• Ödemiş’te Konut Fiyatları Uçuşa Geçti Ödemiş’te Konut Fiyatları Uçuşa Geçti Bu haber 29 Mart 2015, Pazar 12:05:02 tarihinde eklendi
  Arsa fiyatlarına paralel olarak 2012 yılından bu yana yurt genelinde yüzde 10 artış gösteren konut fiyatlarının Ödemiş’teki artış oranı ise yüzde 20’yi aştı. Yüksek mimar Mualla Akgün fiyat artışlarında başta arsa fiyatları olmak üzere bir çok etkenin rol oynadığını ve riskli bir döneme girildiğini söyledi.

  Geçtiğimiz dönem Ödemiş Belediye Meclisi’nde görev alan serbest yüksek mimar Mualla Akgün, Ödemiş’te uçuşa geçen konut fiyatlarının artış nedenleri arasında en başta arsa fiyatlarının yüksek oluşu ve merkezi mahallelerde arsa kalmayışının olduğuna dikkati çekti.

  Çevre mahallelerde eski ve riskli yapıların kentsel dönüşüme girmesi, konuta olan yoğun talep, inşaat maliyetlerinin yüksekliği, köyden kente göçün devam etmesi, konut kredilerinin özendirici olması ve sosyal donatı alanlarının talep edilmesinin de artışta etkili olduğunu sözlerine ekleyen Akgün, Dolar kurundaki yükselişin inşaat maliyetlerine de yansıdığını belirtti. Akgün, “Son günlerdeki dolar kurunun yükselmesi inşaat maliyetlerini bundan sonra da artıracak, aşağı çekmeyecektir. Daire satışlarında durgun bir dönem yaşanmaktadır. Seçim ve dolar kurunun dengesini bulması beklenmektedir. Tıkanma dönemi başlamıştır. 1995 krizi olarak adlandırılan Tansu Çiller döneminde inşat sektöründe yaşanan sıkıntılar yaşanmasın. Ödemiş halkı ruhsatı alınmış proje üzerinden arsa hisse payları verilmiş, yerinde binası olmayan, kat irtifak tapuları elinde kalmıştır. Piyasadaki müteahhitler binalar temelde, subasmanda, kaba inşaatta iken inşaat teslim edilmeden kaçmışlardır. Riskli döneme giriyoruz. Temennim Ödemişliler zarar görmesin” şeklinde konuştu.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
4,453 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -