Hedef Protez
gazihaber.com RSS / XML
gazihaber.com
Bu haber 11 Temmuz 2012, Çarşamba 22:25:16 tarihinde eklendi. 1311 kez okundu.
Rafet KELEŞ - Otorite Köşe Yazarı - rafetkeles@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİLEKÇE ÖRNEĞİ,sadece posta kutusunu yazmanız yeterli

DİLEKÇELERİN GÖNDERİLECEĞİ ADRES: PK 477 - YENİŞEHİR / ANKARA sadece posta kutusunu yazmanız yeterli
DİLEKÇE ÖRNEĞİ,sadece posta kutusunu yazmanız yeterli  

 

İLGİLİ BAKANLIKLARA

5434 (     ) sayılı kanuna göre Ordu Vazife Malulüyüm/Malul Gaziyim. Son çıkarılan yasa tasarısında maalesef bizler için düzenleme yapılmamış ve bizler kapsama dahil edilmediğimizi üzülerek müşahade ettim. Biz Ordu Vazife Malulleri/Malul Gaziler için de bir çalışma yapılmasını ve bizlerin de kapsama alınmasını arz ederim. Aşağıdaki maddelerden faydalanamadığımı ve özlük haklarımızda düzenleme yapılmasını arz ederim.

-Faizsiz konut kredisi verilmesi.

-Çalışabilecek durumda olanlara iş hakkı sağlanması çalışamayacak durumda    olanların iş hakkından eş ve çocuklarının yararlandırılması.

-Eşi çalışan malullere de tayin hakkı verilmesi.

-Maluliyet veya Şehitlik tazminatı verilmesi.

-Serbest kartlarda Gazi ibaresi verilmesi.

-Askeri ve polis okulları da dahil puan ve kontenjan aranan okullara direkt kayıt hakkı, Devlet okullarına doğrudan kayıt hakkı.

-Elektrik ve su indiriminden faydalanma.

-Yüksek öğrenim harç ve ücret muafiyeti.

-Spor müsabakaları ve sosyal tesislerden yararlandırılması.

-Araç alımında ÖTV’den muaf tutulması.

-Maaşlarımız da artış sağlanması.

-Emsal maaş hakkı, kademe ve derce ilerlemesi.

 

Askerlik; Vatanını seven fiziksel ve zihinsel rahatsızlığı olmayan her Türk vatandaşının bir Vatan Görevi, bir Vatan Borcudur. Kanunlarımıza göre de mecburi hizmettir. Bizler Türk Milleti olarak ilk şıkkı benimsemiş, askerlik Vatan görevimizdir, borcumuzdur diye bu ocağa davul zurna ile adım atan insanlarız. Türk askeri olarak komutanlarımızın emriyle olunması gereken yerde ve zamanda yurdun her köşesinde yer ayırmaksızın görevimizi yerine getirmekteyiz. Dolayısıyla; Burada ince bir noktaya değinmek istiyoruz.

Bizler 657 sayılı kanuna tabi devlet memuru gibi maaş karşılığı mesleğimizi icra eden kişiler değiliz. Örneğin İTFAİYECİLİK, ORMAN BEKÇİLİĞİ veya KÜTÜPHANE Memuru ve saire gibi.

Ama bizler askerlik görevimizi icra ederken (Eğitim, Tatbikat, Manevra, toplu halde intikal, Nöbet esnasında, Kademede, hatta Mutfakta vesaire gibi bu harekat ve hizmetlerin sebep ve etkileriyle) kalıcı bir sakatlığa uğradığımız zaman ORDU VAZİFE MALULÜ oluruz. Yani mesleğimizi icra ederken değil, vatan borcumuzu yerine getirirken olan bir sakatlık. Kanunen düşünürsek, mecburi hizmet esnasında yaşanan bir sakatlık.

Bu bağlamda 657 sayılı Devlet memuru kanununa tabi olarak çalışan kişilerle aynı statüde tutulmamız mantığa ve adalete uymayan bir düzenleme olduğunu düşünmekteyiz. Bizler tamamen ayrı statüde görev yapan insanlarız. (5434 sayılı E.S. Kanunun 45. ve 56. Maddelerinin bizler lehine daha mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmesini istiyoruz.) Bir hak verileceği zaman kapsamın sayı fazlalığı öne sürülmekte

Vatan görevini yaparken sakat kalmış bizleri neden bölüyorsunuz?

Nerede Askerlik yapmak istiyorsun diye bizlere soran oluyor mu?

Bizleri Terörle mücadeleye gönderdiniz de gitmedik mi?.

Bizler bu vatanın evladı değil miyiz?.

Bizler nerede Askerlik yaptık, nerede sakat kaldık.?

Terörün dışında Askerlik görevini ifa ederken ölen er ve erbaşlar bu Vatan için şehit olmadılar mı? Sakat kalıp kolunu ,bacağını , gözünü  kaybedenler  bu Vatan için Malul olmadılar mı?

Anayasanın 61. Md.si der ki:Devlet, Harp ve Vazife Şehitlerinin Dul ve Yetimleriyle Malul ve Gazilerini korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar.

AD SOYAD

ADRES

İMZA

YUKARIDA Kİ DİLEKÇE ÖRNEGİNE EK YAPABİLİRSİNİZ 

UYARI : "Köşe yazılarının içeriğinden yazarları sorumludur, sitemizden yazılı izin alınmaksızın yazının bir kısmı ya da tamamı hiçbir suret ile kullanılamaz. Aykırı hareket eden siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır."
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Rafet KELEŞ Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Resmi Gazete
ANKET
Taner uran'ın Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Kararsızım - 51
Hayır - 1977
Evet - 245
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu
Dilekçe Örnekleri
Sayfa Yüklenme Süresi : 0.1379 Saniye
İslahiye Gaziantep Haber
Video İzle Sözleşmeli Haber © Copyright 2010 Gazi SOFT Her hakkı saklıdır.  
sanalbasin.com üyesidir