• Yasa Ne Zaman Meclise Gelecek? Yasa Ne Zaman Meclise Gelecek? Bu haber 04 Mayıs 2012, Cuma 15:30:47 tarihinde eklendi
  Bir Gazimiz tarafından sitemize gönderilen aşağıdaki haber metnini sizler için yayımlıyoruz.

   

      21 Mart 2012, Çarşamba günü akp grup toplantısında başbakan yeni düzenleme hakkında konuşma yaptı. Aileden sorumlu bakan FATMA ŞAHİN yasal düzenleme taslagının 4+4+4 yasa teklifinden hemen sonra bakanlar kurulu ve meclis gündemine alınacagını söyledi. 4+4+4 bakanlar kurulunda görüşülüp meclisten bile geçti.
  Yaklasık 40 gün olmasına rağmen hala beklediğimiz yasal düzenlemeler yapılmadı.

   


      Öyleki tiyatroların belediye bürokratları tarafından YÖNETİLMESİ kamu oyunda tartışılırken, son 3 günden beri tiyatro hakkında konuşulan ÖZELLEŞTİRME TARTIŞMASI bile 3 GÜNDE GÜNDEME ALINDI. Bugün Bülent Arınç’in basın açıklamasında söylediğine göre Tiyatroların özelleştirmesi konusu bakanların görüşlerine sunuldu.

  Şehit aileleri ve gazilerimizin beklentileri doğrultusunda gerçekleşmesi beklenen yasal düzenlemeler nedense 40 günü aşkın bir süredir görüşülmeyi beklemektedir.

   


      Şehit aileleri ve gazilerimiz toplamda 3 yıl, 21 Mart 2012 Çarşamba günü akp grup toplantısından bu yana 40 gündür yasa umuduyla bekletılmektedirler.

   


      .

  BEKLENEN KANUNUN NE ZAMAN BAKANLAR KURULUNA GELİP ,BAKANLAR KURULUNDA GÖRÜŞÜLÜP, MECLİSE GÖNDERİLİP, MECLİSTEN GEÇECEĞİ KONUSUNDA HABERLERİ OLANLAR LÜTFEN SİTEDE BİLGİLENDİRME YAPSIN.

UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
7,974 kez okundu
0
0

YORUMLAR

8 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim ismed Editöre şikayet et 04 Mayıs 2012 Cuma 20:57 Hamit bey başka bir siteden arkadaşın birinin verdiği bilgi

  engin : Arkadaslar ben diyarbakirliyim bugün 4 bakan silvan barajı açılışına geldiler bakanlara ulaşamadım ama miletvekili galip ensariogluyla gürüşebildim oda bana dediği taslağın hazır olduğunu ben aldığım bilgiye güre 20 güne kadar meclise gelecekmiş ama dedi ben diyom 20 gün sen 30 de en kötü ihtimale 30 güne kadar meclistedir dedi
  Ama;
  Yasanın meclise gelmesinin hiç bir önemi yok
  içeriği önemli geçen taslağı aynen getirirlerse ne işe yarar.Benim bu Maliye bakanından hiç umudum yok
  Bizim için kaynak bulamayanlar miktarı belli olmayan teşvikleri patronlara verebiliyorlar,kendilerine,danışmanlarına,şöförlerine, en son olarakta subaylara sessiz sedasız kaynak buldular ve hatrı sayılır zam yaptılar .Bize gelince kaynak yok
  Bencede artık başka yorum yapmaya neden yok ......
  43 Yanıtla
 • resim şehit kardeşi Editöre şikayet et 05 Mayıs 2012 Cumartesi 12:45 ya nedemek yeni yesama döneminde olcak dalga mı geçiliyor çıkıp televizyonlara 20 gün sonra 1ay sonra birkaç gün sonra şimdide yeni yasama dönemi yazık ya bizi bukadar mı basit görüyolar...kardeşimizi toprağa koyduğumuz gün gelipte yalaka yalaka kardeşe iş veriyoruz hemen başvura bilir deyipte sonrada hadi yeni yasa çıksın dediler yıllar oldu bekleyeli yazık bizi böyle dilenci etmeye kimsenin hakkı yok 4+4+4 ten sonra meclise gelcek dendi ay oldu yok onun üzürine kaç yasa çıkarıldı bahaneler oyunlar yeter ya bizi üzmeye yıpratmaya ne hakkınız var... zaten biz pisikojik olarak bitik durumdayız kardeş açısı nedir biliyormusunuz... allahım bizi oyalayan ve mağdur durumda bırakan her kimse o acı bizim içtiğimiz ve hergün içmeye devam ettiğimiz şerbetten içirsin ve en ağır şekilde canından can alarak yeter ya... biz olmayacak şeyi istemiyoruz bize vadedileni istiyoruz... başbakanım duy artık sesimizi biz neyiz verdiğimiz şehit neyi ifade ediyor sizlere ve gelip cenazemize vaatlerde bulunup 2 gün sonra kimse yok vadeldilen şeyler de yalan bizi dilenci ettiler ya yazık ya okadar sinirliyim ki... lütfen millet vekillerim cumhur başkanım bakanlarım başbakanım özellikle başbakanım lütfen açıkladınız yaptık dediniz hani nerde yapın artık bizi her sözünüzle ümitlendirip bekletiyosunuz ve biz hala size güvenmeyi bırakmadık hala bekliyoruz artık yaptık dediğiniz şeyi yapın allah rızası için artık ya bu kadar olmaz artık ya sabır diye bişey kalmadı her sabah iş le yatıp işle kalkıyoruz ne hale geldik bi görün artık... 40 Yanıtla
 • resim erhansavcı Editöre şikayet et 04 Mayıs 2012 Cuma 21:44 sevgili gazi arkadaşım ve ziyaretçi şehit ve gazi yakınları ,bu yasa tasarısının kanunlaşmamasının sebebi bizlerin hükümet üzerinde bir yaptırım gücümüz ve organize bir topluluk yapımız olmadığından dolayı sesimizi duyuramıyoruz sadece bir iki sitede yazabiliyoruz tv ve basının ilgisi ise bizlere hiç yok heleki muhalefet partileri iktidar partisinden daha beter hiç bir yerde adımız geçmiyor sadece akp hükümeti millet vekilleri basında yer alabilmek adına şehit ve gazi derneklerini ziyaret ediyor ve sorunlarımızı dinlermiş gibi yapıyorlar,bu tasarıyı yasalaştırmak için bi dolu bahaneler çıkarıyorlar ,bedelli askerlikmiş ,bütçe açığıymış vb,sorarım herkese türkiyede hangi kamu görevlisi canı pahasına görev yapıyor,bir kanalın haber bülteninde sayın cumhurbaşkanın başbakanın sınırdaki mevzide denetleme yaparken eğilerek ve oturark dolaştıklarını görmüştüm ,mehmetçik rütbelisiyle ,erleriyle o siperlerde göğüslerini gere gere bu ülkenin sınırlarını bekliyor gururla ve şerefle canlarını ortaya koyarak görev yapıyorlar,sayın devlet büyükleri artık politika ve politikacılığı bırakıp bu insanlara ve yakınlarına haklarını teslim etme zamanı gelmedi mi,tüm şehit ve gazi yakınları en kısa zamanda etkili bir şekilde örgütlenip sesimizi ve yaptırımlarımızı tüm türkiye ye duyurmalıyız ancak bu şekilde hak ettiğimizi alabiliriz aksi halde sadece politikacıların anlık çıkarlarına hizmet ederek isimlerimizden çıkar sağlatırız 27 Yanıtla
 • resim Savaş YÜCEL Editöre şikayet et 04 Mayıs 2012 Cuma 21:03 Camiamız adına, haklarımız adına hizmet eden herkese buradan sonsuz teşekkür ediyoruz. Ama bu siyasetçiler çok ikili oynuyor, Vazife malulleri, Malul Gaziler, Şehit Aileleri ve tüm camia olarak hepimizi, oyalayarak zaman kazanıyorlar. Her ne hikmetse, "SİVİL ŞEHİTLİK kavramı ve KAÇAKÇILARA HAK ve TAZMİNAT kavramı üzerinde yoğunlaşıldığı kadar, camiamız adına yoğunlaşılsa hiçbir sorunumuz kalmazdı ama nedense sorunlarımız eksik haklarımız görmezlikten geliniyor. Bazı şube başkanlarının birebir görüşmeleri ve bizlere bakan hanıma yakın çevrelerden gelen duyumlara göre, Fatma ŞAHİN hanım, Bizle ilgili yasa tasarılarının Temmuz ayı ortaları itibariyle görüşme trafiğine alınacağını iletmiş kendilerine. taleplerin devletin Mali bütçesine ek getirmemesi açısından Temmuz ayı içinde görüşmelere başlanıp, bir sonraki dönem için yürürlüğe gireceği iletilmiş kendilerine. Tabi ki bunlar basında açıklanana ve meclise gelene kadar duyum olarak kalmaya mahkum olacaktır. Bu ülkenin Şehitleri, gazileri, malulleri ve aileleri fazla yük oluyoruz sanırız bu insanlara.
  20 Yanıtla
 • resim mevlutcl Editöre şikayet et 05 Mayıs 2012 Cumartesi 16:59 twitter üzerinde gazihaber diye profil açılsın orada organize olup twitter üyesi olan cumhurbaskanı , başbakan, bakanlar, milletvekillerine daima mesaj atalım istek ve arzularımızı iletelim.
  bütün görsel ve yazılı medya twitterda medyanın dikkatini çekeriz gündeme geliriz yasal düzenleme istediğimiz gibi olur ve fazla bekletılmeden gündeme alınır.
  20 Yanıtla
 • resim arinna Editöre şikayet et 05 Mayıs 2012 Cumartesi 22:52 ben derneklerin yeterince ilgilenmediği kanısındayım. ellerini uzatsalar meclise değecek konumdalar. İzmir Şehit Aileleri Dernek Başkanı şehit babası Yavuz Amca 4 kez Ankaradan randevu aldı ve gitti. bazı dernekler daha Ankaradan randevu almaya bile teşebbüs etmemişler ve hiç gitmemişler. halbuki bu bizim son şansınız. bi daha biz şehit aileleri ve gazi abilerimiz için kimse hiç bişey yapmaz. gazihaberin yaptığı ankette bile mail atmayan faks göndermeyen arkadaşlarımız var. haklı olduğumuz halde uluderedekiler kadar olamadık. 1 mayısta ölenlerin fotoğraflarıyla taksimdeydiler. bizler elimizdeki gücün farkında değiliz çünkü canımızı şehit verdik,elimizi ayağımızı gözümüzü verdik. umarım iş işten geçmeden bir şeyler yapılabilir. 17 Yanıtla
 • resim komando Editöre şikayet et 04 Mayıs 2012 Cuma 23:36
  sayın cumhur başkanımız baş komutan sıfatıyla anılıyorsa neden bizimle ilgilenmiyorda kameramanların maaşı ile ilgilrniyor?
  16 Yanıtla
 • resim Sezai KUT Editöre şikayet et 13 Eylül 2015 Pazar 15:24
  SAYIN BEY EFENDİLER NEYİN TEŞEKKÜRÜ BU? AKP'nin kuvvetli savunucusu,kaçak sarayın eteğini öpecek kadar biat eden İ.Melih GÖKÇEK'den, çevrenizde Gazi ve şehit ailelerini görmemezlikten gelip şahsi bir yardım gördüyseniz ona birşey diyemem. Ahdevefa gereği dışarıdan, Şehit aileleri ve Gazilerime sahip çıkmak benim için sorumluluk duygusudur. Afiş önünde poz vermiş zatı muhteremler!.. Görüyorum ki geçmişi ve bu günkü yaşanmışlığımızı hemende unutmuşsunuz. Öyle ise ben sizlere hatırlatayım.... Değer verip akp'ye reklam malzemesi olduğunuzun farkında değilsiniz. Bu pozu gün gelecek reklam olarak millete sunup üzerinizden oy devşirilecektir. Sonuç tabi ki hemen unutulup bir kenara atılacaksınız. Bursa ili Osmangazi ilçesinde AKP Toki'den bir şehit ailesine reklam yaparcasına medya önünde konut hediye etmişti. Buraya kadar olumlu, elbette o aileye helal olsun ve olması gerekende budur.Bir kaç yıl sonra aynı aileye tebligat gidiyor ve sonuç...Ya konutun parasını ödeyin yada icra yolu ile tahliye edin.Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep’te karşılaştığı, Hakkari’deki PKK saldırısında yaralanan ve ziyaretinde “Arkadaşlarımın şehit olduğu yerde dikili taş olmaya razıyım” sözüyle unutamadığı ancak işsiz olduğunu öğrenince “Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz. Acı…” diyerek üzüldüğü Volkan Demir’e, bugün iş bulundu. Bir Gazimiz, hayatının idamesinde vaz geçilmez bir paçası olan ayağını kaybetmiş gazimize protez bacak takılıp sonradan utanmadan protezin parası icra yoluyla isenmiş ve mayaya konu yansıtılmıştı.Gördüğünüz duyarlılık ve yardım bu mu? Yine bir gazimiz; Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve yanında dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'la birlikte iken Gaziantep’te karşılaştığı, Hakkari’deki PKK saldırısında yaralanan ve ziyaretinde “Arkadaşlarımın şehit olduğu yerde dikili taş olmaya razıyım” sözüyle unutamadığı ancak işsiz olduğunu öğrenince “Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz. Acı…” diyerek üzüldüğü Volkan Demir’e, bugün iş buldu. Soruyorum sizler neredeydiniz veGenelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep’te karşılaştığı, Hakkari’deki PKK saldırısında yaralanan ve ziyaretinde “Arkadaşlarımın şehit olduğu yerde dikili taş olmaya razıyım” sözüyle unutamadığı ancak işsiz olduğunu öğrenince “Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz. Acı…” diyerek üzüldüğü Volkan Demir’e, bugün iş buldu. Soruyorum sizler neredeydiniz ve İ.Melih Gökçek'den Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep’te karşılaştığı, Hakkari’deki PKK saldırısında yaralanan ve ziyaretinde “Arkadaşlarımın şehit olduğu yerde dikili taş olmaya razıyım” sözüyle unutamadığı ancak işsiz olduğunu öğrenince “Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz. Acı…” diyerek üzüldüğü Volkan Demir’e, bugün iş buldu AKP den gördüğünüz yarım bu mu? Yetmedi daha çok örnekleri var.Acılı şehit ailesine saygı duyacaksın,tahammül edeceksin sitem etti diye bunu hakaret olarak kabul edip tutuklanan babaya,'' Ne yapalım senin kardeşinde başka bir meslek seçseymiş'diye azarlanan şehit ablasına sahip çıkmanız gerekirken nerede resin için poz veriyordunuz? TBMM önünde masumane seslerini duyurmaya çalışan şehit aileleri ve gazilerimiz hırpalanırken yoksa AKP'li Melih'e bu afişi mi hazırlıyordunuz? Eeeeee artık sözümü bitireyim. Hani derler ya '' Bir ağacı kurutan içindeki kurtcuktur''Lütfen işte o kurtcuklardan olmayın. Bazılarının makam koltukları ve ihtirasları uğruna pankartlarla hizmet etmek yerine, etrafınızdaki Şehit Aileleri ve Gazilerimize maddi olmasa da keşke manevi hizmet yapsaydınız daha makbul olacaktı.
  0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2018 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -