• Başbakanın Açıklaması Tam Metin Başbakanın Açıklaması Tam Metin Bu haber 21 Mart 2012, Çarşamba 14:11:54 tarihinde eklendi
  Başbakan Sn. Tayyip ERDOĞAN'ın bugünkü grup toplantısına ilişkin farklı yorumlar yapılması üzerime konuşmanın tam metnini Gazihaber.com sizler için hazırladı. Aşağıda "Sivil Şehitlik Yasası" na ilişkin Sn. Başbakanın konuşması yer almaktadır.

   

   

      "Şehitlerimizin dul ve yetimleri ile Gazilerimizi ilgilendiren, çeşitli kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde 20 maddeyi değiştiriyoruz. Bu 20 maddedeki değişiklikle Şehitlik, Gazilik, Malullük kapsamını daha da genişletiyor, Şehit yakınları ile Gazilerimize daha geniş imkanlar sunuyoruz. Şimdi geliyorum bu imkanlara… 

   

  1.) Şehit yakınları ve Gazilere yapılacak, Gayrimenkul hibelerine muafiyet getiriyor, bu hibeleri vergi matrahından düşürülmesini sağlıyoruz. 

   

  2.) Tüm yurtta toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma şartını yeniden düzenliyoruz. Şehit ve Gazilerimizin tüm çocukları bu haktan yararlanacak. Toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmak için artık sosyal güvence şartı aranmayacak. 

   

  3.) Bürokratik engellerin kaldırılması içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yönetmelik çıkarma yetkisi veriyoruz.

   

  4.) Terörle mücadele kanunu kapsamındaki, er ve erbaşlar ile Geçici Köy Korucuları artık faizsiz konut kredisi imkanından yararlanmalarını getiriyoruz. 

   

  5.) 2008 yılının ekim ayından sonraki harp malullerinin de faizsiz konut kredisinden yararlanmalarını sağlıyoruz. 

   

  6.) Malul olan Gazilerimize sağlanan bakım desteğinin köy korucuları ve sivil vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletiyoruz. 

   

  7.) Bakım desteğini 1 asgari ücret tutarından, 2 asgari ücret tutarına çıkarıyoruz. 

   

  8.) Terörle mücadele görevlerini ifa ederken yaralanan kamu çalışanı ve sivillerin malullükleri kesinleşinceye kadar, her türlü sağlık ve tedavi hizmetleri, artık hiçbir katılım payı alınmaksızın yapılacaktır.

   

  9.) Terörle mücadele esnasında, yaralanan ve tedavisi devam eden personele, 1 yıl süre ile ödenen Özel Harekat ve operasyon tazminatının ödeme süresini 12 aydan 24 aya kadar çıkarıyoruz.

   

  10.) Terörle mücadele görevi sırasında olmasa bile görevleri esnasında yaralanan, bakıma muhtaç olan, vazife harp malulleri ile köy korucuları da artık ihtiyaç duydukları her türlü iyileştirici rehabilite edici araç gereçlerden, veya araç gereçlerin temininde katkı payı ödemeyecekler.

   

  11.) Maluliyeti sürekli olan kardeşlerimiz, sağlık durumlarında meydana gelen değişikliğe göre, malullük derecelerini değiştirebileceklerdir.


   

   

  Geliyorum en önemli değişikliklere;

   

  12.) Şehit ve Gazi sayılma kapsamını genişletiyoruz. Terör olayları sebebi ile göreve gidiş, dönüşler esnasında, meydana gelen kazalar sonucu yaralanan, sakatlanan ve hayatını kaybedenleri kanun kapsamına alıyoruz. 

   

  13.) Trafik ve yol güvenliği ile, tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde görevli iken meydana gelen olayları, aynı şekilde bu kapsama alıyoruz.

   

  14.) Mülki idare amirleri ile ilgili dar kapsamı genişletiyoruz. 

   

  15.) Her derecede polis okulları, ve askeri okullarda okumaya hak kazanıp geçici kaydı yapılan veya yaşları 18’in altında olan öğrencileri aynı şekilde bu kapsama alıyoruz.

   

  16.) Çok önemli bir düzenleme, terör eylemlerinde hayatını kaybeden sivilleri Şehit kategorisine alıyoruz. 

   

  17.) Hayatını kaybeden ya da malul olan sivillere ve yakınlarına tazminatın yanında, aylık bağlıyoruz. Örneğin Batman’da Şehit edilen, Miskin Doru, Bingöl’de Şehit edilen Hatice Belgin, Kumrular sokakta Şehit edilen Mustafa Bingöl, artık kanunen de Şehit sayılacak. 


   

   

  Şimdi geliyorum en önemli 2 düzenlemeye… 


   

  18.) Mevcut durumda Şehit yakınlarına, Ailesinden birine veya eşine veya çocuğuna 1 istihdam hakkı tanınıyordu. Yapacağımız düzenleme ile biri eşi ya da çocuğu, diğeri ailesi olmak üzere istihdam hakkını 2’e çıkarıyoruz. 

   

  19.) Anne babaya ödenen maaşta halihazırda, malulluk ve muhtaçlık şartı aranıyor. Bu şartı da ortadan kaldırıyoruz. Artık anne babalara maaş bağlanması için, malullük ve muhtaçlık şartı aranmayacak, muhtaçlık belgesi de istenmeyecek. 


   

   

  Allah hiç kimseye evlat acısı, eşini, babasını, kardeşini kaybetme acısı yaşatmasın. Bütün bu düzenlemelerin Şehit yakınlarına, Gazilerimize hayırlı olmasını diliyorum."


UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
2705 2540
103,209 kez okundu
2705
2540

YORUMLAR

135 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim ahmet ide Editöre şikayet et 02 Nisan 2012 Pazartesi 20:01 sayın gazi kardeşlerim ben kıbrıs gazilerindenim sayın başbakan gazileriçin iyleştirme yapılacagını kamo oyuna duyurdu bende başka gazi kardeşlerim gibi sayın başbakanımızın anlattıklarında hiç bir şey anlamadım sanki bu ülkede sade güney dogu gazilerimi var o güney dogu gazileri kardeşlerimin aldıkları har hak anasının ak sütü gibi helel olsun gözü olanın gözü cıksın bu ülkede her hak güney dogu gazilerine veriliyor peki kardeşim bizler kıbrıs ve kore gazileri bu ülkede ne bizler neyiz sayın başbakanımız niçin kore ve bizler kıbrıs gazilerini agızlarına almıyorlar bir türlü cezemedikbizlerde bu ülkenin şanı şerefi için düşmana kurşun sıkmadıkmı bizbu ülkede devletten paramı isdedeik kendileri şeref aylıgı altında bizlere para verdiler ama niye gaziler arasında ayrıncılık yapıyorla neymiş efendim emeklisi olan gazi emeklisi olmayan gazi egetim yardımı tütün yardımları hiçbir yardım kore ve kıbrıs gazilerine ödenmtek cözemedigim bu akp hükümetinin kore ve kıbrıs gazilerini adam yerine koymaması buda bizlerin cok agrımıza gidiyor amam elimden hiçbir şey gelmiyor siz sayın gazi kardeşlerimi rahatsız ettiysem özür dilerim saygılarımla efendim. 37 Yanıtla
 • resim GAZİ İRFAN Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 00:02
  ya birileri çıkıp söylesin,gaziler arasında bu ayrım nedir ya biz kıbrıs ta canımızı feda ettik eeeeeeee şimdi,başbakan konuştu konuştu bizim için hiç bir şey söylemedi..biz maaş farklarımızın giderilmesini ve çocuklarımıza iş hakkı verilmesini istiyoruz..ey ANKARAda oturan GENEL MERKEZ yetkilileri uyanın sesiniz soluğunuz mu kesildi sizin

  2012-03-23 00:02:35
  33 Yanıtla
 • resim erolgol Editöre şikayet et 17 Ekim 2012 Çarşamba 15:12 peki neden gazilik hakkı verilmiyo ben ve benim gibiler neden gazi stadüsünü alınmıyor ;
  SAYIN BAŞBAKANIM DİYORKİ;
  Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz bize neden sahip çıkmadı asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişilere
  1997 yılında Şırnak çakır söğütte vatani görevini yaparken kuzey ırakta teröristlerle girdiğim çatışmada bacağıma isabet eden kurşun la yaralandım sonra hava değişimi ile 3 ay sevk edildim en son aldığım gata raporunda yedek askerliğe elverişlidir raporu verildi ama gazi olamadım bacağıma giren kurşun tehlike riski taşıdığı için çıkarılmadı, ve halen giren kurşun bacağımda durmaktadır.
  O günden sonra çok yorulduğunu ve yürüdüğüm zaman zorluk çekiyorum vede rahatsız ediyor. ruhsal çöküntü içinde bunalım içinde,kimiminin sakatlığı hastalığı daha da bir artmakta.Kimileri bu kadar dert yığını içinde intihara teşebbüs etmekte ruh sağlığı hastanelerine düşmekte haberiniz var mı ? Bir çoğu imkansızlıktan tedavisine yarım bırakmakta… Hayata küsmüş benim gibi terör mağdurları aldığım raporlarda Organ kaybın yok, sen gazi değilsin' ama ruhsal olarak çökmüşüm ben peki Çatışmada kolum, bacağım kop saydıydı . gazi mi olacaktım ben , o zaman dünyayı verseler bana umrumdamı olacaktı vücudumdaki organların birisi olmadıktan sonra tabi uzun yıllar uğraştım nereye yazı yazdıysam olumsuz cevap geldi ne gazi kartı, ne de sosyal hak Bugüne kadar kimse beni ciddiye almadı.hiç bir haklardan yararlanmadım Ama sivil terör mağdurlarına yönelik yapılan düzenlemeyle tüm haklardan yeni çıkacak olan yasadan faydalanılacak deniliyor. Ama neden bizlere sahip çıkılmadı ve mağduriyetimiz hala devam etmektedir devlet millet neden gazisine sahip çıkmadı inşallah bir an önce mağduriyetimizin giderilesi ümidiyle devletten isteğim bizlere sahip çıksın bizlerede gazilik ünvanı verilsin verilen haklar bizleride içerisine alsın ; HALEN KURŞUN SOL BACAGIMDA DURMAKTADIR .saygılarımla MALUL OLMAYAN GAZİ EROL 17.10.2012
  biri019@hotmail.com

  29 Yanıtla
 • resim Yunus Editöre şikayet et 07 Nisan 2012 Cumartesi 13:20
  Editor cevap verirse sevinirim. Kibris savinda gazi veya malul olan er erbas larin aileleri yesil pasaport almaya haklari varmi? Ve bu yeni yasadan hangi yeni haklar elde edecekler.
  24 Yanıtla
 • resim şehit abisi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 13:54
  slm arkadaşlar ben 4 tane dernek aradım çeşitli şehirlerde 3713 evli bekar fark etmiyor dediler şimdi faizsiz kredi çekmek için ne gerekiyor ne belgeler istiyorlar.

  2012-03-23 13:54:10
  23 Yanıtla
 • resim ahmet Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 23:52
  sayın başbakan kıbrısa sizin yönettiğiniz bir birlikmi gönderdiniz kıbrısa giden gazilerimizi değil bahsetmek korucuyla dahi aynı kefeye koymadınız bu gazilerimiz bu ülkenin gazisi değilse hangi ülkenin gazileri bugün ülkemizde 32000 kıbrıs ve kore gazilerini hiçe saydınız söylenecek başka söz bulamıyorum taktir şahsiyetinizin vicdanına kalmıştır.çok güzel negatif ayrımcılık yapılıyor.saygılar herkese iyi geceler

  2012-03-22 23:52:28
  22 Yanıtla
 • resim hazım Editöre şikayet et 28 Mart 2012 Çarşamba 02:51 amin ama ALLAHTAN (cc) bizlerle 3 yıldır dalga gençenlere bizim içtiğimiz bu acııııııııı şerbetten içmesini temenni ederim 20 Yanıtla
 • resim gurbet Editöre şikayet et 29 Mart 2012 Perşembe 02:05 Benim babam 1992'de nöbet arkadaşı tarafından vuruldu ve öldürüldü ben babamdan 6 gün sonra dünyaya geldim ben 20 yaşındayım hiç baba demedim nedenmi çünkü benim babam bu bu vatan için nöbet tutunca vuruldu hemde bi hiç uğruna.. bu yasadan hiç yararlanmı yomuşuz eğer bu yasada o dedikleriniz şehit sayılı yosa yazıklar olsun size. zaten babam ve babam gibi olanlar bizim gönüllerimizin şehitleri. o şehitlik ismine yakıştırdıklarınızın içine koyamassınız tabi. akp güvendiğimiz dağlara kar yağdı. 19 Yanıtla
 • resim sencay Editöre şikayet et 27 Mart 2012 Salı 08:50 bunu akp ye oy verirken duşuneçek tiniz dernekleri siyaset yeri halıne getırırsenınz boyle ortada kalırsınız bunlar başlangıç bunların şehit ve gazi anlayışı bukadar bırgun sizlerin de bır orgut mensubu olarak yargılarlarsa şaşmayın 16 Yanıtla
 • resim can Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 02:20
  dikkat ettiyseniz neredeyse tüm şehit ve gazi dernek başkanları sessiz..bazı dernek başkanlarıda sanki bu verilenleri bir başarıymış gibi bize sunuyorlar.dernek başkanları bu millet sizi o koltukları doldurasınız diye oturtmadı .haydi bu milletin sesi olun sesimizi duyurun.oturduğunuz makamın hakkını verin

  2012-03-23 02:20:49
  13 Yanıtla
 • resim alican Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 18:34 burda açıktan şhit yakınları v gazilrin adı onaylanarak açıkcası trör yandaşlarının kmklrine ter yağ ve bal üzerinde tatlı şrbt içirtn maliy bakanı burda başbakanımızıda aldatmıştır. zatn trör gazileri iş ve faizsiz knut krediindn alıyorlardı bu yasnın içind asıl ordu vazif malulü gazilere iş ve faizsiz knut krdisi verilmelidir 2008 yılından önce lanlar bu vatanın evladı gazisi dyilmi yine yıllarla ayırmışlar bidki insan gibi insana gazisine deyer verseler sorunlarımıza sayın başbakanımzın açıklamış olduğu taslak metninin gazilerimizle hiç ilgisi yok sayın maliye bakan v sayı fatma şahinin bakanımızın kime hizmt ttiği v kimlrinyanında tarafında yeraldığ açıkca taslak metninde gizlide lsa blirtilmiştir burda şehit ailleri ve malul gazilerimizin itklrini maliy bakanı bütcd par yok diye kısmış tır gaziler glinc para yk luyr ndse trör kaçakcılarnada glic kapılar snuna kadar açılıyor sayın baş bakanım böylmi gazin şhidin sahip çıkyon bizler çocuk deyiliz sn malibakanına ve snin önüne gaziler ve şhitlere diye hazırlanan taslak mtnini sunanlara hesap sor kim hizmt ediyorlar onu araştır . bu şkildki sunulan taslak mtni biz gazi ve şhit ailelerinibağlaştırmıyor hizmetin kimlre verildiğideapaçık ortada sayın başbakanım biz ordu vazife malulü gazilere nden faizsiz konut kredisivrmiyorsunuz işdistiyoz inanın kiramızı dahi ödyemiyoz gazilerin aldıkları maaş 1000 tl bunla insanca yaşaırm hala haklarımızı alamıyz ricamo hazırlana taslak metnine tekrar göz at .ve. iş maş düznlenmesi faizsiz knut kırdisini biz vazif malulü gazilrede vrin arz ederim. 13 Yanıtla
 • resim mehmet Editöre şikayet et 28 Mart 2012 Çarşamba 16:41 benim babam 1981 yılında arackazasında askeribirligin icerisinde vefat etmiştir. anneme ve bana emekli sandıgınca maas baglandı fakat sehit maası degil ben 18 yasıma girince kesildi ama annem hala maas almaya devam ediyor . sayın editör bey sizden birsey ögrenmek istiyorum cevablarsanız sevinirim bu iş hakkından bende yararlanacakmıyım bilgilendirrseniz sevinirim ayrıca benim babamda askerde öldü ben neden şehit cocugu sayılmıyorum ben babamın yüzünü hic görmedim baba sevgisi nedir bilmedim sayın editörüm babamda askerde vatani görevini yaparken öldü neden babam sehit sayılmıyor..tamam terörle mücadelede ölmedi ama vatan görevini yaparken öldü.malul ölüm sayılıyor babam . neden biz bu haklardan yararlanamıyoruz yada yararlanacakmıyız.. cevab verirseniz sevinirim belki sizin bir bilginiz vardır sayın editörüm 13 Yanıtla
 • resim mehmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:26
  Sivil şehitlik çıktı ya bunlar maaş alabilmek için birbirlerini vuracak yine devletin sırtına binecek

  2012-03-21 14:26:37
  12 Yanıtla
 • resim gazi bülent Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 12:20
  faizsiz konut kredisini istanbul fatih deki ziraat bankası kulandırmaktadır bilgilerinize

  2012-03-23 12:20:20
  12 Yanıtla
 • resim madalyalı vazife malülü Editöre şikayet et 03 Nisan 2012 Salı 18:22
  yorumları okuyorum vatanı için görev yaparken canından olan yaralanıp sakat kalan o kadar çok abimiz kardeşlerimiz varki hükümet çıkıp açıklama yapıyor şunu verdik bunu verdik diye nemi verdiler hrant dinke şehitlik haklarını verdiler koruculara şehitlik hakları ve gazilere bile verilmeyen hakları verdiler bu nasıl bir aymazlıktırki devlet şehitinin gazisinin arasında ayrım yaparken başkalarına bu hakları direk verebiliyor insanların gözünün içine bakarak yalan söylemek bu oluyormuş demekki bunca insanın bedduasını alabilmek çok kolaymış bakın yasayı çıkaranlar başından sonuna kadar çok güzel beddualar alıyolar büyük başarı doğrusu
  11 Yanıtla
 • resim Hamza TÜLÜ Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 00:30
  Ben şehit kardeşiyim.Bütün bu şehit aileleri ile alay ediyorsunuz böyle bir açıklama ile televizyona çıkıp müjde müjde diye bangır bangır bağırıyorsunuz.Sizin yaptığınız ancak bol keseden atmaktır başka birşey değil.Böyle olmaz bunun öncekinden hiç bir farkı yok..Başkada birşey demiyorum.

  2012-03-23 00:30:26

  Editör'ün notu: Tamamı büyük harfle yazılan yorumlar yayınlanamamaktadır.
  10 Yanıtla
 • resim berat Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 10:15
  değerli arkadaşlar gazilerimiz ve şehitlerimiz bu milletin baş tacıdır,korucularada bişey verdiği yok korucular yaralanacak eli ayağı kopacakki yardım alsın yardımları kendilerinin olsun.bu yasalarla bir yere varılmaz..

  2012-03-23 10:15:59
  9 Yanıtla
 • resim hazım Editöre şikayet et 28 Mart 2012 Çarşamba 01:55 arkadaşlar burada aylardan beri takip edip son altı gündür gürdüğüm kadarıyla herkes kendini düşünüyor birisi kredi almıyor birisi iş almıyor biris aş birisi muaş almıyormuş hepimizin burda kendimizi yani bütün şehit ailesi ve çocuklarını ve vazife gazilerini malül gazilerini ilgilendiricek olan sıkıntılarımızı dile getirelim ÖRNEĞİN İKİNCİ İŞ HAKKI VERİLECEKSE BÜTÜN vazife ve malul gazilerine evli ve bekar şehit lere verilsin kimisine var kimisine yok ozaman hiç birimize verilmesin ha şunuda belirteyim kimse bunu düşünmesin buna verilmemiş diye yapıyor şimdiki durumdan ben yararlanıyorum ama ben yararlandım diğerleri batsın diyemiyorum özellikle bizleri temsil eden dernek başkanları ağırlıklarını koysunlar bizleri kimselere ezdirmesinler bizlerde destekçileri olalım saygılarımla 9 Yanıtla
 • resim abbas çiftçi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 00:36
  yüzükızarmadan bu açıklamayı yapan başbakanı kınıyorum haklrımızıda haram ediyoruz bir insan anck bukadar pişkin olabilir alsen bu hakları bilalciye sakla utanmaz adam

  2012-03-23 00:36:36
  8 Yanıtla
 • resim şehit abisi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 18:34 3713 sayılı kanun dan yararlanan evli bekar ayırt etmeksizin yararlanıyor dernekke öyle söylüyo şimdi bekleyip göreceğiz inşallah böyle olur. 8 Yanıtla
 • resim mehmet Editöre şikayet et 28 Mart 2012 Çarşamba 16:24 benim babam 1981 yılında arackazasında askeribirligin icerisinde vefat etmiştir. anneme ve bana emekli sandıgınca maas baglandı fakat sehit maası degil ben 18 yasıma girince kesildi ama annem hala maas almaya devam ediyor . sayın editör bey sizden birsey ögrenmek istiyorum cevablarsanız sevinirim bu iş hakkından bende yararlanacakmıyım bilgilendirrseniz sevinirim 8 Yanıtla
 • resim hazım Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 22:52
  Sayın başbakanım size ne kadar dua etsek azdır Allahım sizi Türk milletinin başından eksik etmesin sivil şehit yakınlarınada haklarını allahın izniyle verdiğiniz için Allah razı olsun ne varki iş hakkı yanlızca çocukları olan şehitin çocuklarına verilmeli kardeşlerine verilmemeli 20 yıldır büyük zorluklarla geçirdik ne babaanne,amca halalar hiç biri sahip çıkmadı babaları şehit olduktan sonra hepsinin evlerine gittiler malesef kovalandılar allah biliyor bu şartlarda ailesi hak etmiyor bekar çocuğu olmayan şehitlerinin ailesine iş hakkı verilsin ama 20 yıldır iş hakkını bekliyorlardı yoklukla sıkıntılarla çocuklarım sayın başbakanım iş hakkı yanlızca şehitin çocuklarının olmalı biri işe girerken diyer çocuğum boşta kalınca kahrolur zaten uçurumun kenarındalar çocuklarım erkek çocukları yaşları geçiyor işsizlikten parasızlıktan evlenemiyorlar şehitin çocuklarının 2 iş hakkı halaya amcaya verilirse çok yazık olacak bu ikinci yavruya sürünen şehitin yavruları halalar amcalar mangal kebap yerken biz bunların tadını 20 yıldır unutmuşuz bu zulum insanlar yetimlere hiç bakmadılar araştıra bilirsiniz Allah rızası için şehitin çocuklarına 2 iş hakkınıda tanıyın saygılar bakanlar ve başbakanın dikkatine

  2012-03-22 22:52:21
  7 Yanıtla
 • resim Şehit kardeşi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 00:11
  bu ayrımı yapanların bunu neden yaptıklarına dair verebileceği bir tek mantıklı açıklama olamaz ve yoktur. böyle bir ayrım hangi akla hangi mantığa sığar ? sözde verilen bu iş hakkından şehit ailelerinin %10 u faydalanacak , 3 senedir söz verdiğiniz bu iş hakkından şehidi bekar olan aileler faydalanamayacak nedeni ise vatan için feda ettikleri şehitlerinin 20 yaşında bekar insanlar olması !! böyle bir durum üzerinden bize umut verip kullanların nasıl insanlar olduklarını görün sevgili bekar şehit aileleri , bu durumun eşitsizliği bir an önce düzeltilmelidir. adaletten haktan bahseden hükümetin yaptığı şey adaletsizliğin haksızlığın daniskasıdır.

  2012-03-23 00:11:35
  7 Yanıtla
 • resim şehit kardeşi Editöre şikayet et 28 Mart 2012 Çarşamba 12:15
  Trafik ve yol güvenliği ile, tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde görevli iken meydana gelen olayları, aynı şekilde bu kapsama alıyoruz...şimdi benim abim tutuklu sevkinde kaza geçirdi ve Şehit oldu bingölde bu kapsama girdikmi 1. iş hakkını yeğenim kullandı şuanki kapsamda bize yer varmı bilgisi olan ??

  Editörün Notu: Kanun bu haliyle geçerse sizede hak düşüyor
  7 Yanıtla
 • resim Aykut Kuzey-Şehit kardeşi Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 10:37
  Tasarı bu haliyle yasalaşırsa şehit yakınları için tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Şehit yakınlarının, devlet büyükleri tarafından yıllardır haklarının iyileştirilmesi ile ilgili verdikleri sözler sadece bunlar olamaz. Özellikle beklenti içinde bulunulan şehit yakınlarına 2 kişiye istihdam hakkı ile şehit maaşlarının iyileştirilmesi konularında bir şey yoktur. Bahsi geçen 2. kişiye istihdam konusu şehidin eşi ve çocuğundan 1 kişiye, kardeşlerinden 1 kişiye olarak öngürülmüştür. Hal böyle olacaksa neden defalarca devlet büyüklerimiz şehit yakınlarına 2.iş verileceğini söylediler. Yani 2. işden kasıt şehidi evli-bekar diye ayırmak ise bu şehit yakınlarına yapılmamalıydı. Keşke 2. iş imkanı verileceği sözü hiç verilmeseydi. 16 Kasım 2011 tarihli Sayın Başbakanımızın açıklamasında şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkını ikiye çıkarılacağını söyledi. (Bundan daha öncede Bakanlarımız tarafından aynı sözler defalarca söylenmişti.) Ama şimdi söylenen ise tamamen farklı bir şey. Kaç askerimiz askere giderken evlenir. Çoğu bekardır. Pek çok terör şehidi ailesi bu şekilde hayal kırıklığına sokularak mağdur edilmişler, acıları daha da artmıştır. Tasarıda şehit yakınlarına yönelik kapsayıcı düzenlemeler yapılmamış, sanki günü kurtarma adına bazı kısıtlı düzenlemeler yapılmış gibi görünmektedir. Yapılan düzenlemelerden de daha çok sivil hayatta şehit düşenler ile köy korucularına yönelik iyileştirmeler mevcuttur. Bu tasarıyla askerlik hizmeti yaparken PKK tarafından şehit edilen askerlerimizin ailelerine pek bir şey verilmemekte, kamuoyu yanlış da bilgilendirilmiş olmaktadır. Kendimde abimin Bingölde usta birliğine giderken otobüsden indirilerek (Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan sevk edilen ve şehit edilen 33 erden biriydi.) şehit edilmesi nedeniyle şehit kardeşi olarak işe yerleştirildim. Abim bekardı.İşsiz olan kız kardeşime sürekli verilen sözlere istinaden iş hakkı sağlanacağını söyledim. Ama bunun olamayacağını şimdi nasıl anlatacağım. Şehit maaşı ile geçinen anne ve babamın maaşlarında bir iyileştirme yapılarak en azından asgari ücret düzeyine çıkartılması beklentimiz vardı. Bu da görülen o ki olmayacak. Yazık ki verilen sözler yerine getirilmedi. İnşallah yasalaşma aşamasında sağduyu hakim olur ve vatan için şehit olanların yakınlarına bu vatan sahip çıkar. Devletin imkanları şehitlerin yakınları için sonuna kadar kullanılmalı, bundan neden imtina edilmemeli. Maliye Bakanımız şehit yakınlarının durumları ile ilgili doğru bilgilendirilmesinde büyük fayda var. İnşallah bu tasarı şehit yakınlarının belirttiğim sorunlarını kapsayıcı şekilde düzenlemeler yapılarak yasalaşır. Saygılarımla.

  2012-03-22 10:37:45
  6 Yanıtla
 • resim şehit kardeşi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 00:31
  şehit yakınlarına iş verilirken üst yaş sınırı varmı bilgilendirirsinez sevinirim

  2012-03-23 00:31:57
  6 Yanıtla
 • resim Adnan Mert Kulak Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 09:13
  görülüyorki Şehit yakınları ve Gaziler kullanılarak terörü yaratan terörle yaşayan o bölgenin insanına el altından yapılan bir kıyak. düşünün karşı karşıya geldiğimiz savaştığımız insanlarla aynı haklara sahip olacağız. yazık, çoook yazık.bunca şeyler olurken bu ülkede  bey ne yapıyor. acaba gelecekte hükümetten milletvekilliği sözümü aldıda sesi çıkmıyor.

  2012-03-23 09:13:35
  6 Yanıtla
 • resim Melik Gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:51
  Dağ Fare doğurdu,Kıbrıs ve Kore Gazileri için hiçbirşey yok.Ey Muharip Gaziler Derneği Yetkilileri neredesiniz ? Ölümüsünüz dirimisiniz ses verin,Aidat almakla bu iş bitmiyor.,

  2012-03-21 14:51:25
  5 Yanıtla
 • resim gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:07
  Arkdaşlar çok güzel iyileştirme yapmışlar harika, çocuklarımıza toplu taşıma araçlarına binme hakkı vermişler. Zaten adam bize otobüse bindiğimizde sövecek gibi bakıyorlar. Çocuklarımızıda döverler

   

  2012-03-21 15:07:37
  5 Yanıtla
 • resim erdogan ok Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 18:50
  Arkadslar Ben kıbrıs barıs harekatına 20 temmuz sabahı saba 7,30 sularında cıkan bır gazıyım ıkı turlu maas emeklıye ayrı maas dıgerıne ayrı maas olmaz gazı gazıdır ıkı turlu gazı maası olamaz sayın Erdogan Basbakan onun kurmayları var bu konu ıle ılgılı ayrı bakanlık bıle kurduruldu demek ısteyecegım olay bızım dernek baskanları bızım ısteklerımızı malesef ust kademelere ıyı bıldıremedı calısmalar ıyı yapılamadı oysa cok uzun bır zaman vardı ama hersey bıtmedı ıyı calısılırsa derneklerımız ıyı calısırlarsa olur Saygılarımla

  2012-03-21 18:50:50
  5 Yanıtla
 • resim şehit kardeşi Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 17:18 kaç yeri aradım sağlıklı bir bilgi alamadım benim Abim jan.Başçvş iken Diyarbakır DGM ye örgüt üyesi sevkinde kaza sonucu Şehit oldu olay sonrası normal Şehit maaşı v.s gibi bütün hakları verildi ve 1 iş hakkı verildi ama Görev Şehidi geçiyor acaba şimdi biz bu kapsama giriyormuyuz yoksa kazadır adı Şehit ama bu yasadan hakkı yokmudur.bilgisi olan cevaplarsa sevinirim 5 Yanıtla
 • resim mehmet Editöre şikayet et 04 Nisan 2012 Çarşamba 14:36
  selam arkadaşlar ben 1996 yılında btö ile girilen çatışmada yaralandım askerliğe elverişlidir raporu verildi şuan kamuda geçici işçi olarak çalışıyorum kanun çıkarsa kadro alabilirmiyim editör cevap verebilirmi umarım bize de gazilik ünvanı verilir saygılar

  Editörün Notu:"Askerliğe Elverişlidir" raporu aldığınız için bahsettiğiniz husus mümkün görünmüyor. Ancak yeni  yasa tasarı taslak metinde malul olmayacak derecede yaralanan er ve erbaşlar için iş kanununda düzenleme yapılarak iş bulmalarını kolaylaştırıldığı görülmektedir. Biliyorsunuz işverenler belli bir oranda engelli ve hükümlü çalıştırmak zorundaydı. Bu da dahil edilecek. Hayırlısı olsun. Saygılarımla.
  5 Yanıtla
 • resim ceyhan Editöre şikayet et 21 Haziran 2012 Perşembe 02:17
  ben 1992 yılında mardin kızıltepede girdiğim çatışmada yaralandım askerlik yapabilir raporu aldım ne gibi bir kanundan yararlanabilirim herhangi bir hakkım varmı maaş ve iş hakkı gibi sayın editörüm cevap verirsseniz sevinirim

  Editörün Notu: Yasa tasarısı ile ilgili son elimize ulaşan taslak metinde;

   

  MADDE 17-

  (1) 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “eski hükümlü işçiyi” ibaresinden sonra gelmek üzere; “veya 1111 sayılı Askerlik Kanunu ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralanan personeli” ibareleri eklenmiştir.

   

  Maddesi yer almaktadır. Bu madde bu şekli ile geçerse iş kanunu kapsamında işe yerleştirilmenizde bir kolaylık söz konusu olacaktır. Saygılarımla.
  5 Yanıtla
 • resim gazi yüksel Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 22:19
  burda en büyük darbeyi şehit çocukları almıştır.işhakkını anneleri kullanan şehit çocuklarının bu haktan mahrum bırakılmaması gerekirdi.5,6 dereceden maaş alan vazife malüllerinin durumu zaten içler acısı diger malüller zaten mehmetçik vakfından kendilerini idare ediyor.kanun taslagında gecen 2008 den sonra harp malülü olan arkadaşlara ev kredisi çıkıyor öncekiler vatan hainimi bu taslak hazırlanırken bizmi temsil ettik şehit ailelerini gazilerini temsil edenler kendilerini sütten çıkmış kaşık gibi temiz hissediyor.kaç yıldan beri böyle bir yasa çıkacagının sinyali gelmedimi bu zamana kadar nerdeydiniz.yazık degilmi ordu vazife malüllerine şubelere gelindigi zaman bol keseden attınızda ne oldu. balon patladı.şehit çoçuklarıyla 5,6 derece gazilerin maaşlarının düzenlenmesi gerekiyor.yine idda ediyorum sayın başbakanın bir gazinin ne kadar maaş aldıgını bilmedigini.

  2012-03-22 22:19:43
  4 Yanıtla
 • resim ramazan Editöre şikayet et 03 Nisan 2012 Salı 11:17
  sayın editörüm . dün babamın trafik polisi olduğunu ve görevli bulunduğu araçla görevi başındayken başka bir aracın çarpması sonucu şehit olduğunu söylemiştim. sizde bana başbakanın açıklamalarına göre yararlanacağımızdan bahsetmiştiniz. aile bakanlığının şehitlerle ilgilenen daire başkanlığını aradım bugün aynı soruyu sorudm ordaki memura fakat onlar yararlanamazsınız dedi.ve sadece terör olaylarına opereasyona gideler için kazanın geçerli olduğun söyledi aklım karıştı. umarım sizin dediğiniz gibi olur ve yararlanırız . sizin başka bilginiz var mı

  Editörün Notu: Tasarı şu şekildedir. MADDE 4- (1) 03/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanunun 1’nci maddesinde yer alan “tahkikle” ibaresinden sonra gelmek üzere “trafik ve yol güvenliği ile tutuklu ve hükümlerin sevk ve nakillerini sağlamakla” ibareleri eklenmiştir.

  2330 sayılı kanun iç güvenlik ve asayişin korunması hk. kanun maddesidir ve tazminat ve maaş bağlanmasınmı içerir.


  4 Yanıtla
 • resim yavuz tatvan Editöre şikayet et 23 Haziran 2012 Cumartesi 11:33
  size danışmak istediğim konu babam küçük bir esnaftı 1993 yılında ağrının patnos ilçesine bir araç almak için gitti o dönemler bildiğiniz gibi doğu çok sıkıntılıydı babam ve arkadaşları arkadaşına ait bir araçla ağrıya gitti ve orada bir emniyet güçlerine ait panzerin araçlarının üzerine çıkması sonucu hayatını kaybetti bu olayla ilgili olarak hiç bir dava açılmadı tazminat vb hiçbirşey istenmedi biz bu sivil şehit yasasından yararlanabiliyormuyuz ve ya herhangi bir dava açarsak sonucun bizden taraf olma ihtimali varmı ? cevap verirseniz sevinirim.

  Editörün Notu: Bu konu ile ilgili bir avukatla görüşmenizde yarar var.
  4 Yanıtla
 • resim gökhan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:27
  Değerli ailelerimiz bakın 2 iş hakkıyla ilgili metini ben aile bakanlığından ömer beyle görüştüm bu kişi aile bakanlığından daire başkanı şehit ve gazilerimizin bana çok net ifade etti 1 hak eş veya çocuklara 2 hak anne baba kardeşlere eş kullanmışsa çocukalr kullanamaz kardeşlerden 1 kullanmışsa 2 si kullanamaz şuanda daha kanunlaşmadı ama yakın zamanda kanunlaşacak İLK BAŞTA YAPMAMIZ GEREK BU KANUN HANGİ KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK PLAN BÜTÇE KOMİSYONUMU YOKSA ÇALIŞMA KOMİSYONUNDAMI ? HANGİ KOMSİYONDAYSA O KOMİSYONDAKİ TÜM MİLLETVEKİLLERİNE ULAŞIP KENDİLERİNE MAĞDURİYETİMİZİ AKTARMAMIZ GEREK YOKSA HALİMİZ HARAP mesela ben annem 1 iş hakkından faydalanmış babamın kardeşleride hepsi emekli yaşlarıda 55 60 arası çalışamazlar biz çocukları mağduruz şuanda ben işe giremeyeceğim 2 iş hakkı bizim ailemizden kimseye yaramamakta

  2012-03-21 14:27:05
  3 Yanıtla
 • resim Muhittin YILMAZ Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:09
  Babam 1979 yılında arkadaşı tarafından nöbeti sırasında vurularak şehit oldu. Babam polis memuruydu. Ailemize vazife malüllüğü aylığı bağlandı. Daha önce iş imkanından yararlanamadık. Ailemin tek cocuguyum iktisat mezunuyum. İş bize yok mu ? Babamın vurulmasında suçu ne ? Neden bizler gözardı ediliyoruz ? Vurulan bir polisin değeri bu mu arkadaşlar lütfen bişeyle söyleyin. Neden bizi görmezden geliyorlar

   

  2012-03-21 15:09:12
  3 Yanıtla
 • resim ğönüllü komando Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:04
  tüm il ve ilçe dernek başkanları (DERHAL HAREKETE GEÇMELİSİNİZ BU YASAYI TEKRAR DÜZENLEMELİSİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATMALISINIZ VE TÜM ÜYELERİNİZLE BERABER HAREKET ETMELİSİNİZ hala zaman var susmakla sadece hak kayıpları yaşattınız şimdi birlik ve beraberlik içinde hareket etme zamanıdır

  2012-03-21 19:04:27
  3 Yanıtla
 • resim gazi. Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 20:15
  Neden sadece şehit yakınları ile terör malullerine ve yakınlarına iş hakkı, faizsiz kredi sadece ,kredi yardımı.Neden gazileri birbirine düşman ediyorlar.onlarda insanlık için canları seveseve vermedimi .yaşayanların sağ kalacakların garantisi var mıydı.yazılanlarada bakıyorumda herkez kendi hakkı için bağırıp çağırıyor.ses çıkarcaksanız herkes için çıkarın arkadaşlar lütfen sadece kendiniz düşünmeyin.

   
  2012-03-21 20:15:25
  3 Yanıtla
 • resim hatice Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 03:23
  ben şehit çocuguyum abim bu haktan yaralandı amcam yaşı 60 şimdi bende yaralana bilecekmiyim lütfen cevap

  2012-03-22 03:23:42
  3 Yanıtla
 • resim Ayhan Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 08:30
  Editör: Küçük harflerle lütfen

  2012-03-22 08:30:21
  3 Yanıtla
 • resim ramazan Editöre şikayet et 02 Nisan 2012 Pazartesi 11:57
  sayın editör günlerdir birçok kişiye sordum ama cevap alamadım.Başbakaın açıklamalarında 13. maddesinde trafikve yol güvenliği sırasındaki olaylarda şehit olanları kapsama alınır diyor. benim babam trafik polisiydi ve görevi başında bulunduğu resmi aracınbaşka bir araçla çarpışması sonucunda şehit oldu. şimdi biz buyasa kapsamına giriyor muyuz

  Editörün Notu: Rahmetli babanızın yaptığı iş Başbakanın açıklamalarına uyuyor. O sırada tarfik görevi ifa ediyor çünki
  3 Yanıtla
 • resim ceyhan Editöre şikayet et 21 Haziran 2012 Perşembe 15:00
  ben 1992 yılında mardin kızıltepede girdiğim çatışmada yaralandım askerlik yapabilir raporu verdiler hava değişimine gönderildim ve sonra 20 gün askerlik yaptım sonra teskere aldım hiç bir haktan yararlanamadım askerlik sonrası piskolojik tedavi gördüm şu andada astım hastasıyım raporlu ilaç kullanıyorum mağdur durumdayım nerelere başvurmalıyım ne olur bana bir yol gösterin ailem ve ben ne gibi haklardan yararlanabiliriz saygılarımla

  Editörün Notu: Yeni yasa tasarısı ile sizlere iş kanunu çerçevesinde iş bulmada kolaylık getirilecek. Bu konu ile ilgili detaylı haberimizi okumak için tıklayınız>>>
  3 Yanıtla
 • resim sebogs Editöre şikayet et 03 Eylül 2012 Pazartesi 21:41 sayın editörüm ben sivil terör mağduruyum geçen gün şırnak valiliğine gittim sivil terör mağdurlarına iş hakkı var dediler, sadece yasaklı bölgelerde ölen sivil terör mağdurlarına iş hakkı vermiyorlar. günahsız bir şekilde ölen kişilere hem maaş hemde tüm şehitlik hakları veriyorlarmış.abi bunu ordaki şehitlik şubesi söyledi acaba sizede böyle bi doyum geldimi lütfen aydınlatın bizleri saygılarımla 3 Yanıtla
 • resim ahmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:38
  bir gazi olarak''ve tc vatandaşı (bir vatan sever olarak)şu maddelere gülüyor ve HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

  2012-03-21 15:38:33
  2 Yanıtla
 • resim yunus emre gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:52
  öncelikle şehit ailelerine hayırlı olsun saygılarımı sunuyorum gelelim gazilerimize gene umduğumuzu bulamadık mücadeleye devamm

   

  2012-03-21 14:52:33
  2 Yanıtla
 • resim gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:53
  anlamadıgım konu şuki burda sehitlerimize 2. is istihdamı diyor bu ikinci is hakkında gazi ailesi faydalanıyormu? buna bır acıklık getirilsin yetkili arkadaşların bu yorumumu dikkate almaları rıca olunur ...

   

  Editör'ün notu: Sn. Başbakan"ın açıklamalarına göre 2. iş  hakkı sadece şehit aileleri içindir.

   

  2012-03-21 14:53:37
  2 Yanıtla
 • resim ahmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:01 sevindiğim tek şey şehit ailelerine verilen 2.iş hakkıdır.onun dışında yapılan tüm düzenlemeler terör ve terör yanlıları içindir.ben bir gazi olarak çekinmeden söylüyorum ki dalga geçiliyoruz.yakında belkide beni bu hale düşüren terörist benimle aynı hastanede tedavi görecek devleti bölmeye çalıştıkları için devlet onlarada maaş ödeyecek.allah bu insanları bu zihniyeti bildiği gibi yapsın.lütfen sessiz kalmayalım gerekirse ben tekrar gider yine mayına basarım ama kimseyi gurumla oynatmam 2 Yanıtla
 • resim gazi Ulaş Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:03
  9.) Terörle mücadele esnasında, yaralanan ve tedavisi devam eden personele, 1 yıl süre ile ödenen Özel Harekat ve operasyon tazminatının ödeme süresini 12 aydan 24 aya kadar çıkarıyoruz. yukarıdaki madde geriye dönük işletebileceklermi ,işlerinde ne kadar ciddi olduklarını bu maddeyi geriye dönük olarak işletirlerse ortaya çıkacak,birde genel kapsam olarak sadece sivillere yönelik çalışma var ,oy kaygısı ile o bölge vatandaşlarını memnun etmeye yönelik bir çalışma olmuş.eğer alt komisyoa gidecekse bu çalışma derneklerin bastırıp değiştirmesi lazım yada geliştirmesi lazım bazı maddeleri,sayın editör bu tasarı direkt meclisemi gelecek yoksa alt komisyona mı gidecek bilgi verirseniz sevinirim.

   

  2012-03-21 15:03:10
  2 Yanıtla
 • resim arinna Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:11
  abim terör şehidi 2.iş hakkından yararlanamıyorum çünkü bekar ama abim batmanda çatışmada kurşunlanırken bekarmı diye kimse sormamıştı.

  2012-03-21 16:11:43
  2 Yanıtla
 • resim gazi yunus Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:20
  hani nerde gazi maaşlarına iyileştirme hani nerde gazilere 2. iş hakkı hani nerde madalya maaşı hani nerde gazilere iş hakkı olmasa iş yeri acmak için destek olacaktı sayın baskan sizi tebrik ediyorum cok güzel bir şekilde bize sahib cıkmışınız başarılarınızın devamını diliyorum tebrikler ben bugüne kadar dernekte bedeva durmuşum en kısa sürede dernekten kaydımı sildireceğim cünkü hiçbir faydası yok aksine zararı var

  2012-03-21 16:20:09
  2 Yanıtla
 • resim drya1820 Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 17:50
  iki iş hakkını aile bazında düşünmek gerekir diye düşünüyorum.Şöyleki önce 1 hak vardı .Doğal olarak bu hakkı kullanmah Şehidin kurduğu çekirdek ailenindi.Yani eşinin yada çocuğunun.ğerki eş yada çocuk feragat ederse kendi asıl ailesi yani kardeşi vs.kullanabiliyordu.Şimdi aslında bu düzenlemeyle şehidin anne baba kardeş tarafına hak tanındı.Bekar şehitin ailesi eş yada çocuk olmadığı için zaten bu haktan yararlanıyordu.ama evli şehitin ailesinin böyle bir hakkı yoktu.

   
  2012-03-21 17:50:05
  2 Yanıtla
 • resim mümtaz torunlu Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:36
  Şehit kardeşleri bir araya gelsin Allha aşkın çıkan yasada ne var soruyorum o kadar isdegimiz oldu bir tanesi yak hiç kardeşini ilğidirin ne var soruyorum çıkan madeler zaten var olan madeler kimi kandırıyonuz bu ülkede şehit kardeşleri bir araya gelsin Her gün şehit haberleri gelmeye başladı. Toplum belki kanıksar hale geldi ama bu acıyı şehit aileleri unutmuyorlar unutamıyorlar. Düşünsenize hayatının baharında nice gençler terör kurbanı oluyorlar. Geride yetimler, dullar, acılı anlara babalar kardeşler bırakıyorlar. Bugün sütunumu bir şehit kardeşi olan bırakıyorum: BEN ŞEHİT KARDEŞİYİM. BİZLER ŞEHİT AİLESİ OLARAK BU ÜLKE İÇİN CANIMIZI ,CİĞERİMİZİ VERDİK ,ACI ÇEKTİK VE BU GÜNLERE GELDİK. KALABALIK VE FAKİR AİLELER OLMAMIZA RAĞMEN KİMSELERE EL AÇMADIK ,KİMSELERDEN YARDIM DİLENMEDİK. ZAMAN ZAMAN İÇİMİZDEN VOLKANLAR PATLADI AMA HİÇ BİR ZAMAN BUNU İSYANA DÖNÜŞTÜRMEDİK. 3 SENEDİR DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ŞEHİT AİLELERİNİN KALABALIK OLMASI VE İHTİYAÇLARININ OLMASI NEDENİYLE, ŞEHİT ÇOCUKLARINI VEYA ŞEHİT KARDEŞLERİNİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE EN AZ 2 FERDİNE KAMUDA İŞ İMKANI VERECEKELERİNİ VE ŞEHİT AİLELERİNİN SOSYAL HAKLARINI İYİLEŞTİRECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR. DAHA DOĞRUSU YETKİLİ AĞIZLARDAN SÖZLER VERİYORLAR AMA NEDENSE HEP BİR ŞEYLER OLUYOR UNUTULUYORUZ. BİZLER ŞEHİT AİLESİ OLARAK BİR AN ÖNCE ŞEHİDİMİZ EVLİ İSE TÜM ÇOCUKLARINA, EĞER ŞEHİDİMİZ BEKARSA TÜM KARDEŞLERİNE DEVLETİMİZİN İŞ VERMESİNİ İSTİYORUZ. EĞER TÜM FERTLERİN İŞ SAHİBİ YAPILMASI ÜLKEMİZİN BÜTÇESİNE YÜK GETİRECEKSE HİÇ OLMAZSSA ŞEHİT AİLESİNDEN EN AZ 2 FERDİNE KAMUDA İŞ VERİLMELİDİR BİZLER ŞEHİDİMİZE KARŞILIK BİZE YARDIM EDİN DEMİYORUZ, ASLADA DEMEYİZ.. AÇ ÖLÜRÜZ ŞEHİDİMİZE KARŞILIK ASLA BİR ŞEY İSTEMEYİZ.BİZLER ŞEHİDİMİZİN ACISINDAN VE ÜZÜNTÜSÜNDEN KENDİMİZİ TOPARLAYAMADIĞIMIZ VE ZAMAN İÇERİSİNDE BOZULAN İŞLERİMİZ VE PSİKOLOJİMİZ İÇİN DEVLETİMİZİN BİZLERİ SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ. BİZ DEVLETİN KAPISINDAN BAŞKA YERE GİTMEYİZ, ÇÜNKÜ KAMERALAR VE BASIN KARŞISINDA "ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR, ONLARA HER TÜRLÜ YARDIMI YAPMAYA HAZIRIZ" DİYE AÇIKLAMA YAPAN İŞADAMI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE BAZI SİYASİ PARTİLERİN ASLINDA GERÇEKTE ÖYLE OLMADIKLARINI, BIRAKIN ŞEHİT AİLELERİNE SAHİP ÇIKMAYI, ŞEHİT AİLELERİNİN YÜZLERİNE DAHİ BAKMADIKLARINI BİLİYORUZ. BU NEDENLE BİZE DEVLETİMİZİN SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ.GERÇEKTEN ŞEHİT AİLELERİNİN DESTEĞE VE SAHİPLENİLMEYE İHTİYACI VAR.ŞEHİT AİLELERİ ŞEHİDİNİN ACISI VE ÜZÜNTÜSÜNÜN YANINDA EKNOMİK YOKLUKLARLADA MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞMAKTADIR.BİR AN ÖNCE DEVLET BÜYÜKLERİMİZ TARAFINDAN VERİLEN SÖZLER GERÇEKLEŞMELİ. ŞEHİT AİLELERİNE İŞ VE SOSYAL HAK VERMEYİ YILLARDIR DÜŞÜNENLER ,ŞEHİT AİLELERİNİN BU ÜLKE İÇİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN VERDİKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER . LÜTFEN BU KONULARDA SİZLER BİZE YARDIM EDİN BİZE SES VERİN ,KULAK VERİN .SÖZ VERENLERE SÖZLERİNİ HATIRLATIN.BİZ BU ÜLKE İÇİN ÇOK ŞEY VERDİK,ACI ÇEKTİK.BİRAZ OLSUN YÜZÜMÜZÜN GÜLMESİ KİMİ RAHATSIZ EDERKİ. DEVLET VE MİLLET ŞEHİTLERİN EMANETLLERİNE SAHİP ÇIKMALI..YOKSA AKITILAN KAN VE GÖZYAŞLARI HELAL OLMAZ VE ÜZERİNDE YAŞAYANLAR DA HELALEŞEMEZ.LÜTFEN BU KONUDA BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYINIZ VE ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK OLUNUZ KIRIKKALE VATAN İÇİN CAN VERENLER DERNEĞİ ŞEHİE AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKAN MÜMTAZ TORUNLU

  2012-03-21 19:36:45
  2 Yanıtla
 • resim ali Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 21:06
  arkadaşlar işte bize verilen değer 19 made iyileştime var dediler ama içi boş namı büyük bizler için çalışan derneklekler nerede herkes kendi çıkarınamı hizmet ediyorlar...arkadaşlar çok doluyum niye bize ümüt veripte fiyaskoyla sonuçlanıyor.bizim adımızı kullanarak iyileştirmeler malum kişilere olmuş bizler çok bekleriz daha..şehit ailelerine iş hakkı hayırlı olsun..

  2012-03-21 21:06:34
  2 Yanıtla
 • resim umut Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 01:04
  ben bir şehit kardeşi olarak başbakanın müjde dediği maddelerdn UTANDIM çünkü hepsi BOŞ şeyler....
   

  2012-03-22 01:04:27


  2 Yanıtla
 • resim şehit ailesl vahap Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 10:39
  ben şehit çocuguyum abim bu haktan yaralandı amcam yaşı 60 şimdi bende yaralana bilecekmiyim lütfen cevap

  2012-03-22 10:39:25
  2 Yanıtla
 • resim Alirıza ŞİMŞEK Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 22:27
  ...................

  2012-03-22 22:27:37

  Editörün Notu: Yorumunuz sitemiz kurallarına uygun olmadığından yayımlanmadı.
  2 Yanıtla
 • resim Alirıza ŞİMŞEK Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 23:47
  Bak güzel kardeşim !!! Sana bir dost nasihati; İnsanlara hitap ederken, tel örgüsünün içindeki insanlara hitap eder gibi konuşma. Biraz daha esnek ve yumuşak olabilirsin. Kendini çok çabuk kaybedip, asker formatına hemen geçebiliyorsun. Şunu kafanızda yer etmeyi bir beceremediniz. Siz halka yön veremezsiniz ama halk size yön verir. Bunu unutmayın !!! Ayaklarınız yere bassın ve bu duygudan ne kadar çabuk kurtulabilirsen o kadar çabuk dost kazanırsın. Gevşek nutuklar atıp ta dün öğrendiğin şeyleri bugün anlatmaya kalkma. Kendi kendine düşman yaratıp savaş çıkartmanın anlamı nedir? Ayrıca da; Bir TÜRK vatandaşı olarak, Tsk.nın asli görevini de, Polisin asli görevini de çok iyi biliyorum. En önemlisi de ben o metni Erbaş ve Erlerle paylaşmak için yazdım. Yüksek affınıza sığınarak iki kelam daha edeceğim. - Ezilmişlik psikolojisi ile üstlerine kahramanlık yapma. - Ne benim hakkı mı ara, nede nasıl hitap edeceğimi öğret. Senin yerinde olsam nezaketi, konuşma metninin başına koyardım. Unutma ki, zeki komutanlar senin gibi dalkavukları her zaman yanında görmek isterler Uzman Jand. Ceyhan KAYA. kafkas.kartali18@hotmail.com

  2012-03-22 23:47:57
  2 Yanıtla
 • resim Ayhan şen Editöre şikayet et 23 Mart 2012 Cuma 09:07
  Görev sırasında kaza geçirip yaralanan arkadaşlar yasa henüz tasarıdayken isteklerimize dile getirelim İşte numaralar...

  Başbakanlık Basın Merkezi fax no: 0312) 424 16 99 ,(0312) 424 17 98 ,(0312) 419 16 18 ,(0312) 413 71 76

   

  http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/pPrincipalClerk.aspx    bimer :

   

  http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx   akim

   

  http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/default.aspx

   

  2012-03-23 09:07:05
  2 Yanıtla
 • resim murat Editöre şikayet et 04 Nisan 2012 Çarşamba 12:00
  iyi günler. sayın editör bazı arkadaşlara trafik kazası ile ilgili bilgi vermişsiniz ve 2330 sayılı yasa kapsamına girer demişsiniz. sorum şu görev başındaki trafik polisin görevli bulunduğu aracın başka bir araçla kazası sonucu vefat ederse çocuğu yada eşi iş hakkından yararlanacak mı. vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

  Editörün Notu: Sorunuzu sehitgazi.com sitesinden yöneltirseniz kapsamlı şekilde (bilgidiğimiz kadarı ile) yanıtlamaya çalışalım. Saygılarımla.
  2 Yanıtla
 • resim çakabey Editöre şikayet et 04 Nisan 2012 Çarşamba 12:16
  Merhaba arkadaşlar ;ben halen emekli bir askerim,2009 yılında istekle emekli oldum.1992 yılında şırnak gabar da çatışmada yaralandım halen vücudumun muhtelif yerlerinde halen şarapnel parçaları mevcut,uzuv kaybı olmadığından yumuşak dokuda ateşli silah yaralanmasına bağlı hareket kısıtlaması tanısıyla eğitim ve sporlardan muafiyeti uygundur,tanısıyla göreve devam ettim.ve 2009 yılında istekle emekli oldum.bu mağduriyetimden dolayı jandarma genel komutanlığı tarafından yara beratı verildi.Yeni çıkacak yasa ben ve benim gibi binlerce personeli kapsıyormu bilgisi olan arkadaşlardan ve sayı editörden aydınlatma bekliyorum.saygılarımla

  Editörün Notu: Bildiğim kadarı ile , Malul olmayacak derecede yaralananlara ilişkin "İş Kanunu"nda düzenleme yapılarak iş yerlerinde zorunlu engelli ve hükümlü çalıştırmanın yanında bu kişilere de istihdam yaratılması hedefleniyor. İşkur aracılığıyla işe yerleştirilmelerde bir kolaylık yaratılması söz konusu, tabi benim düşüncem.
  2 Yanıtla
 • resim ekin Editöre şikayet et 04 Nisan 2012 Çarşamba 20:04
  sayın editörüm benim abim şehit yanlız ilk iş abime verdiler yanlız abimin 3 çoçuğu var yengem çoçuklarının okumasını istiyor bu işten abimin yararlanmasını istiyor bu nasıl olacak lütfen bunu bir açıklık getirirmisiniz

  Editörün Notu: Yasa tasarı taslağına ait açıklamalarda olduğu gibi çıkarsa bu haktan yengeniz ya da yiğenlerinizden biri yararlanabilir. Saygılarımla. 
  2 Yanıtla
 • resim yılmaz genç Editöre şikayet et 24 Haziran 2014 Salı 13:44 sayin editörüm benim ağabeyım 1991 yılında istanbul harbiye ordu evinde görev yaparken nöbetçi çavuşluğu sırasında arkadaşı ile tartıştığı ve tartıştıktan sonra ağabeyimi g3 silahı ile öldürmüş ve mahkeme sonucu çıkan kararda kasıtlı olarak öldürüldüğü ve rahmetlinin ölümünden sonra yaptığımız tüm yazışmalardan iş için olumlu sonuç alamadık ancak bir diğer ağabeyim onun sayesinden askerlik yapmamiştır ve ölen rahmetlinin teskeresinde de arkadaşı tarafından vurularak ölmüştür diye belirtmektedir mahkeme rapor ve kararlar hepsi bende mevcut tur ben 42 yaşındayım yeni çıkan ysadan iş istihdamından yararlanma şansım varmı aydınlatırsanız sevinirim 2 Yanıtla
 • resim Gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:34
  2002 yılından bugüne ortalama bir memur maaşı olan malül gazi aylıklarını bugüne kadar en düşük memur maaşının bile neredeyse yarısına kadar getirerek erittiniz birkaç yıl sonra da sıfırlarsınız hepimiz rahat ederiz olur biter sn. başbakanım.

  2012-03-21 14:34:47
  1 Yanıtla
 • resim erhan savcı Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:44
  sayın başbakanımıza ve aileden sorumlu bakan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum bu çıkacak konunla şehit kardeşi olarak işim olacak umarım mağdur durumdaki diğer arkadaşlarında sorunlarına çözüm bulurlar...

  2012-03-21 14:44:02
  1 Yanıtla
 • resim gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:46
  Bizleri amma uyuttunuz helal olsun iki seneden beridir iyileştirme bekliyoruz verdiğiniz müjdeye bak gururla sundunuz 30 bin gaziyi 60 bine cıkarıp gazilerin değerini beş paralık ettiniz verilen sözler,madalya maaşı,en düşük gazi maaşı memur maaşına cıkacak,yaza hazırlık,kışa hazırlık ikramiyeleri, bedelliden toplananacak bütce gazi ve şehit ailelerine dagılacak ve dağa niceleri bizlerle dalga geçip gururlarımızla oynadınız helal olsun.

  2012-03-21 14:46:07
  1 Yanıtla
 • resim haşmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:46
  Arkadaşlar görünen o ki bizleri bir araya getirmemek için araya kankalarını sokacaklar ne yapacaksak acele edelim lütfen yada bekleyelim mi nasıl olsa akp onlara vermeye alışkın ne dersiniz fayadaları olabilirmi ..........

  2012-03-21 14:46:34
  1 Yanıtla
 • resim ahmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:02
  sevindiğim tek şey şehit ailelerine verilen 2.iş hakkıdır.onun dışında yapılan tüm düzenlemeler terör ve terör yanlıları içindir.ben bir gazi olarak çekinmeden söylüyorum ki dalga geçiliyoruz.yakında belkide beni bu hale düşüren terörist benimle aynı hastanede tedavi görecek devleti bölmeye çalıştıkları için devlet onlarada maaş ödeyecek.allah bu insanları bu zihniyeti bildiği gibi yapsın.lütfen sessiz kalmayalım gerekirse ben tekrar gider yine mayına basarım ama kimseyi gurumla oynatmam

   

  2012-03-21 15:02:29
  1 Yanıtla
 • resim GAZİ ALPER Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:20
  bu kanunların bu şekilde çıkmasını sağlayan sözde bizler için var olan dernek yöneticilerine sonsuz teşekkürler.....inanın onlar olmasaydı bu kanunlar bu şekilde asla çıkamazdı.. saygılar arkadaşlar

   

  2012-03-21 15:20:06
  1 Yanıtla
 • resim gazi çavuş Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:20
  arkadaşlar uyanın nerde iyileştirme hani gazilere iyileştirmeler bu maddelerde en ufak bize faydası olan bişey yok bumudur büyük müjdeleri kimlerle istişare edipte gazi şehit haklarını iyileştirmeye kaltı sayın bakan FATMA ŞAHİN ben artık umudu kestim taner başkan bunlara sevinsin artık.

   

  2012-03-21 15:20:58
  1 Yanıtla
 • resim Hasan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:06
  Atış eğitiminde 7,8 G3 kurşunu paramparça etti ve benden çıkan bir subayımızıda velç etti.Biz Ordu Vazife Malulü Olarak Hiç çıkan haklardan faydalanamıyoruz.Biz Bu vatan için yaralanmadıkmı acaba!!!!!!

  2012-03-21 16:06:46
  1 Yanıtla
 • resim Alirıza ŞİMŞEK Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:11
  ..........

  Editörün Notu: Yorumunuz sitemiz kurallarına uygun olmadığından yayımlanmadı.

  2012-03-21 16:11:18
  1 Yanıtla
 • resim ismet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:37
  ha ha 

  2012-03-21 19:37:14
  1 Yanıtla
 • resim ESRA AYAZ Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:39
  neden şehit ailelerine verilen bu 2. iş imkanı gazi ve ailelerine verilmiyorr

  2012-03-21 19:39:31
  1 Yanıtla
 • resim Recep Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:43
  şehidini evli-bekar diye ayıracaksın binlerce şehidimizi ve ailelerini senin şehidin bekar diye görmezden geleceksin öyle birşey yok ! şayet bu kanunla bekar şehit ailelerinede 2.iş hakkı verilmezse bende bu işi AİHM e kadar götürmezsem adam değilim ve tüm bekar şehit ailelerinede olumsuz sonuç almamız neticesinde duyarlı olmalarını ve haklarını aramalarını rica ediyorum.

  2012-03-21 19:43:46
  1 Yanıtla
 • resim haşmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 20:17
  ..............

  2012-03-21 20:17:19

  Editörün Notu: Yorumunuz sitemiz kurallarına uygun olmadığı için yayımlanmadı.
  1 Yanıtla
 • resim gazi bülent Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 20:34
  dağda çatışmada ölen teröristi getirip köy meydanına atarlar sonrada bu köylüdür deyip tazminat ana babasına maaş kardeşine çocuğuna iş vs vs terör sempatizanları ve terörist kesim için çıkmış süper bir yasa biz bakalım başımızın çaresine

  2012-03-21 20:34:56
  1 Yanıtla
 • resim süleyman Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 00:18
  bu yasalar uluderede ölenler ve onun gibilerine çıkarılmıştır hükümet bu yasayı geri çekmeli ve genel başkanda görevi bırakmalıdır askerlik yaparken bize evil bekar diye sordunuz mu hiç gazilere ne verdiniz bu yasada herkes derneklerden istifa etmeli aidatta vermeyiniz bunlarda hükümetle işbirliği yapmış çıkarmasınlar bu kanunu biz şehit ailerine ne faydası var gazi kardeşlerimize ne faydası var istemiyoruz bu yasayıda dernekleride

  2012-03-22 00:18:13
  1 Yanıtla
 • resim hanifi Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 00:23
  şehitlerin sınıflandırılması ve ailelerininde bu değerlendirilmesi eşitlik ilkesi deyipte ortaya çıkanların milleti göz göregöre kandıranların nasıl vicdanına sığıyor vatani görevini yapan askerimize deselerki şehitlik sınıf sınıf acaba kaç asker törerle mücadeleye girmeyen kapsamlar dışında görev yapmak ister benim babam elektrik kaynağı çarpması sonucu şehit olmuş ben bundan gurur duyuyorum ama bizi mağdur edipte ortaya çıkıpta biz geride kalanlarına sahip çıkıyoruz diyenlere hakkımızı helal etmiyoruz

  2012-03-22 00:23:47
  1 Yanıtla
 • resim vazife malülü Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 01:46
  ben gecenin saat 2 sinde askerlerimize yemek hazırlanırken ayagıma düşen makina ayak parmagımı kopardı .beni güney doguya gönderseler yok gitmem diyebilecek miydim .bu kayrımcılık niye bu görev doğudada vatani görev batıdada ASKER HERYERDE ASKER DEGİLMİ BU VAZİFE MALÜLÜ SIFATIDA NE OLUYOR .Sayın Başbakanımıza soruyoruz yeni çıkacak yasalarda bizim için neden iş hakkı yok ve buna benzer bi çok şeyden mahrum tutuluyoruz bizler vatan evladı değilmiyiz.VİCDAN ELİNİZİ KOYUN ÜSTÜNE BİNEBZE BELKİ HAREKETE GEÇER .Saygılarımla

  2012-03-22 01:46:13
  1 Yanıtla
 • resim Alirıza ŞİMŞEK Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 01:51
  Sayın Uzman arkadaşım, okumak ta ve okuduğunu anlamakta sıkıntı çekiyorsun belli. Yerinde olsan metni bir kez daha okurdum. Ukalalık ta yapıp bana medeniyet öğretmeye kalkma.. Bütün Erbaş ve Er Gazilerimize ve Vazife Malullerinize selam ve saygılarımı iletiyorum. Unutmayalım ki arkadaşlar biz Erbaş ve Erler bu gücün %95 iyiz. Gücümüz %95 ise, %5lik kesime bizi yönetme ve yönlendirme izni vermeyelim. Alirıza ŞİMŞEK GAZİ

  2012-03-22 01:51:22
  1 Yanıtla
 • resim Nihat Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 02:24
  Ben Tatbikatta yaralanmış bir Astsubay olarak ne2330 sayılı kanuna ne harp malüllüğüne nede vazife malüllüğüne giriyorum. 2000 senesinde çıkarılan Ek-77 Sayılı kanunla maaş alıyorum, şu an çıkarılacak olan kanunda 2330 sayılı kanuna; trafik ve yol güvenliği ile tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde görevli iken meydana gelen olaylar da eklenecekmiş neden Eğitim de, Tatbikatta, Manevralarda eklenmez aklım hiç almaz. Bizler bilerek yada isteyerek kendi kendimize zarar vermişiz gibi cezalandırılıyoruz. Ben hiçbir hak istemiyorum ama bu kanunlarında çıkmasını hiç mi hiç istemiyorum…

  2012-03-22 02:24:45
  1 Yanıtla
 • resim inan Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 08:21
  arkadaşlar bilmedğim tek konuGayrimenkul hibeleri sayımn editör yada arkadaşlar bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim

  2012-03-22 08:21:06
  1 Yanıtla
 • resim abdullah Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 08:28
  sayın admin sayin başbakanımız şeht lerle ilgili 2. iş hakkı söylentilerin de biz gaziler neden yer almıyoruz lütfen arkadaşlar sizden bilginiz var sa

  2012-03-22 08:28:13
  1 Yanıtla
 • resim abdullah Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 08:48
  malul

  2012-03-22 08:48:26
  1 Yanıtla
 • resim Ceyhan KAYA Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 10:21
  Alirıza Şimşek, kimin ne denli ukala olduğu aslında net bir şekilde görülüyor… Haddini aşan ve terbiye sınırlarını zorlayan sensin! Bir insana hitap ederken nasıl ve ne şekilde edileceği bir aile terbiyesi ve ahlaki nezaket gerektirir ki ondan sonrası sorgulanmaya değer sayılsın. Sen kimsin ki bir insana uzman jandarma bilmem ne diye başlıyorsun? Medeniyetten nasiplenenlerin hepsi senin gibiyse vay ki o medeniyete… Harp Okulu’ nu, Devletin ihdas ettiği diğer Askeri Okulları bitirmek kaydıyla subay, astsubay veya uzman jandarma olmuş insanlar her şeyden önce Mesleklerini ilgilendiren yönüyle TSK Emeklisidirler… Bu insanlar Şehit veya Gazi olmamış olsalardı, 25 yıldan fazla Ordunun saflarında vazife yapacaklardı… Bu insanların mesleki istidalarına dil uzatmak kimseye fayda sağlamaz… Esasen bu anlamda önce herkes bir haddini bilecek. Şehit/Gazilik ile çeşitli maluliyetler Genelkurmay’ın uhdesinde bulunan faaliyet alanlarıyla nihayet eden kavramlardır. Ve bu durum; subayı, astsubayı ile de rehber sayılan memur kişilerin Komutanlığıyla da öne çıkan bir kader telakkisidir… Her şeyden önce bu kavramlara sahip olunma esnasında kendilerinin bu insanlara emanet edilerek Askerlik mesleğini yerine getirdiklerini unutmadan ve bu insanların mesleki kariyerleriyle izzet-i nefislerine saldırmamayı öncelikle benimsemek durumunda olunmalıdır… Daha sonra da sahip olmak istedikleriyle ilgili yorum yapılacak ve hak arama faaliyetlerinde bulunulacak hepimiz de elimizden geldiğince sesleri olmaya zaten gayret gösteriyoruz.… Sen derdini Hukuk Devletine anlatmayı beceremediysen bunun vebalini ve günahını başkalarına mal edemezsin! Sen hangi büyük dağları yarattın ki böylesi bir başlıkla yorum yapmayı kendinde hak sayıyorsun?… Ve “Bunlar ancak kendi menfaatlerini savunur…” diyorsun. Bende pek ala bununla birlikte senin polis orjinli bir insan olduğundan niyetini anlamak için kahin olmaya gerek yoktur kabilinden cevaz verdim… Biz okuduğumuzu gayet güzel anlıyoruz alirıza efendi sen kendine bak…

  2012-03-22 10:21:17
  1 Yanıtla
 • resim sözde gazi ömer faruk erkan Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 10:36
  oy için dogudaki vatandaşlar ve korucular için çıkacak bir yasa ayrım yapmayalım diyoruz bizi yönetenler bunu yapıyor yazıklar olsun o kadar oy verdim ve vermeyenlerede zorla verdirdim

  2012-03-22 10:36:17
  1 Yanıtla
 • resim Alirıza ŞİMŞEK Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 23:12
  ....................

  2012-03-22 23:12:34

  Editörün Notu: Yorumunuz sitemiz kurallarına uygun olmadığından yayımlanmadı.
  1 Yanıtla
 • resim atayozcu Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:30
  ey Türkiye ey Türkiyenin başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan;size hiç mi söylenmedi ALLAH için hiç mi duymadın hiç mi hissetmedin ordu vazife malullerinin varlığını çektiği acılırını.bu kadar olmaz dedirttiniz.biz neyiz biz kimiz görevi başında sakat kalmış ordu vazife malulleri unutuldu.bize gazilik neden verilmiyor eşitlik hakları faizsiz konut kredileri iş hakkı maaşlarımıza iyileştirme hani.açıkladığınız konular var olandan pek değişik değil 2-3 değişikliğe siz ne diyorsunuz.her kesimi rahatlatacak çalışmanız bumuydu.boynu bükük bırakmak içimdeki akan kanı dışa vurmakmıydı.dinlerken okurken ben 40 parça oldum.eğer alkışlayan var ise sizi buyursunlar.bir ALLAHın kulu acımızı paylaşır sanıyorduk bir kez daha yanıldık yıkıldık anlaşılan.bundan sonra hakkımı kimseye helal etmeyeceğim.biri sevindi binlercesi ağladı neye yarar.bu saatten sonra verseniz ne olur vermeseniz.acımız herkese hayırlı olsun.

  2012-03-21 14:30:32
  0 Yanıtla
 • resim ömer dal Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:32
  şehit ve gazilerin mali durumlarını iyileştirilmesinde hiçbir teklif yok.bakan iyileştirme yapacagız dedi maalsef yok.tek sevincim şehitlerimize 2 iş hakkı.

  2012-03-21 14:32:00
  0 Yanıtla
 • resim enes Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:36
  arkadasla dua edelımkı bır bakanın bır velıkılın canından kanından bırısı vazıfe malulu olsun yoksa bunlar hala kor bakıcaklar sıvıl bıle sehıt oluyor dıyecek cok seyvarda allahlarından bulsunlar

  2012-03-21 14:36:22
  0 Yanıtla
 • resim süleyman Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:42
  bizim için hiçbir şey çıkmadı ben şehit kardeşiyim bana hiçbir hak yok gazilere yok kime çıktı bu yasa sivil şehitlere mi onların çoğu da doğuda oturanlar kendi kendilerini vurmuşlar bunlar mı alacak hakları kaç aylardır bunun için mi bizleri oyaladınız bakanların çoğu doğu kökenli olursa bize de hiç bir şey vermezler tabi bu hükümet kürt açılımı resmen onaylamış bu hakları onlara vermiş resmen

  2012-03-21 14:42:53
  0 Yanıtla
 • resim gökhan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:46
  değerli ailerimiz ben şimdi hangi komisyonda görüşüleceğini öğrendim komisyonun adı SAĞLIK AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL POLİTİKALR KOMİSYONUYMUŞ BURDA GÖRÜŞÜLECEKMİŞ daha düzenlemeler olur dediler İSMAİL KAŞDEMİRİN (ÇANAKKALE AKP MİLLETVEKİLİNİN) sekreteri bence durmayalım bu komisyondakileri vekilelrimizi bulalım diyaloğa geçelim koşturalım

  2012-03-21 14:46:15
  0 Yanıtla
 • resim köksal Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:51
  bu tasarıyı dinleyip duyarsız kalanlara okuyana duyana destekleyene tepki vermeyene yazıklar olsun.

  Editör'ün notu: Tamamı büyük harflerler yazılan yorumlar yayınlanmamaktadır.

   

  2012-03-21 14:51:56
  0 Yanıtla
 • resim haşmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 14:56
  arkadaşlar duydunuzmu bundan sonra geberen teröristlerde şehit gazi sayılacakmış belki inanmıyacaksınız ama durum oraya gidiyor yasayı iyi inceleyin görürsünüz dağda öleni bile getirim atarlar ve terör maduru derler yasa buna açık ama nede olsa kayınço

  2012-03-21 14:56:43
  0 Yanıtla
 • resim ğönüllü komando Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:11
  sayın başkan okadar çalışmışki allahtan maaşlarımızı kesmemişler sagolun başkan maaşlarımızı korudugunuz için büyük calışmanızın karşılıgını er yada fazlasıyla mutlak alacaksınız

  2012-03-21 15:11:01
  0 Yanıtla
 • resim veysel Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:25
  sayın editör 2230 sk tabi gaziler işe gireceklermi

  2012-03-21 15:25:27
  0 Yanıtla
 • resim yusuf Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:30 Tabi helal başkanımıza biz gazilerin maaşlarındaki iyileştirme için yaptıklarına --tabi helal gazilik onurumuzu koruyup bizi basitleştirdiğine --tabi helal başkanımıza bizi bu zamana kadar uyutup hak taleplerimizin önüne geçip haklarımızı arattırmadığı için--- tabi helal başkanımıza şehitlik mertebesini sıradanlaşmasına ortak olduğu için ---helal sana başkanım daha san ne diyeyim.pardon siz rütbeli gazisiniz değilmi emsal maaşınızı alıyorsunuz onun için biz er gazilerin halinden ne kadar anladığınız ortada.Ama Allahıma kurban olayım bizlerin üzerinden birilerine hak vermek (şehit aileleri hariç)ise ben bunlara ne bu dünyada ne ahirette hakkım haram olsun.çoğumuz maliye bakanın ve malum bakanların memleketinden olmadığımz için onlarda hemşerilerine en iyi bildikleri işi yani kıyakçılığı yağmışlar. 0 Yanıtla
 • resim gökhan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:32
  şıklarda yazan 12.maddeyi iyice okumanızı istiyorum bizimle alakalı olabılır.

   

  2012-03-21 15:32:36
  0 Yanıtla
 • resim ALİ RIZA AKIŞ (GAZİ) Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:41
  Arkakaşlar bana biri burda bizimle ilğili yani GAZİ lere yönelik yeni bi düzenleme göremedim yada ben körüm benim göremeyipte sizin gördüğünüz varsa lütfen bana biri yazsın şaka gibi ya 1 yıldır yapa yapa bunumu yapmışlar maşallah çok güzel çalışmışlar ALLAH razı olsun ihya oldum kendi adıma çok sevindim aziz ŞEHİTLERİMİN yakınları adına.......

  2012-03-21 15:41:31
  0 Yanıtla
 • resim murat Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:55
  ya bunlar çok akıllı yada bizleri aptal yerine koyuyorlar biz 3713 sayılı yasaya göre hepsini daha önceki hükümetler tarafından bizlere tanınmış haklar yeni hiç birşey göremedim gören varsa bildirsin laf kalabalığından başka bir şey yok bu maddelerde yazıklar olsun şimdi televizyon televizyon gezip övünecekler.

  2012-03-21 15:55:55
  0 Yanıtla
 • resim caner Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 15:59
  babam terör şehidi.ilk iş hakkını abim kullandı 2. iş hakkı anladığımız kadarıyla babamın ailesine yani kardeşlerine vuruyor onlarda emekli bu durumda 2. iş hakkı yanıyormu?devretme falan oluyor mu? şehit çocuğu olarak ben kullanamıyormuyum? editörüm yorumuzu bekliyorum... saygılarımla

  2012-03-21 15:59:15

  Editörün Notu: Bu konu uygulama yönetmeliği hazırlandığından netlik kazanabilecek bir durum.
  0 Yanıtla
 • resim MUHARREM ATABEY Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:04
  hani atıp tutuyorlardı gazilerin maaşlarını iyileştiricez 2.iş hakkı vericez nerde çocuklar için otobüse biniş vermiş milleti kandırmaya unatmıyolar ama suç bunlarda değil bunlara oy verenlerde az yapmış yakında maaşlarıda keser bu değilmiki ilk ğeldiğinde kamuda çalışan gaziler ya maaşlarını yada emekli maaşlarını tercih etsin diyen Böyle adamlardan her şey beklenir

  2012-03-21 16:04:05
  0 Yanıtla
 • resim ALİ RIZA AKIŞ (GAZİ) Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:12
  Daha önceki yorumlarımı okuyanlar varsa bu maddeler çıkınca yorum yapalım demiştim buyrun dediğim çıktı daha çok için çıktı bu maddeler bakında görün işte her 5 kişiden 3 nün bu partiye oy verdiğini varsayarsak buraya yorum yapanlarında yarısı verdi demektir hiç boşuna çenemizi yormuyalım bu böyle olacak eskiden sağ sol vardı şimdi akp lisin veya değilsin var bundan sonrada bende hakkımı helal etmiyorum bukadar insanın anasının babasının göz yaşlarının hakkını nasıl ödeyecekler hem insanlara heves verip sonrada bunları sıralamak akıl işi değil bi canları yansada görseler halimizi sayın devlet büyüklerimiz...

  2012-03-21 16:12:07
  0 Yanıtla
 • resim İsmet TOPAL Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:17
  şehit ve gazilerin daha önceki hükümetler tarafından verilenleri kendi vermiş gibi sayarak başlıyor konuya olayı bilmeyenlerde şehit ailesi ve gazi vazife malulleri için birşeyler yaptı sanacak burada sadece şehit aileleriine verilen ikinci iş var herşeyimizi borçlu olduğumuz o kardeşlerimiz ve ailelerine de bunlarla falan borç ödenmez sen bunları geç hemşerim geç bu kanunu çıkarmak için şehit ve gazilerin adını kullanmak zorundamıydınız

  2012-03-21 16:17:50
  0 Yanıtla
 • resim mustafa Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 16:17
  ntv radyoda 16 yirmide izleyin

  2012-03-21 16:17:54
  0 Yanıtla
 • resim burhan evin Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 17:42
  arkadaşlar biliyorum herkez bir muallaktalar içinizde umut yok ama 2 iş için noter onaylı ferağatname verilirse iş hakkını kime ferağat edilirse o kullanabilir mesela kardeş kullanmış eşi var ama eşi işe girmeyece yada çocuğu yok eş feragat vererek ikinci kardeşe devir yapabiliyor sonuçta önceki iş hakkıda bir kişiye veriliyordu ya kardeş yada eş kullanacak bununla ilgili şehitlik yasaları kanunlarında madde var ailede karar verilir işi kim kullanacaksa diyer kardeşler yada eş noterden işi kullanacak kişiye ferağat verecek öğle kullanacak bundada durum farklı olmayacaktır aile içinde kimin kullanacağına karar verilmesi halinde hak sahibi feragat verecek..yani olay bu bir araştırın bu konuyu sayın editöründe bu konuda bilgisi umarım vardır ada açıklayabilir

   
  2012-03-21 17:42:10
  0 Yanıtla
 • resim sevgi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 18:00
  arkadaşlar genel merkezden öğrendim kesinlikle sehit aillerinde evli bekar aranmaksızın ikinci iş hakkı var dediler evili ise biri eş vaya çocuğuna bekarsa iki kardeşine dediler

   
  2012-03-21 18:00:23
  0 Yanıtla
 • resim gökhan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 18:01
  slm öncelikle herşeyin hayırlısı benim kardeşim bingöl'de çatışmada 4 şehit'ten biriydi 3713 konumdan yararlandık şimdi 2. Işten yararlana biliyormuyuz acaba bilgisi olan varsa lütfen versin xxxxx şimdiden çok tesekkurler

  2012-03-21 18:01:32

  Editörün Notu: Sitemizde kişisel bilgilerin paylaşımı sitemiz kurallarına uygun değildir.
  0 Yanıtla
 • resim kılıç Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 18:06 alirıza bey çok teşekkürler çok güzel özetlemişsiniz konuyu ve ceyhan kaya arkadaşımızda çok güzel anlatıyor insanların dertlerini .tabiki koruculara hak veriyolar adamlar aşiret oy çok tabiki sivillere şehitlik verirler ordada oy çok vatani görevini yaparken canından olanlar şehit değil vatani görevini yaparken yaralanıp sakatlananlar gazi değil bu ülkede hain olursan kazanırsın bunu hepimiz görmüş olduk ama inşallah bu insanların başına gelenlerin bir gün daha beterini yaşarlar 0 Yanıtla
 • resim ahmet Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:00
  sayın başbakanım ordu vazife malulü gazilre hiç iş ve faizsiz konut kredisi hakları vrilmmiştir bizler bu hakların vrilmsini istiyor nasılki köy koruyucularını düşündüysniz o şıkarasına ordu vazife malulü gazi haklarınıda kleyin iş ve faizsiz konut kredisi . bizler bunları beklrkn açıklamalarınızla tansiyonumuz çıktı hpimiz kiralarda zor gçinen ordu vazife malulü gazileriz faizsiz knut krdisini zatn terörle mücadele kapsamındakiler iş ve kredilerini alıyor o haklardan faydalanıyorlardı bzi ordu vazife malulü gaziler iç bölgede vurulduk nöbet yerlerinde ğitimd bizler asla kendimizi sakatlamadık birilri vurdu bizleri içimizden suç bizlerinmi yaptığınız ayrımcılık af edilmez asla ordu vazife malulü gazilerimizi bir kez daha vurdunuz çünkü bizlerde iş ve faizsiz konut hakları bekliyorduk açıklamalarınız bizleri yaraladı ordu vazife malulü gazilrde bu vatan topraklarını korurken vuruldu sakat kaldık uzuvlarımızı kaybettik yaşama zorluğu içinde hepimiz kiralarda ürünüyoz bumu fedakar açıklamam sayın baş bakanım. ölsek daha iyiydi her zaman biz ordu vazife malulü gazilerin ıkıntılarını görmezliktn gliyorsunuz maaşlarımızıda alın dilniriz biz alışmışış ykluk içinde yaşamaya sayenizde . birilerini sevindirirken ordu vazife malulü gazilri öldürdünüz zaten zor geçinmk derseniz bunaaa iş ve faizsiz konut kredisi haklarını biz ordu vazife malulü gazilrede verin biz bu toprakların evlatlarıyız kimimiz nöbette kimimiz görevde vurulduk babamızın tarlasında deyil hala bizleri ayırıyorsunuz ne bu ayrımcılık skntıyı çeken ordu vazife malulü gaziler aslında kims sesini çıkarmıyor hakkını fazlasıyla alanlara la biii beşlik daha havasından kurtulun asıl aç yokluk içinde kirasını dahi vermeyen ordu vazife malulü gazilerin yanında lun sayın baş bakanım .

  2012-03-21 19:00:28
  0 Yanıtla
 • resim inan Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:27
  bu ülkedeki gazilerin sesini duyan varmı allah aşkına. bizi temsil eden insan duymazsa çıkıp şuraya birşeyler yazmazsa, kim hakkını helal edecek ya. bu dünyanın öbür tarafı da var nasıl hesap vereceksiniz. sen tut pkk bayrağı açan arkadaşının yanında yaralananı benim yanıma koy. gazilik kavramını değiştirdiler. herkes haklarımız elimizden alınacak yazıyordu buralara gülüyordum şimdi bakıyorum haklı herkes. yazıklar olsun kimseden birşey istemiyoruz artık gaziliğin şehitliğin yakasını bırakın yeter. gaziler için deniyor ama biz hiçbir gelişme görmüyoz. yazıklar olsun bize bunları yazdıranlara. taner beye yazıyor herkes kim çıkardı arkadaş bu adamı oraya, tek başınamı bu adam yanında kimse yokmu, bir başkan niye çıkıp bu adam böyle yapıyor demiyor anlamış değilim. gazi , şehit ailesi bir insanın sadece kendi çıkarlarını düşüneceğine inanamıyorum. ama kimse kendini savunmuyor ama kimse çalışmıyor kimse şunu yapalım da demiyor öldünüzmü ya.

  2012-03-21 19:27:25
  0 Yanıtla
 • resim gazi Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 19:47
  bizi temsil ettiğini iddia eden pek muhterem büyüklerim burada sahnede sizi hiç göremedik hayırmı tehditmi var teklifmi var

  2012-03-21 19:47:28
  0 Yanıtla
 • resim atayozcu Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 20:32
  mağduriyeti hat safhada ki arkadaşlar hepimiz gördük hatırlarsanız acil eylem planı olaraktı akp'nin sivil şehitlik yasasını önce çıkarma isteği ancak bakan hanım ise sizlerin isteklerini sonra çıkarmak istiyoruz demişti.bizimde istekler ağır basınca sizlere bir kaç madde çıkarmayı düşündükdüsü.görünen o ki akp hükümeti dikkate almamış bizlerin sıkıntısını duymamış yada genel başkan soğuk duş almış belli.böyle başkanlar oldukça bizim vazife mamulu -gazi kim olursa olsun derdine çare bulmaya kimse yanaşmaz.onların torbası dolmuş ihtiyacı yok çıkıpta direnmez bizim için.dernek genel başkanı neden susuyor başaramadı biliyor mahçup.önce söylediklerine kendisi inanmamış fos çıktı gördük.yakında ki seçimde akp den başkanımız vekil adayı olarak çıkmazsa şaşırmayın.asıl zorluk bundan sonra başlıyor tüm umutlar tükenmiş durumda koca yıllar boşa gitti.dernek başkanı bir siyasetçi gibi makam arabasıyla turlaya dursun...

  2012-03-21 20:32:14
  0 Yanıtla
 • resim yusuf Editöre şikayet et 21 Mart 2012 Çarşamba 20:38
  VAZİFE MALULLERİ İÇİN HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YOK .... NE İŞ NEDE FAİZSİZ KONUT KREDİSİ ... BAŞBAKAN Terörle mücadele kanunu kapsamındaki, er ve erbaşlar ile Geçici Köy Korucuları artık faizsiz konut kredisi imkanından yararlanmalarını getiriyoruz DİYOR... BUNLAR ZATEN BU İMKANDAN YARARLANIYOR BUNU YENİ İMİŞ GİBİ SUNMAK NE OLUYOR ACABA ... BAŞKADA YAZICAK HİÇBİR ŞEY YOK... SELAMETLE...

  2012-03-21 20:38:51
  0 Yanıtla
 • resim ABDULLAH ÖZEL Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 01:01
  .........

  Editörün Notu: Küçük harf kullanalım lütfen
  0 Yanıtla
 • resim efes Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 01:23
  Arkadaşlar biz Ordu Vazife Malullerinden bahsedilmemesinin sebebi bazılarının hep banacı tavırları olmuştur.Ama son durum gösteriyorki birlikte hareket etmek yerine hep bize diyen bencil zihniyet artık kamuoyunda da kendilerini banelleştirdi sıradanlaştırdılar. öyleki dağda terörist güzergahında adı kaçakcılık diye atfedilen bir olay sonucu hayatını kaybedenlere bile sgk sahip çıkmış tazminatlar verilmek üzere girişimler yasalarla hızlı bir şekilde sonuca bağlanmıştır.Arkadaşlar buna benzer olayların yasalarla kamuoyu önünde hazmedilebilmesi için şehit,gazi, her ne kadar ORDU VAZİFE MALULLERİNİ telaffuzdan birileri çekinse de bizleride bu yasaların çıkmasında kullanmış oldular.Tabi hep banacıların ağzına her zamanki gibi bir nebze sus hakkı bal çalınmıştır. Sonuç olarak maddelere bakıldığında beklentilerin cevabı net şekilde verilememiştir.Ha bu arada kapsam genişlemelerinden önce koruculuk sistemine sıkı bir denetlemenin gerektiğide aşikardır.

  2012-03-22 01:23:50
  0 Yanıtla
 • resim can Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 05:23
  yasa bu haliyle sadece terör etkisiyle şehit olanları kapsamış bundan dolayı tüm şehit aileleri umutlanmasın yasanın amacı terör sebebiyle zarar gören sivilleri ve korucuları kapsam içine almakmış ve almışlar .biz şehit aileleri ve gazilerin adınıda sadece kullanıyorlar

  2012-03-22 05:23:19
  0 Yanıtla
 • resim abdullah Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 08:49
  bide yrumlarımızı neden tümünü yaygınlan miyor sunuz<

  2012-03-22 08:49:49

  Editörün Notu: Yorum kurallarına uymayan bölümler çıkartılır
  0 Yanıtla
 • resim abdullah Editöre şikayet et 22 Mart 2012 Perşembe 09:30
  .....

  Editörün Notu: Yorumlarınızı sadece büyük harflerle yazdığınız için yayınlanmamıştır.
  0 Yanıtla
 • resim eser Editöre şikayet et 22 Eylül 2014 Pazartesi 13:27 Ben 2009 yılında asteğmen olarak görev yaptığım operasyonda çıkan çatışmada ayağımdan yaralandım.40 gün gibi rapor verildi.Şimdi rakamını hatırlamıyorum ama bir miktar nakdi tazminat adı altında para hesabıma yatırıldı.Sonra askere devam ettim.Yeni kanun kapsamında bir iş hakkı veya kardeşlerimden birine iş hakkı veya kamu kurumunda çalışıyorsam bir iş hakkı var mıdır.Şimdiden teşekkürler. 0 Yanıtla
 • resim Ekrem Editöre şikayet et 25 Eylül 2014 Perşembe 22:53
  sayın editörüm benim ve ailem için vereceğiniz cevap öok önem arz ediyor şimdiden tşkler benim babam 1976 yılında vatani görevini yaparken hayatını kaybetti görgü tanıklarına göre bir teğmenin birşeye kızıp demir merdivenden çıkmakta olan babamın göğsüne tekme vurmak sureti ile baba kafa üstü düşerek hayatını kaybetti ancak gülhane askeri hastahanesi raporuna göre ise beyinindeki tömürden dolayı ameliyatta hayatını kayb etmiştir diye geçmektedir oysa babamın böyle bir hastalığı askere gidinceye kadar görülmemiştir ayrıca ameliyata girecek kişi bir yakınına haber etmezmi ? sonuçta hayatını kaybetmiştir ve askeriye eliyle defnedilmiştir o günden sonrada en büyüğü 4 en küçüğü 30 günlük ikiz le beraber 5 çocuk ve bir dul bayan geride kalmıştır devlet hiçbir şekilde el atmamıştır hiçbir yardım semtimize dahi uğramamıştır yıllarca bu hakkı taleb etmemize rağmen olumlu bir sonuç alamadık acaba bu çıkan torba yasa bizim içinde geçerli olurmu tşkler

  Editörün notu: Maalesef kardeşim sizinle ilgili değil. Vazife maluliyeti kapsamında vefat edenlerin yakınlarını ilgilendiriyor. Saygılarımla.
  0 Yanıtla
 • resim nurullah Editöre şikayet et 26 Ekim 2014 Pazar 13:21 adalet kalkınma partisi nerde ADALET NEREDE ALLAH AŞKINA GAZİ ler arasındaki bu ayrımcılık giderilsin artık 0 Yanıtla
 • resim erorgul Editöre şikayet et 07 Kasım 2014 Cuma 21:33 Sn.editör, benim kardeşim 1993 yılında antalya da bir otelde çalışırken, terörist saldırısı sonucu vefat etti, son çikan sivil şehitlik yasasından yararlanmak için antalya valiliğine babam için maaş başvurusunda bulundum, ancak valilik görevlileri siz 2008 yilina kadar tazminat başvurusunda bulunmamişsiniz o yüzden maaş bağlanmaz dediler.Yinede evraklarimizi aldılar sonuç ne olur acaba, bilgi verirseniz çok memnun olurum 0 Yanıtla
 • resim hamit Editöre şikayet et 25 Kasım 2014 Salı 20:15 2013 yılında askerlik görevini yerine getirirken terhis olmama 3 ay kala düşme sonucu yüzdealtı sakatlandim tazminat alabirmiyim askerliğe elverişli laboru verildi 0 Yanıtla
 • resim ismail aziz sessizer Editöre şikayet et 13 Nisan 2015 Pazartesi 16:50 bende kıbıs gazisi bızde canımızı dişimize takıp savastık yuzme bılmeden denizden cıktık karaya bunların bır faydasını görmeliyim benim evim bile yok sadece bin yüz tele emeklı maasım var bırde 500 tele gazı maasım var bununla 5 nufus geciniyorum
  lutfen nerde ev yapılıyor hiç degilse ona girimde kıra oder gibi ev taksidi oderim beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılar
  0 Yanıtla
 • resim sefa yıldız Editöre şikayet et 14 Mayıs 2015 Perşembe 01:30
  Benim yakınım sivasa vatani görevini yapmaya gitti 20günlük askerken merdivenden düştü öldü ailesi maaşa baglanmadı hala ne yapmaları gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim

  Editörün notu: hamityildizim@gmail.com'dan olaya ilişkin detaylı bilgi belge ve tutanakları gönderin değerlendirelim. Saygılar.
  0 Yanıtla
 • resim cihan gezer Editöre şikayet et 02 Haziran 2015 Salı 16:10 Bende 1994 güney doğu gazisiyim sağ tarafıma isabet eden 5 şarapnel parçası var ve halen içerde durmakta benim gibi hiç bir uzvunu kaybetmediği için gazi sayılmayan o kadar çok.kişi varki bizlerede birgün hak tanınacağını ümit etmekten başka hiçbirşey gelmiyor elimizden yetkililer inşallah bizimde hakkımız olan bu ünvanı bir gün geçte kalsalar verirler. 0 Yanıtla
 • resim mithat tunc Editöre şikayet et 21 Haziran 2015 Pazar 15:16 Ben 1994 yilinda pkk militanlarca cikan catismada sol diz ayaktan yararlandim ne gazilik ne malulluk ten faydalandim ne de kaymakamliktan hicbir yerden destek alamadim ne mujde deniliyor ya 0 Yanıtla
 • resim mithat tunc Editöre şikayet et 21 Haziran 2015 Pazar 15:31 Ben 1994 yilinda siirt pervaride pkk larca catismada yaralandim hic bir yerden bana yardim eli uzanmadi ne ssk ne askerlik subesi ne kaymakamlik ne genelkurmak heryere basvurdum bana cikan komur yardimi veriliyo oda sizin olsun istemiyorum 0 Yanıtla
 • resim CEMAL YILMAZ Editöre şikayet et 19 Ekim 2016 Çarşamba 21:27 (RAHMANDA RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA)

  Bizler yigidin harman oldugu çanakkalede ,Çanakkale destanını yazan,ineboludan çanakkaleye cephane taşıyan şerife bacıların 17 bin evliyası ile evliyalar diyarının, torunlarıyız .önce ALLAHIN rızasını gözetir,o işte ALLAHın rızası varsa ölümüne mücadele edebilecek memleket insanıyız,memleket,din,vatan bayrak ,sevgisi.birbirini tamamlayan ,gönlümüze bagdaş kuran,vazgeçilmez düstürümüzdür Kastamonu evladı olarak,maksat dinse,vatansa,köylerimizde er kalmazcasına erlerini şehit vermiş köyün adı ersizler köyü adını almış bir şehitler diyarı,gazilik ünvanı verilmiş türkiyede tek ilçenin İnebolu nun bulundugu,kahramanlık destanları yazan dedelerin torunu olarak 15 mayısta boş duramazdım,40 yıllık şeker hastalıgımı unutup evimde alçak uçuş yapan alçakların ele geçirdigi uçaklarının sanki gögü tepemize yıkacakış gibi sesleri altında eşim ve evlatla- rımla helalleştim sokaga fırladım,havaalanına sayın cumhurbaşkanımı karşılamaya gittiklerini söyleyen bir araca bindim
  2 agaç bastonu vardı araçtaki kardeşimin birinin, tam atışalanı sapagına vardık önümüzde bir tank bir ara rusyada bir lider çıkmıştı tanka o aklıma geldi dur kardeş bir bakacam tanka cıkmak ne demekmiş diye dedim durdu koşuyordum,80 lik bir nene koş olgum sen hızlı koş diyordu o askerden 3 ay hava degişimi alacam geliyorum askerlik bitiyor dedigimde dört günlük askerlige (affola) bok sürme hakkımı sana helal etmem diyen rahmetlik babaannemdi
  Tanka yardımla çıktım,yaş 56 her kez babaya bak diyordu,bir askeri bir genç tepesinin üstüne atacaktı atma er dedim, yok bunlar er elbisesi giymiştir,dedi ama atmadı ,öbür askerle birlikte yere düştüm sag topugumun üstüne ayagımdan çıkan agrı tepemde dönme dolap oldu,bir ara dizim üstüne çöktüm ,dizim yaralandı aldırma cemal dedim ,askerin birini tankın arkasında sakladık polis çagırdık ve ben dahil üç kişi askeri tüfekleri müimmatı yolun
  karşısına polis nezaretinde bizim korumamızda yolun karşısına koruyarak polise teslim ettik ,polis aracının yanında ambulanslar vardı dizimin agrısı çogalmıştı binmeye çalışırken,büyük şehir belediyede saldırı,silah sesleri varmış ,varmı giden diyen araca bindim ara sokakları iyi biliyordu hızla oraya vardık asker polis çatışıyordu telefonuma çekerek dimdik ilerledim,belediyede çalışmış ekmegini yemiştim orası şimdi,darbeci doluydu az ilerimde biri vuruldu gördüm ama ilerlemeye devam ettim o ara şov tv muhabiri orada imiş çekim yapmış görmedim,benide 5-10 karede çekmiş haberlerde yayınlanmış sonra bende izledim o-kareleri resimledim
  inanmayan o günkü haberlerde izlesin, o ana kadar heyecandan hiş bir şey hissetmeyen ben ortalıgın yatışması ile sag olsun vatan caddesindeki emniyet müd polislerinden içlerinde tanıdıgım polis memuru ali kardeşim ve arkadaşları sukunetle işlerini tamamladılar,halkın nabzını iyi keşvedip asayişi sagladılar
  kendilerinden ALLAH razı olsun ,işte o an sabahın 05 i idi karnımın açlıgı –dizimin ayak topugumun agrısı ayyuka çıkmıştı,insulin vs yok fatih işkembe salonuna vardım halsiz bitmiştim oysa olaylarda
  i.b.b kameraları çekmiştir dimdik tim bir çorba aldım yedim üçretini vermeye elimi attım ne para ne cüzdan bir şey kalmamıştı ALLAHTAN kimlikleri vs evde bırakmiştım akpil ve 200 tl almıştım yanıma ,para vermeden çıktım onların hoş görüsü içinde sonrası eve dönmem adata macera idi ,eve geldim dizime buz koydum 40 yıllık diabet dolaysıyla hastane becerimle , ilaç sürüp ölü gibi yattım kalktıgımda hastaneye gittim ,rapor falan istemedim emekliyim diyerek yatmak falan asla istemem her kez beni bilir 40 yıl diabet
  hastalık zor zenaat mış dedirtir bana ,sonra emarlar,tomografi vs dizde yırtık sag ayak bileginde topugunda ödem oluşmuş amaliyatlık durumum hasıl olmuştur,o günden beri namaz da en sevdigin huzuruna secdeye egilemiyorum ALLAH ŞAHİDİMDİR
  ben o günün gazisiyim ASLA bir şey umarak bir adım atmadım 80 milyonun hakkında gözüm yok 80 milyonla haleşemem bunun bilincindeyim ALLAH(cc)kul hakkıyla gelmeyin diyor,kimse bunu göze alamaz . madem cumhurun başı sayın :cumhurbaşkanım
  her gaziye yardım edilsin dedi ise onun taktir ettigini elimin tersi ile itemem herkes çıksın degince bana ne deyemedigim gibi,onunda üstünde o demesede biz cihada bilenmiş fertleriz,ama şayet esenler
  Mahmut bey yolu mobesa ları ,i.b.b de kameralar şov tv haberleri
  Tüm bunların dışında ALLAH ŞAHİTİR 15mayıs 16 mayıs bize su uyur düşman uyumaz ata sözünü yaşattı ,bundan sonrası bu tür kahbelerin varlıgı her zaman olacagını bilmeliyiz ALLAH ,inanan insanları din ,ve vatan haini yapmasın inşaALLAH evet olarların akışı bu şekilde en ufak bir yerinde çizigi olana gazilik verildi sag olsun cumhurbaşkanımız bu bir takdirdir ,onura edilmektir ,kimse maaş için ödül için çıkmadı bizde elhamdülillah ,başkasına takdir edilen bize neden takdir edilmesin fetocumu ki takdir etmesin bir insan bu kadar başarıyı canı pahasına çatışma ortasında geçen bir durumu yaralanmayı amaliyat gerekecek kadar dizinde yırtık ayak bileginde topugunda ödem vs görmezden gelmesi için bir insanın o olaylar başladıgında yiyecek içecek stoku veya bankalardaki paralarını çekmekle onun gibi işlerle meşkul olmalıdırlar, vebal oldugunu bilenlerdir inşaallah bu işleri yapanlardan ,helalinden karalar beklemek hakkımız sanırım müracaatım neden kabul olmadı hala merak içindeyim ,

  Cemal yılmaz
  dostbabacan@hotmail.com
  05372634676
  0 Yanıtla
 • resim AYKAN FIRAT @cihan gezer Editöre şikayet et 24 Ocak 2017 Salı 23:07 1993'te Van'ın Gürpınar ilçesinde askerlik yaparken terör saldırısı içinde bulundum. Ağır yaralandım, vücudumun belirli yerlerinde şarapnel parçaları (hala) var. Neyden nasıl faydalanabilirim? Nereden başvurabilirim? 0 Yanıtla
 • resim Sezgin akbaş Editöre şikayet et 03 Ekim 2017 Salı 15:52 Ben 1992 yılinda icraettiyimiz operasyonsirasinda sirtustu düşerek sağelimden vuruldum parmağım koptu raporumu ezikdiye tuttular gazilik alamadim yardiminizi bekliyorum 0 Yanıtla
 • resim Sezgin akbaş Editöre şikayet et 03 Ekim 2017 Salı 15:52 Ben 1992 yılinda icraettiyimiz operasyonsirasinda sirtustu düşerek sağelimden vuruldum parmağım koptu raporumu ezikdiye tuttular gazilik alamadim yardiminizi bekliyorum 0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2018 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -