• Eskişehirli Halk Ozanı Fakı Edeer’in Hayatı Ve Eserleri ’Tez’ Konusu Oldu Eskişehirli Halk Ozanı Fakı Edeer’in Hayatı Ve Eserleri ’Tez’ Konusu Oldu Bu haber 01 Temmuz 2015, Çarşamba 13:00:11 tarihinde eklendi
  Belçika’da yaşayan Eskişehirli halk ozanı ve gönüllü kültür elçisi Ozan Fakı Edeer’in hayatı ve eserleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) öğrencisi Burcu Sesli tarafından ‘tez konusu’ yapıldı.

  ESOGÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı ve Türk Halk Edebiyatı Ana bilim Dalı öğrencisi Burcu Sesli tarafından Yard. Doç. Dr. Adem Koç danışmanlığında ’tez konusu’ yapıldı. Halk ozanı Fakı Edeer’in yayımlanan 7 şiir kitabının yanı sıra roman, deneme eserleri, halk türküsü, halk hikayesi derlemeleri de bulunuyor. Belçika, Eskişehir ve Türkiye’de yayımlanan gazetelerde kültür ve folklor yazıları da yazan Ozan Edeer’in türkü derlemeleri ve besteleri, Belçika Kraliyet Senfoni Orkestrası’nda seslendiriliyor. Eskişehir’de muhtelif zamanlarda halk konseri veren Ozan Fakı Edeer, yeni yazı ve şiirlerini, ’Harman-2’ adıyla yayımlayacağı kitapta toplamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
991 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -