek azdır

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - gazi mustafa abime - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

abicim Allah razı olsun ama keşke dediğin gibi olsaydı.bu yasa şehit ve gazi ailelerimiz için olmamış yani asker için değil sivilller için yapılmış. benim abim bekar terör şehidi ama bu çıkan düzenlemeden biz hiç etkilenmedik. 10 yıllık kira 15e çıkmadı. iş hakkıda verilmedi.

2012-03-21 14:16:09


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

suna - bekar şehit - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

editöre soruyorum bekar şehit ailesi 1 iş hakkını öncede kullandıysa şimdi bu çıkacak yasadan yararlanamıyor mu? ozaman ne anlamı var şehit yakınlarına 2.iş imkanı demenin 2 kardeş 2.işten yararlanmaz mı diyorsunuz

2012-03-21 14:12:36


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi - düzenleme - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

gazilerle ilgili hiç bir şey yok bir şey gören varmı

2012-03-21 14:05:22


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - 2 iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben aile bakanlığından şehit ve gaziler daire başkanı ömer beyle görüştüm kendilerinin ifadeleri çok net 1 iş hakkı şehit in eş veya çocuklarına 2 iş hakkıysa şehit in anne baba ve kardeşlerine eğer şehit in eşi faydalanmış ise çocukalr faydalanamazz dedi kanun yasallaşmadı ama ön taslak bu şekilmiş evlisi bekarı ayrımıda yok bekarsa şehit aileden sadece kardeşlerdende 1 kişi bu haktan faydalanabiliyo 2 kişi faydalanamamakta şimdi bizlerin yapması gereken şudur ilgili illerimizin mileltvekilelriyle görüşüp kanun yasallaşmadan gerekli düzenlemeleri yaptırmaktır ben milletvekilimi aradım durumu izah ettim benim babam vuruldugunda ben 9 yaşındaydım kardeşimde babamın vurulmasından 14 gün sonra dünyaya geldi annemde 1 iş hakkından biz ufakken faydalanmış babamın abileride hepsi emekliler ve yaşları 60 üzerinde yani çalışamazlar ama 2 iş hakkındanda faydalanamyacakalr OCUKLARI MAĞDUR KALDIK ÇOK KÖTÜ OLDU BU NET İFADELER YÜZÜNDEN MAHVOLDUMM

2012-03-21 14:04:22


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Ceyhan KAYA - Çiftçiye yağmur yolcuya kurak cimlenin muradını verecek olan HAK - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Zaten terör malulleri erbaşlar ve erler konut kredisi hakkından yararlanıyorlar… Anlaşılan o ki yine bir şekilde teröre önünden arkasından dolayarak güya geçici köy koruyucusunu da kapsama alarak bir konut kredisi kullandıracaklarmış… Yazık çok yazık! Diğer Ordu vazife malullerine bu açıklamadan anlaşılacağı üzere bir şey yok! Ayrıca bazı arkadaşlara hatırlatırım… Olayı yine kişiselleştirenler olmuş vazife malulleri yalnızca 2330’dan ibaret değildir arkadaşım Hasan!… Üstelik sen bunu çok iyi biliyorsun… Bu ifadeni teessüf ettiğimi bilmeni isterim. Beni hayal kırıklığına uğrattın! Her gün birlik ve beraberlikten bahis ederlerken, menzile yaklaşıldığında bu neviden bencilleşmeler hiç hoş değildir!... Sayın Taner URAN’IN da bana aktardıklarından şunu biliyorum: “…Hele Başbakan bir açıklasın; bizde ona göre gardımızı alacağız ve önergeler yoluyla mağduriyetlerin önüne geçmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız ve bu anlamda olaya vakıf siyasilerle bürokratlarımız da bizimle beraber olacaklardır” demiştir… Ben şahsen kendilerinin her fırsatta ve platform da konut kredisi ile emekli aylıklarının iyileştirmesi gibi ayrıntılarda vazife malulleri namına ciddi bir çaba sarf ettiğini, 2 saati aşan telefon konuşmamızdan sonra haberdar olarak vâkıfa oldum… Gerisini bekleyip göreceğiz… Meclise bir gelsin muhalefette bu garip, yorumlanmaya muhtaç açıklamayı hizaya getirecektir…. Milletvekilimiz Sayın Umut ORAN’A da vermiş oldukları “kanun tasarısı” metni için teşekkür mail atmıştım. Kendileri bana dün mukabele de bulunup siteyi (Gazi Haber) not aldığını “…gelişmeleri en az sizin kadar bende takip edeceğim” demiştir…

2012-03-21 14:01:38


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

teyfik - bilen varmı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben 17 yıllık gaziyim bu günkü yapılan açıklamada bizleri ilgilendiren hiç bi şey göremedim bizim adımızı kullanarak başkalarına sağlanan hak

2012-03-21 14:00:03


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

GAZİ MUSTAFA - sağlık olsun - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

gazilerle ilgili hiç budurum yok şehit ailelerimize analarının aksütü gibi helal olsun tüm şehit kardeşlerimi abilerimi rahmet le anıyorum az sabredip açıklığa kavuşacaktır

2012-03-21 13:52:42


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - siviller - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Sen gider Sivillere Tam kanun verirsen, Üni formasını giyen üstündde taşıyan görevin başında iken şehit düşen askerlerin ailelerine sahip çıkmazsan ne maaş ne iş vermezsen bu iş sakat olur, bu tamamen saçmalık olur arkadaş, Bütün haklarımızı alsınlar ama benim babamı geri versinler, onca acı .çektik arkadaş verdin kaçakcılara 130 bin tl askerde şehit düşen askerlere sebeb aradınız neden şehit düştü diye tazminat bile vermediniz yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum, bir devlet şehit ailelerin değerlerine sahip çıkamıyorsa mali yapıyı ön plana çıkarıyorsa bunu düşünmek gerekir.

2012-03-21 13:52:21


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mehmet - açıklama - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Arkadaşlar anladığım kadarıyla ordu vazife malüllerine düzgün bişe yok yolda gezerken belkide kız arkadaşıyla buluşmaya giden birisi teröre maruz kalırsa ordu vazife malülleriye aynı katagoriye koyulacak anlayacağınız bizleri yine ezdiler.Başka bişe anlayan varsa yazsın...

2012-03-21 13:49:53


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - bekar şehit kardeşine iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ak parti genel merkezi aradım halkla ilişkilere bağladılar durumu anlattım ordaki bayan çok ilgilendi telefonumu aldı numarası 0312 204 50 00 umarım bi işe yarar. bilgi almak için her yeri aricam.

2012-03-21 13:49:41


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

atilla - urdu vazife malülü - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sn editör ben ordu vazife malülüyüm bizim icin bi yasa yok gibi görünüyor arkadasların yazdıgı gibi secimler yaklasıyor tum gazi ve vazife malülü arkadaslar derneklerden üyeliklerini sildirsin bence kacakcılık yapan sehit bizim sehit verdigimiz canlar hiç gibi görünüyor.

2012-03-21 13:47:56


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kağan - yeni düzenleme - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın editör,Sn.Başbakan bütün maddeleri açıkladı mı?yapılan yeni düzenleme ile ilgili son düzenleme kim tarafından ne zaman yapılır..ve ne zaman yasalaşır?süreç nasıl işler..bilgi verirseniz çok seviniriz..

2012-03-21 13:47:15

Editörün Notu: yakın zamanda ayrıntılar açıklanacak biraz sabır lütfen


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mutsuz - yorumum yayıynlanmıyor - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

yorumum yayınlanmıyor sebebini öğrenmek istiyorum

2012-03-21 13:44:43

Editörün notu: Eğer yorum kuralları dahilinde yazıldıysa yayınlanır , bir sorun olduysa tekrar gönderin yayınlayalım


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ayhan - Vazife Malul - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Görev esnasında trafik kazasında yaralanan sakat kalan malullerle ilgili fazla birşey görünmüyor umarım ayrıntılarda yer verilir

2012-03-21 13:44:40


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

veysel - !!!editöre!!! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

türk askerleri tarafından döşenen mayınlara basan askerlerimiz bildiğiniz gibi terör gazisi sayılmıyor iç güvenlik gazisi sayılıyor onlarada faizsiz kredi ve 2 iş hakkı verilecekmi bizde 3715 kapsamına alacaklarmı 2330 sk tabi gazilerimize iş verilecekmi

2012-03-21 13:42:16


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Kafkas_Aslanı - ... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sn editörüm.. 2330'a tabi olanlara iş hakkı verilecek mi? babam operasyon dönüşü şehit oldu..

2012-03-21 13:24:00

Editörün Notu: Ayrıntılar önümüzdeki günlerde belli olur biraz sabır lütfen


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

turan - ikinci iş - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar ayırım söz konusu değil eskiden verilen birrinci iş hakkıyla kanun taslağını okuyun bugün başbakanın açıkladığı taslağı okuyun yani aynı mevzuat ayrım yok arkadaşlar moralinizi bozmayın evli diye bir konu geçmiyor

2012-03-21 13:30:18


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

GAZİ SELAHATTİN - Alın size yasal düzenleme ! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

18 Yıllık Gaziyim açıkça ilan ediyorum..Genelkurmay-Başbakanlık-Sosyal politikalar bakanlığı-Maliye- ve çok güzel şeyler olacak diyen tüm Şehit ve Gazi dernekleri Resman bizlerle dalga geçtiler. Bravo ayakta alkışlıyorum.!

2012-03-21 13:29:12


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

inan - memnuniyet 0 - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

güneydoğu gazisiyim, benimle ilgili hiçbirşey yok. alttaki yorumlarıda okuduktan sonra herkesin bu şekilde bulduğunu anladım. başkanın ne yapacağını çok merak ediyorum. lütfen bu durumu görmezlikten gelme hak verilmez alınır.

2012-03-21 13:24:29


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kağan - bilgi yardımı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın editör,görevi başında trafik kazası geçirerek şehit olan polislere herhangi bir yardım yapılacak mı?şehitlik kapsamına alınıyor mu?hakları neler?lütfen yardım..

2012-03-21 13:24:00

Editörün Notu: Düzenlemeler önümüzdeki günlerde belirginlik kazanacak biraz sabır lütfen..


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Kerem - . - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar konu hakkında net bilgisi olan yokmu , afedersiniz ama herkes farklı birşey söylüyor , şehit terör şehidi ve bekar ise kardeşine iş yokmu , engin mert arkadaşım , senin söylediğine karşılık , editörün bana verdiği cevap var '' Başbakan'ın açıklamalarına istinaden, 2. iş hakkı bekarda olmuyor, evlide eğer eş veya çocuk kullanmışsa aileye, ya da ailesi kullanmışsa eş veya çocuğuna çıkarılmış. Ancak net düzenleme açıklanırsa daha kesin bir şey söyleyebiliriz.'' arkadaşlar hangisine inanalım , kesin net bir bilgide yok . editör başını ağrıtıyorum özür dilerim . ama herşey çok karışık

2012-03-21 13:23:25


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ALİ RIZA AKIŞ (GAZİ) - ARKADAŞLAR ARKADAŞLAR - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Bunlar konuşulan asıl neticeyi bekleyip yorum yapsanız daha iyi olur kanunlaşınca anlıycaz ne kadar faydalı oldu ne kadar olmadı biraz daha genişletilse iyi olurdu tam olarak hepsi buysa zaten çogundan faydalanıyoruz, Tek artısı aziz ŞEHİTLERİMİZİN ana ,baba, kardeş, eş ve çocuklarına onlarada ne yapsan azdır zaten ben diyorumki kanunlaşınca bidaha yorum yapalım buraya saygılar..

2012-03-21 13:23:07


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gazi ahmet K - vazife malülleri - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

vazife malulleri için bir degişikli k neden yok bvend eyo lgüvenliği sebeb i ile yaptıgım kaza sonuuc gazi oldum ama iç güvenli kkazası olarak dosyaam yansıdı neden böyle bir ayrımcılık sözkonusu

2012-03-21 13:21:54


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mutsuz - bu nasıl iş - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

o kadar umutlandırdıktan sonra şimdi bu nasıl iş.kaç kişi evlenipde askere gidiyor.evli değilse hak ikinci kardeşe verilmeli bunu tam olarak açıklanmalı nerdin öğrenebiliriz

2012-03-21 13:21:12


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - ordu vazife malülü - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

şimdi ordu vazife malüllerine toki den faisiz ev kredisi cıktımı bılen varmı ben pek anlayamadım..

2012-03-21 13:18:45


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi aslanbey - dağ fare doğurdu - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

evet değerli arkadaşlarım geçen size söyledim buradan yazdım fazla umutlanmayın dağ fare doğuracak diye vede oldu başbakan anlattı ama ben hiçmi hiç bir şey anlamadım benim bir gazi olarak rencide edildiğim kullanamadığım ücretsiz seyahat hakkını birde çocuklarımıza verdi ben kullandımda çocuğum kullansın bu ne iştir sadece biraz bal sürmektir bu olay en anladığım konu şehit ailesine 2. iş hakkıdır oda yinede üstün körü geçiştirildi tam açıklanmadı ama yapılacak şu bedelliden gelecek para beklenecek ve ne yapılacağı o an ondan sonra kesinleşir gibime geliyor ama sizler yinede bir umuda kapılmayın derim bu hükümet birşey vermez

2012-03-21 13:17:32


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

TEMEL - düzenlemeler - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu yasalar tamamen terör bölgesinde yaşayan halk için çıkarılıyor bizi de kandırıyorlar. askerde şehit olanla kaçakçılar aynı kefeye konuyor. masum olarak öldürülmüş terör yandaşı olmayan varsa bu yasaya alın. karadenizde neden teör yok veya anadoluda. bunların detaylı olarak incelenmesi gerekiyor. bunlar zamanla terörü resmi olarak tanımaya kadar gider. kendi yorumum. tüm şehit ve gazilere selamlar.

2012-03-21 13:16:56


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

bülent bostancı - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

başbakn diyoki daha önce sehidin ailesine ve cocuguna birdi şimdi şehidin eşi ve cocuguna digeride şehidin ailesine yani ilk kullandıgı cümleye dikkat edin bence ayrım yok

2012-03-21 13:12:45


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

özcan ÜNLÜTÜRK - Engin MERT Bey - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben izlerken elektrik kesildi.tam şehit aileleri kısmına gelmişti. burdan takip etmeye çalışıyorum engin bey elinizde kesin bilgi varmı.2. kardeşe iş hakkı ile ilgili .yorumlarda geçmiyor denildi . bildiniz varsa paylaşırsanız seviniriz .teşekkürler

2012-03-21 13:08:28


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ali cakir - yasal gelişmeler - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bület bu yasyı düzenlemesine yardımcı olan taner başkana teşekkür ediyorüsün sen de haklısın çünkü hic birşeyi başaramadı yüzüne gözüne bülaşdırdı akp yandaşcısı olduğu tam belli olmüştür bulunduğunuz mefkiyi hak etmiyorsunuz biraz gururunuz varsa istifa edersınız arkadaşlar türkiye deki tüm gazi ve şehit ailelerine sesleniyorum artık ankaraya yurumek şart oldu şünkü başka bir şeyden anlamıyorlar birlik olmanın zamanı gelmedimi şehit ve gazilerle resmen dalga gecildi yuzsuslüğün bukadarı da pes

2012-03-21 13:08:22


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ramazan - trafik kazası - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

iyi günler. başbakanımızın açıklamasında oerasyona giderken veya dönerken trafik kazası ve trafik yol güvenliği denildi. fakat görevi başındayken göreve giderken trafik kazasında şehit olanlar bu kapsama girmeyecek mi. valahi ben tam anlamadım.bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

2012-03-21 13:00:34


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Gazi mehmet - resmen dalga geçtiler - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

evet başbakan açıkladı ben birşey anlamadım yani somut bir adım yok. .....

2012-03-21 12:59:09

Editörün Notu: Lütfen Taner URAN'a ilişkin düşüncelerinizi bizzat kendisini arayarak iletiniz. Yorumunuzun devamı sitemiz kurallarına uygun olmadığı için yayımlanmadı.


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi ahmet - bizleri ne güzel anlatmışsınız... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

yıllardır bizi temsil ediyomuş gibi yapıp genel merkezi işgal eden arkadaşlar daha çalışmanın içeriğini bile bilmiyordunuz açıklama bile yapamadınız.bizleri ne güzel savunmuşsunuz hepimize bütün haklar verildi maaşlarda iyileştirmeler yapıldı sayenizde.sizler senelerdir orada koltuk işgal ediyordunuz devam edin arkadaşlar.genel merkez seçimleri yakın gaziler mayıs ayında genel kurulda sandık başında oyunu kullanırken vicdanını da kullanarak sizlere hesabını mutlaka soracaktır.

2012-03-21 12:58:49


2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

engin mert - arkadaşlar ne dediğinizi bilmiyorsunuz moralinizi neden bozuyorsunuz - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar neden moralinizi bozuyorsunuz 2.iş imkanı geldi işte şehit evli ise eşi çocuğu kulalnacak bekar ise direk kardeşlerinden 2 kişi işe girecek siz okuyup anlamadan neden yorum yazıyorsunuz dua edinde bekar evli ayrımı olmadı yine aynı şekilde devam edecek evli ise eşi çocuğu olduğu sürece onlar kullanacak bekarsa direk kardeşlerinden 2 kişi kullanacak yada isteyen vekalet vererek iş hakkını birbirlerine verirler kullanma durumları yoksa kardeş çocuk kullanır yani bu kadro kaybolmaz illede biri kullanacak ama hak sahibi eşi çocuğu olduğu sürece onlarındır bekar direk kardeşlerindir

2012-03-21 12:55:46


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Hasan - 2330 Malüllerin konut kredisi hk. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Ben ve benim gibi vazife malül gaziler için elle tutulur gözle görülür birdüzenleme göremedim.görevle ilgisi olmayanlara tanınan haklar malesef bizlere tanınmamıştır bizler üvey evlat muamelesi görülmeye devam edilmekteyiz.Ben genel başkanımız Taner bey ve tüm başkanlarımızdan önemle ricam bu açıklamalar yasalaşmadan benim gibi vazime malülü 2330 tabi arkadaşlarımızın tek dileğimiz faizsiz konut kredi kullanma imkanının sağlanmasıdır sizlerden bu konuda destek ve anlayış bekliyoruz gerekli girişimlerde bulunursanız sizlere minnettar oluruz.Saygılarıla

2012-03-21 12:55:17


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhna - 2 iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

benim annem babam şehit olduğunda biz ufak olduğumuz için iş hakkından faydalanmış şimdi biz çocukları na bu 2 iş hakkı yokmu yani 2 iş hakkından amcamlarmı faydalanacak amcamalrın hepsi emekliler yaşalrıda 60 acaba nasıl bir durum izlenecek ?

2012-03-21 12:52:22


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ibrahim - bekar 2. iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

"Şehit yakınlarının biri eşi ya da çocuğu diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz." dedi bu cümleye istinaden diğeri ailesi dediği ifade bence bekar Şehit ailelerinide kapsıyor çünkü bu 1. iş hakkı bile öncelik Şehit in eşi yada çocuğunaydı yoksa ailesinden 1 kişiyeydi şimde bu hak olduğu gibi devam ediyor. şimdide aynı evli ise ilk hak eş yada çocuğa yoksa ailesinden bir ikinci kişiye. Eğer evli bekar diye bi ayrım olsaydı bu kadar ayrıntıya giren adam Şehit evli ise eşine yada çocuğuna 2. iş sağlıyoruz derdi. benim fikrim... sayın editörüm sizde bizim gibi başbakanın ağzından çıkanı yorumluyorsunuz benim düşüncemde bi yanlış anlaşılma varmı ? iş imkanı için müraacat eden bi Şehit yakını gittiğinde senin Şehit in evlimiydi diye sorarlarmı hiççç bence çok saçma eğer öyle bişeyde olursa işte ozaman hepimizin ayaklanması lazımm....

2012-03-21 12:51:17


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi orkun - 10 madde - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

10 madde filan okudu daha benmi yalnış alğıladım aile ve sosyal poltikalar bakanlığına yönetmelik için yetki verildi biraz bekleyelim netleşsin moralinizi bozmayın

2012-03-21 12:50:44


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

sultan - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

adımızı kullanıp rand sağlamaktan başka bişey yok zaten hali hazırda olan yasalar bunlar sadece siviller katılmış şehit grubuna okadar.yazıklar olsun sizlere kaç yıldır iş hakkı iş hakkı diye bizleri umutlandırıp durdunuz ne oldu şimdi bekar şehit kardeşlerine iş yok adı bile geçmedi

2012-03-21 12:50:17


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

erkan - EDİTÖRE!!! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Şehit ve gazi sayılma kapsamını genişletiyoruz. Terör olayları sebebiyle, göreve gidiş-dönüşler esnasında meydana gelen kazalar sonucu, yaralanan sakatlanan ve hayatını kaybedenleri kapsama alıyoruz. Trafik yol güvenliği ile tutukluların sevkinde görevliyken meydana gelen olayları kapsama alıyoruz....Benim Abimde bingölde sevk esnasında kazada Şehit oldu ee şimdi hangi kapsama giriyoruz bize iş hakkı yokmu

2012-03-21 12:47:31


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kerem - . - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın editör , ilk yorum yapan arkadaşa cevap verişsin , şehit kardeşine iş hakkı görünmüyor diye , haber sitelerini gezinirken , şehit yakınlarına ikinci istihdam hakkı 2'ye çıkacak diye yazıyor , düzenleme detayları elinize ulaşmadımı , yoksa sadece ön bilgiye dayanarakmı böyle dediniz . tş ederim http://www.haberturk.com/gundem/haber/726627-siviller-de-sehit-sayilacak

2012-03-21 12:42:48

Editörün Notu: Başbakan'ın açıklamalarına istinaden, 2. iş hakkı bekarda olmuyor, evlide eğer eş veya çocuk kullanmışsa aileye, ya da ailesi kullanmışsa eş veya çocuğuna çıkarılmış. Ancak net düzenleme açıklanırsa daha kesin bir şey söyleyebiliriz.


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

bülent - teşekkür.. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Bu maddelerin hazırlanmasında emeği olan dernek genel başkanı Taner beye ayrıça bütün camiamız teşekkürlerini sunmalıdır unutmamaklazım bu katkıyı nasılki seçimlerde akp unutmayacağımız gibi .........

2012-03-21 12:41:09


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

erkan - iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ALINTIDIR....Şehit ve gazi sayılma kapsamını genişletiyoruz. Terör olayları sebebiyle, göreve gidiş-dönüşler esnasında meydana gelen kazalar sonucu, yaralanan sakatlanan ve hayatını kaybedenleri kapsama alıyoruz. Trafik yol güvenliği ile tutukluların sevkinde görevliyken meydana gelen olayları kapsama alıyoruz.

2012-03-21 12:39:53


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

alper - şehit oğlu - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ben şehit polis oğluyum.1.iş hakkından abim yararlandı yani yeni kanunla 2.iş hakkından biz yararlanamayacağız öyle mi?bu nasıl bir adaletsizliktir.benim babam 1992 yılında şehit oldu.amcam gelmiş 60 yaşına.şehit in çocuğu dururken nasıl olurda 2.hakkı aileye verirsin.hakkı veriyorsun en azından hak ölmesin amca büyükse hakkı şehitin çocuğuna devretsin.çıkıp resmen şov yaptılar şunu verdik bunu verdik diye.zaten olan haklardı siz 2 cümle eklemişsiniz olan haklara.yazık günahtır bizlere.haklarımızıda sizlere helal etmiyoruz 3 yıldır bizi oyaladanız.bizler size yük mü oluyorduk?bu düzenleme resmen maliyet ön plana alınarak çıkarılmış.yoksa 2.iş hakkı ölmezdi çocuğa yada kardeşe hak devredilebilirdi.o kadar maaş alıyorsunuz da şehit ailelerinin rıskımı sizin gözünüzü bürüdü?gerçekten büyük hayal kırıklığı yaşadım.yazıklar olsun.

2012-03-21 12:38:59


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

orhan - yasanın tamamı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

arkadaşlar resmen bizimle dalga geciliyor burada düzenleme dediği bumuydu taner başkan bol keseden atıyordu yok madalya maaşı yok maaşlara iyleştirme bence taner başkan hemen o mevkiden ayrılsın arkadaşlar bence bunlara kapsamlı tam bir yürüyüş yapmak gerekiyor başka laftan anlamıyorlar türkiye genelindeki tüm gaziler ve şehit aileleri birleşip anaraya gidelim

2012-03-21 12:36:50


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

erkan - EDİTÖRE!!! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

GÖREV ŞEHİTlerine 2.iş hakkı yokmu bilgi verirmisiniz lütfen

Editörün Notu: İş hakkı sadece 3713'e var maalesef

2012-03-21 12:35:04


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

alaca - ne zaman - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Sayın editörüm bu sizce ne zaman kanunlaşır.

2012-03-21 12:33:55


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Engin MERT - ARKADAŞLAR NEDEN MORALİNİZİ BOZUYORSUNUZ - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

....

Editörün Notu: Yazım kurallarına uyalım tümü büyük harf yazmayalım lütfen..

2012-03-21 12:33:43


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

sıdıka - şehit kardeşi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

zaten sizdende bu beklenirdi,ozaman sorsaydınız abim askere giderken evlimisin bekarmısın diye,yazıklar olsun kim için ne için şehit oldular

2012-03-21 12:33:40


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kılıç - alın bize hak - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bu nasıl müjde bu nasıl devlet peşmergeyi şehit say asıl şehiti hiç say kimin mirasına sahip çıkıyosunuz bu böyle olmaz arkadaşlar biz sustukça hiç bir şey vermezler toplanalım yürüyüş yapalım gidelim ankaraya açlık grevi yapalım bu ayrımcılığa son vermezler yoksa hiç hak vermezler nerde şehit aileleri maaş düzenlemesi nerde madalya maaşları nerde gazilere hak nerde vazife malüllerine hak hep yalan dolan kendilerine gelince 3 saat sürmedi maaş zamları bu ne gurur kırıcı bir düzenlemedir hakkımı haram ediyorum bunlara

2012-03-21 12:33:19


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - nerde kaldı 2. iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bekar terör şehit kardeşlerine madem bi iş hakkı verceklerdi neden 3 yıldır 2. iş hakkı diye umutlandırıyorlar.

2012-03-21 12:33:18


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kocabey007 - ne oldu dağ fare doğurdu_ - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

eee ne dedik bu işler göstermelik olacak dedik ve oldu ne değişti hiç sadece köy korucuları vede sivillere yaradı ben burda göremiyorum bizlerin maddi olarak faydalandığımızı hani başkan taner uran ve ekibi neden susutukları belli bumu bizlere fayda bumu gazilere şehit yakınlarının durumunu düzeltme bu haliyle çıkacaksa çıkmasın yazıklar olsuuunnnn

2012-03-21 12:33:15


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

bülent - ,,,,,,,????? - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

evet başbakan açıkladı ben birşey anlamadım yani somut bir adım yok Taner başkan iyi anlatmış bizleri kira yardımını tüm gaziler alıyormuş gibi 10 yıldan 15 yıla çıkarılmış en iyi anladığım somut adım bu hayırlı olsun en azından bu çıkmış bana faydası yok ama.az daha unutuyordum bu çalışmalarından dolayı Taner başkana teşekkür ederim devamını beklerim inşallah emsal maaşların artırılmasınada katkıda bulunur.saygılarımla GAZİ JANDARMA ER BÜLENT

2012-03-21 12:32:59


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - Vazife Mallüllerine iş - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Sayın editör vazife görev şehit ailelerine iş verilecekmi lütfen bilgi verim

2012-03-21 12:32:42


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

cemal - vazife malül şehidi - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın editör benim babam erzurum dumluda sehit oldu kamyonun kasası çarpıyor ve şehit oluyor şimdi çıkacak yasalarda bize iş imkanı varmı yada nelerden yararlanabiliriz bilmiyorum açıklarsanız sevinirim annem maaş alıyor faiizsiz konuttan yararlandık ama iş imkanı bu sefer yaadan çıkarmı

2012-03-21 12:32:36


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gazi murat - yürüyüş yapmak eylem yapmak gerekiyor - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

gazilere malul gaziere hiç bir düzeneme yok gazierden askerden hoşlanmıyor bari adımız kulanıp şehit aierini kulanmasın o mubarek isimlerden konuşmamsını sağlıyalım artık eylem protesto zamnı gelmiştir ne genel başaknı nede siyasi rant için uğraşnarı dinlemeyelim düzenlem yapmıyosa bari adımız kulanmasın ben devlete hakımı helal ediyorum ama akp ye ve siyasilere heal etmiyorum yeterrr artık

2012-03-21 12:31:55


1 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gazi emrah - ne beklenirdiki 10 yıldır ne verdiler - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ne beklenirdiki 10 yıldır birşey vermediki akp hükümeti bize birde birşey vermiş gibi genişletiyoruz diyor hiç bişey yok sivilleri şehit sayıyor köy kouyucularına maaş konut kredisi gazilere verilen bakım ücretini köy koruyucularına veriyor ya yazıktır el insaf ya sen önce gazine şehidine birşeyler verde ondan sonra doğudakilere ver ya bu insanlar canlarını uzuvlarını verdiler bu vatan için yine aynı senorya 2004 te nasıl terörden zarar görenlere yasa çıtı ise şimdikide tamamen terörden zarar gören sivillere yönelik bir çalışma yazıklar olsun diyorum başkada bişey demiyorum

2012-03-21 12:31:35


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi ahmet - vazife malülleri için ne var anlayan varmı.. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

çıkan yasalarda maaşlarla ilgili yada bizlerle ilgili bişey göremedim tamamen sivillere yönelik geniş kapsamlı korucular filan dahil edilerek hazırlanmış ve sivillere yönelik bir çalışma olmuş gaziler bunun neresinde gören varmı arkadaşlar.ben göremedim hiçbirşey.çocuklarla ilgili çalışma var denmiş zaten vardı o çalışma.

2012-03-21 12:31:26


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

cafer - 2iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Sayın editör ilk hakkı abim kullandı acaba ikinci işi ben kullanabilecekmiyim...lütfen cevap

2012-03-21 12:30:51

Editörün Notu: açıklamadan bekarlara sadece 1 iş hakkı gözüküyor


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - açıklama! - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

editörüm bekar terör şehit kardeşine iş hakkı yokmu? bilginiz varmı?

2012-03-21 12:30:10


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

ğönüllü komando - yasanın tamamı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

çıkacak yasayı sayın başbakan başlık halinde sundu içeriğini görmek lazım

2012-03-21 12:26:48


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

haşmet - .... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın editör benim yaptığım yorum u sakıncalı bulmussunuz gördünmü yasa kimlere neler getiriyor

2012-03-21 12:26:32


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Şehit kardeşi - Sonunda ayrım yaptılar - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Şimdi ben şehit kardeşi olarak ne desem haklı değilmiyim biz bu vatan için canımızı vermedik mi biz şehit değilmi benim kardeşim hayatının baharında siz ayrım yapanlar için canını verdi şimdi sizin için canını veren kişiyi hiçe sayıyorsunuz yazıklar olsun sonunda şehitler için de maliyet hesabı yaptınız ve ayrım yaptınız

2012-03-21 12:26:12


0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

hüseyin - başbakanın açıklamaları - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

syn editör bi açıklama yaparmısınız abim şehit ama bekar şimdi biz faydalanabilecekmiyiz bu kaktan

2012-03-21 12:25:57

Editörün Notu: Başbakanın açıklamasından Bekarlara bir iş hakkı gözüküyor


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

SADIK KÜÇÜK - NE DİYELİM Kİ... - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Şahsımız ve ailemizle ilgili herhangi bir iyileştirme gözükmüyor. Ama şaşırmadım. Diğer hususlarda siviller şehit sayılacak deniyor. O sivillere şehit ten başka bir isim bulunmalıdır....Dağ fareyi bile doğuramadı.... Saygılar.....

2012-03-21 12:23:25


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

orçun çelik - iş hakkı - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Yukarıdaki satır başlarını okudum bir yanlışlık yapıyorsunuz..Başbakan açıklamasında şehitlerin eşlerine ve çocuklarına 1 iş hakkı veriyorduk. şimdi 2 ye cıkarıyoruz dedi..Yani demek istediğim bir eş ve çocuga veriyorduk ailesınden 2inci kisiye vericez diye bir ayırım yapmadı..Sadece 2inci kişiye veriyoruz dedi..

2012-03-21 12:20:35


1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

güneydoğu gazisi - başbakanın açıklamaları - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

bir güneydoğu gazisi olarak bugüne kadar akp nin askerden hoşlanmadığını ve bu nedenle gazilere hiçbir şey vermeyeceğini söylemiştim,bunda yanılmadım başbakanın anlattıkları geçmiş hükümetlerin sağladığı imkanlardı,başbakanın müjde diye açıkladığı konularda ise beşinci derece gazi olarak beni kapsayan sadece çocuğuma ücretsiz seyahat kartı verecekmiş bunuda istemiyorum benim çocuğum parasıyla biner eğer başbakanın açıkladığı gibi gazilerin bir çoğuna bir düzenleme yapılmazsa,gaziler eylem yapmayı seçecektir gazilerin yapacağı bir eylemde akp yi sallar bitirir

2012-03-21 12:20:15


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gökhan - görev şehitleri - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

ee görev şehit ailelerine iş imkanı yokmu şimdi yani? tam maddeleri açıkyabilirmisiniz? sayın editör elinizde tam maddeler varmı görev şehitleride kapsıyormu lütfen bilgi verin

2012-03-21 12:20:09


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Şinasi - Yani.. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

Geçenlerde bir gazi arkadaşımız yorum yapmıştı, fazla beklenti içine girmeyin, dağ fare doğurabilir diye. Galiba demek istediği buydu. Tabii olarak, bir de yazılı görmek gerekir...

2012-03-21 12:18:53


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

CEYHUN BUDAK - ordu vazife malülü - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın başbakanın açıklamasında ordu vazife malüllerine bişey varmı

2012-03-21 12:18:01


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

öztürk - yine yokk - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

hani nerde madalya maaşı hani maaşlarda düzenleme, yine bir şey yok biraz kırıntı atın susturun bunları zihniyeti, başka çare kalmamıştır yürüş yapmak gerekiyor

2012-03-21 12:16:50


0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

arinna - bekarsa.. - Tarih: 2012-03-21 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

yani bekar terör şehit kardeşlerine iş hakkı yok mu?

2012-03-21 12:14:28

Editörün Notu: bekar olanlara sadece bir tane gözüküyor


1 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 52
Hayır - 1983
Evet - 246
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 1.1865 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir