• Kaan KIRBAŞOĞLU Çok AÇILDIK, Kapanalım Artık! 27 Ekim 2014 Pazartesi kaankirbasoglu@hotmail.com Kaan KIRBAŞOĞLU
  ...Sınır dışındaki akrabalarını düşünenler çok da uzun olmayan bir süre önce, Saddam tarafından atılan gazın etkisiyle ölen 5000 akrabasından bihaber iken, şu anda benim memleketimi karıştırmak için yakıp yıkıyorlarsa bunda akraba kaygısı değil, hainlik gösterisi vardır...

  Tekrar üzerine birkaç saat sinirlenerek, bilgisayar başında sert paylaşımlarda bulunarak atlattık sokak ortasında güpegündüz arkalarından yılan gibi yaklaşılarak Şehit edilen üç askerimizin şehadetini. Bugün itibarı ile her şey unutulmuş, hayat normale dönmüş, bu hainlikler yaşanmamış gibi kendi dünyamıza döndük. Nasıl olsa vurulan biz ya da bir akrabamız değil, hatta başka bir ülkenin askeri. Ne gerek var daha fazla üzülüp, memleketin gidişatı için kendimizi üzmeye. Bahçemizden imar yanlış geçip 50 cm. hak kaybımız olsa ortalığı ayağa kaldırırız, memleket yanıyor kimsenin umurun da değil.

   

  PKK, 30 yıldır eylem yapıyor. Ancak bazıları var ki dünya üzerinde hiçbir dilin, hiçbir lisanın anlatamayacağı cinsten. Biraz hatırlatmak istedim.

   

  1-       

   

  Tarih: 24 Mayıs 1993


  Yer: Bingöl- Elazığ Karayolu


  Teröristler yol keserek, tezkere alıp memleketlerine dönen ve üzerlerinde tırnak makası dahi olmayan 33 erimizi kurşuna dizerek Şehit ettiler.


   


  2-      

  Tarih: 23 Ağustos 1995


  Yer: Sivas-Erzincan Karayolu


  Yol kesen teröristler, asker olduğunu anlayarak eşinin önünde Astsubay Murat NAMDAR’ı kurşuna dizerek Şehit ettiler.


   


  3-      

  Tarih: 6 Ağustos 2006


  Yer: Şırnak – Beytüşşebap


  Astsubay Levent ÇELİK’ evi gece vatan hainleri tarafından basıldı. Kapı kırılarak içeri girildi. Eşinin ve oğlunun gözü önünde vurularak Şehit edildi. Olayı duyan babası kalp krizi geçirdi.


   


  4-      

  Tarih: 11 Haziran 2010


  Yer: Osmaniye


  Eşinin görevi nedeniyle Osmaniye de bulunan gencecik kızımız Pınar AKDAĞ, lojman balkonunda bulunurken teröristler tarafından açılan ateşle Şehit oldu.


   


  5-      

  Tarih: 5 Temmuz 2011


  Yer: Hakkari – Yüksekova


  Geçen günkü hainliğin aynısı. Uzman Çavuş Yahya KARAKAYA ve Uzman Çavuş Murat ÖZKOZANOĞLU, güpegündüz sokak ortasında vurularak Şehit edildiler.


  Bu liste bu şekilde uzayıp gider.


  Çözüm denildi, açılım denildi her türlü imkan sağlandı fakat bu artık taviz sürecine girdi, Devlet otoritesi yok sayılmaya başlanıldı, durum gün geçtikçe vahim bir hale gelmeye başladı. Yapılması planlanan barış ancak Devletin kanunlarına uyarak yapılırsa kalıcı olacaktır. Aksi şekilde atılan her türlü adım ancak art niyetli yaklaşım ve hainliğin artarak devam edeceği bir hal alır. Bu topraklar her yüz yılda bir böyle senaryolar ile karıştırılmaya çalışılmıştır. Sonuçlarına bakıldığında her zaman bertaraf olan dış mihrakların oyununa gelenlerdir. Son yüzyılın örneği milleti sadıka olarak adlandırılan Ermeniler, sınır kapımızdan geçecek gofrete dahi muhtaç durumda hayatlarını sürdürmektelerdir.


  Sınır dışındaki akrabalarını düşünenler çok da uzun olmayan bir süre önce, Saddam tarafından atılan gazın etkisiyle ölen 5000 akrabasından bihaber iken, şu anda benim memleketimi karıştırmak için yakıp yıkıyorlarsa bunda akraba kaygısı değil, hainlik gösterisi vardır.


  Kıssa da dediği gibi, akrep derenin kenarına gelmiş, dertli dertli düşünüyor karşıya nasıl geçeceğim diye. Birden kurbağaya ilişiyor gözü, gidiyor yanına biz kardeşiz diyerek ikna etmeye çalışıyor kendisini karşıya geçirmesi için ama kurbağa temkinli. Ya sokarsan beni karşıya geçerken diyor. Akrep’ ten hemen cevap, olur mu öyle şey ikimizde birlikte yol alıyoruz, seni sokarsam boğuluruz ikimizde diyerek ikna ediyor ve çıkıyorlar yola. Tam nehrin ortasındayken akrep yapıyor akrepliğini ve sokuyor kurbağayı. Kurbağa ne yapıtın şimdi ikimizde öleceğiz deyince akrepten ibretlik cevap geliyor “Ne yapıyım benim fıtratım bu"

0 0
4,696 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Kaan KIRBAŞOĞLU Yazıları
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -