• Murat HASTARLA Sosyal Medya Kirliliği 13 Ocak 2016 Çarşamba murathastarla@hotmail.com Murat HASTARLA
  Hayatımızı saran teknolojik imkânların bizlere olan artı ve eksilerini günlerce düşündüm. İki çocuk babası olarak bana ve çocuklarıma neler sunduğunu çok düşündüm.

  Ve hayatımızı her anlamıyla sarmış olan internet ve sosyal ağların ilk olarak bana ve çocuklarıma ne gibi faydalar sağladığını;

  Tüm dünya gibi bende facebook, twitter gibi sosyal paylaşımları kullanıyorum. Açacak olursak bunları nasıl kullanıyorum diye düşündüm sıraladım, arkadaşlarımı buluyorum, güzel anılarımı ve videolarımı paylaşıyorum, gazete okuyorum gibi uzayıp gidiyor.

  Baktığım zaman çok faydalı bir içeriğe olan ağ’a sahip olduğumu hissettim. Benim gibi düşünen arkadaşlarımızda vardı mutlaka, fakat bütün bunları sıraladığım zaman zihnimde bir soru işareti gelişmeye başladı. Her zaman büyüklerimizden duyduğumuz bir söz vardır, her güzel şeyin bir sonu vardır diye işte bu söz aklıma girdi. Bu güzel şeylerin sonu nedir diye kendimle hesaplaştığımda karşıma çıkan olumsuzluklar beni korkunç sona doğru sürükledi. Düşündüm facebook hesabıma girdiğimde ne kadar güzel paylaşımlar içerikler görüyorsam bunlardan fazlada çirkin, iğrenç ve aşağılayıcı paylaşımlarda gördüm. Paylaşımlara baktığım zaman kan, hakaret, müstehcen içeriklerle karşılaştım. Düşündüm bunları benim gibi genç beyinlerde görüyor, izliyorlardı. Tertemiz beyinler bunlarla kirletilmeye, saptırılmaya ve en önemlisi ataerkil bir toplum iken saygı ve sevgiyi kaybettirmeye başladılar.

  Belki de çevremden bana bu düşüncelerimden dolayı değişik tezler gelecektik sana göre öyle olabilir diye, olsun her bireyin kendine göre düşünlerine saygılıyım.

  Ancak yazımın başlığında olduğu gibi bana göre;

  SOSYAL MEDYA KİRLETİLMİŞTİR….

  Ya sizce!!!

3 0
5,162 kez okundu
3
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -