Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 04 Mayıs 2012, Cuma 15:30:47 tarihinde eklendi. 5024 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasa Ne Zaman Meclise Gelecek?

Bir Gazimiz tarafından sitemize gönderilen aşağıdaki haber metnini sizler için yayımlıyoruz.
Yasa Ne Zaman Meclise Gelecek?

 

    21 Mart 2012, Çarşamba günü akp grup toplantısında başbakan yeni düzenleme hakkında konuşma yaptı. Aileden sorumlu bakan FATMA ŞAHİN yasal düzenleme taslagının 4+4+4 yasa teklifinden hemen sonra bakanlar kurulu ve meclis gündemine alınacagını söyledi. 4+4+4 bakanlar kurulunda görüşülüp meclisten bile geçti.
Yaklasık 40 gün olmasına rağmen hala beklediğimiz yasal düzenlemeler yapılmadı.

 


    Öyleki tiyatroların belediye bürokratları tarafından YÖNETİLMESİ kamu oyunda tartışılırken, son 3 günden beri tiyatro hakkında konuşulan ÖZELLEŞTİRME TARTIŞMASI bile 3 GÜNDE GÜNDEME ALINDI. Bugün Bülent Arınç’in basın açıklamasında söylediğine göre Tiyatroların özelleştirmesi konusu bakanların görüşlerine sunuldu.

Şehit aileleri ve gazilerimizin beklentileri doğrultusunda gerçekleşmesi beklenen yasal düzenlemeler nedense 40 günü aşkın bir süredir görüşülmeyi beklemektedir.

 


    Şehit aileleri ve gazilerimiz toplamda 3 yıl, 21 Mart 2012 Çarşamba günü akp grup toplantısından bu yana 40 gündür yasa umuduyla bekletılmektedirler.

 


    .

BEKLENEN KANUNUN NE ZAMAN BAKANLAR KURULUNA GELİP ,BAKANLAR KURULUNDA GÖRÜŞÜLÜP, MECLİSE GÖNDERİLİP, MECLİSTEN GEÇECEĞİ KONUSUNDA HABERLERİ OLANLAR LÜTFEN SİTEDE BİLGİLENDİRME YAPSIN.


UYARI : "Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz."
Yazdır Paylaş

YORUM YAZMA KURALLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


arinna - dernekler gerekeni yap(a)mıyor. - Tarih: 2012-05-05 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
ben derneklerin yeterince ilgilenmediği kanısındayım. ellerini uzatsalar meclise değecek konumdalar. İzmir Şehit Aileleri Dernek Başkanı şehit babası Yavuz Amca 4 kez Ankaradan randevu aldı ve gitti. bazı dernekler daha Ankaradan randevu almaya bile teşebbüs etmemişler ve hiç gitmemişler. halbuki bu bizim son şansınız. bi daha biz şehit aileleri ve gazi abilerimiz için kimse hiç bişey yapmaz. gazihaberin yaptığı ankette bile mail atmayan faks göndermeyen arkadaşlarımız var. haklı olduğumuz halde uluderedekiler kadar olamadık. 1 mayısta ölenlerin fotoğraflarıyla taksimdeydiler. bizler elimizdeki gücün farkında değiliz çünkü canımızı şehit verdik,elimizi ayağımızı gözümüzü verdik. umarım iş işten geçmeden bir şeyler yapılabilir.

17 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

mevlutcl - TWİTTER DA ORGANIZE OLALIM. - Tarih: 2012-05-05 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
twitter üzerinde gazihaber diye profil açılsın orada organize olup twitter üyesi olan cumhurbaskanı , başbakan, bakanlar, milletvekillerine daima mesaj atalım istek ve arzularımızı iletelim. bütün görsel ve yazılı medya twitterda medyanın dikkatini çekeriz gündeme geliriz yasal düzenleme istediğimiz gibi olur ve fazla bekletılmeden gündeme alınır.

20 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

şehit kardeşi - niye ozaman ulusa seslenişte müjde deniliyor... - Tarih: 2012-05-05 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
ya nedemek yeni yesama döneminde olcak dalga mı geçiliyor çıkıp televizyonlara 20 gün sonra 1ay sonra birkaç gün sonra şimdide yeni yasama dönemi yazık ya bizi bukadar mı basit görüyolar...kardeşimizi toprağa koyduğumuz gün gelipte yalaka yalaka kardeşe iş veriyoruz hemen başvura bilir deyipte sonrada hadi yeni yasa çıksın dediler yıllar oldu bekleyeli yazık bizi böyle dilenci etmeye kimsenin hakkı yok 4+4+4 ten sonra meclise gelcek dendi ay oldu yok onun üzürine kaç yasa çıkarıldı bahaneler oyunlar yeter ya bizi üzmeye yıpratmaya ne hakkınız var... zaten biz pisikojik olarak bitik durumdayız kardeş açısı nedir biliyormusunuz... allahım bizi oyalayan ve mağdur durumda bırakan her kimse o acı bizim içtiğimiz ve hergün içmeye devam ettiğimiz şerbetten içirsin ve en ağır şekilde canından can alarak yeter ya... biz olmayacak şeyi istemiyoruz bize vadedileni istiyoruz... başbakanım duy artık sesimizi biz neyiz verdiğimiz şehit neyi ifade ediyor sizlere ve gelip cenazemize vaatlerde bulunup 2 gün sonra kimse yok vadeldilen şeyler de yalan bizi dilenci ettiler ya yazık ya okadar sinirliyim ki... lütfen millet vekillerim cumhur başkanım bakanlarım başbakanım özellikle başbakanım lütfen açıkladınız yaptık dediniz hani nerde yapın artık bizi her sözünüzle ümitlendirip bekletiyosunuz ve biz hala size güvenmeyi bırakmadık hala bekliyoruz artık yaptık dediğiniz şeyi yapın allah rızası için artık ya bu kadar olmaz artık ya sabır diye bişey kalmadı her sabah iş le yatıp işle kalkıyoruz ne hale geldik bi görün artık...

40 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

komando - yasa - Tarih: 2012-05-04 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder

sayın cumhur başkanımız baş komutan sıfatıyla anılıyorsa neden bizimle ilgilenmiyorda kameramanların maaşı ile ilgilrniyor?


16 kişi beğendi 6 kişi beğenmedi

erhansavcı - yaptırım gücümüz yok - Tarih: 2012-05-04 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
sevgili gazi arkadaşım ve ziyaretçi şehit ve gazi yakınları ,bu yasa tasarısının kanunlaşmamasının sebebi bizlerin hükümet üzerinde bir yaptırım gücümüz ve organize bir topluluk yapımız olmadığından dolayı sesimizi duyuramıyoruz sadece bir iki sitede yazabiliyoruz tv ve basının ilgisi ise bizlere hiç yok heleki muhalefet partileri iktidar partisinden daha beter hiç bir yerde adımız geçmiyor sadece akp hükümeti millet vekilleri basında yer alabilmek adına şehit ve gazi derneklerini ziyaret ediyor ve sorunlarımızı dinlermiş gibi yapıyorlar,bu tasarıyı yasalaştırmak için bi dolu bahaneler çıkarıyorlar ,bedelli askerlikmiş ,bütçe açığıymış vb,sorarım herkese türkiyede hangi kamu görevlisi canı pahasına görev yapıyor,bir kanalın haber bülteninde sayın cumhurbaşkanın başbakanın sınırdaki mevzide denetleme yaparken eğilerek ve oturark dolaştıklarını görmüştüm ,mehmetçik rütbelisiyle ,erleriyle o siperlerde göğüslerini gere gere bu ülkenin sınırlarını bekliyor gururla ve şerefle canlarını ortaya koyarak görev yapıyorlar,sayın devlet büyükleri artık politika ve politikacılığı bırakıp bu insanlara ve yakınlarına haklarını teslim etme zamanı gelmedi mi,tüm şehit ve gazi yakınları en kısa zamanda etkili bir şekilde örgütlenip sesimizi ve yaptırımlarımızı tüm türkiye ye duyurmalıyız ancak bu şekilde hak ettiğimizi alabiliriz aksi halde sadece politikacıların anlık çıkarlarına hizmet ederek isimlerimizden çıkar sağlatırız

27 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Savaş YÜCEL - Temmuz ayı içinde görüşmelere başlanıp, bir sonraki dönem için yürürlüğe girecek gibi gözüküyor. - Tarih: 2012-05-04 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Camiamız adına, haklarımız adına hizmet eden herkese buradan sonsuz teşekkür ediyoruz. Ama bu siyasetçiler çok ikili oynuyor, Vazife malulleri, Malul Gaziler, Şehit Aileleri ve tüm camia olarak hepimizi, oyalayarak zaman kazanıyorlar. Her ne hikmetse, "SİVİL ŞEHİTLİK kavramı ve KAÇAKÇILARA HAK ve TAZMİNAT kavramı üzerinde yoğunlaşıldığı kadar, camiamız adına yoğunlaşılsa hiçbir sorunumuz kalmazdı ama nedense sorunlarımız eksik haklarımız görmezlikten geliniyor. Bazı şube başkanlarının birebir görüşmeleri ve bizlere bakan hanıma yakın çevrelerden gelen duyumlara göre, Fatma ŞAHİN hanım, Bizle ilgili yasa tasarılarının Temmuz ayı ortaları itibariyle görüşme trafiğine alınacağını iletmiş kendilerine. taleplerin devletin Mali bütçesine ek getirmemesi açısından Temmuz ayı içinde görüşmelere başlanıp, bir sonraki dönem için yürürlüğe gireceği iletilmiş kendilerine. Tabi ki bunlar basında açıklanana ve meclise gelene kadar duyum olarak kalmaya mahkum olacaktır. Bu ülkenin Şehitleri, gazileri, malulleri ve aileleri fazla yük oluyoruz sanırız bu insanlara.

20 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

ismed - meclis ????? - Tarih: 2012-05-04 - Editöre Şikayet Et - Bu Üyeye Mesaj Gönder
Hamit bey başka bir siteden arkadaşın birinin verdiği bilgi engin : Arkadaslar ben diyarbakirliyim bugün 4 bakan silvan barajı açılışına geldiler bakanlara ulaşamadım ama miletvekili galip ensariogluyla gürüşebildim oda bana dediği taslağın hazır olduğunu ben aldığım bilgiye güre 20 güne kadar meclise gelecekmiş ama dedi ben diyom 20 gün sen 30 de en kötü ihtimale 30 güne kadar meclistedir dedi Ama; Yasanın meclise gelmesinin hiç bir önemi yok içeriği önemli geçen taslağı aynen getirirlerse ne işe yarar.Benim bu Maliye bakanından hiç umudum yok Bizim için kaynak bulamayanlar miktarı belli olmayan teşvikleri patronlara verebiliyorlar,kendilerine,danışmanlarına,şöförlerine, en son olarakta subaylara sessiz sedasız kaynak buldular ve hatrı sayılır zam yaptılar .Bize gelince kaynak yok Bencede artık başka yorum yapmaya neden yok ......

43 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 52
Hayır - 1982
Evet - 246
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1216 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir