• Hamit YILDIZ Gazilere Müjde Gibi Açıklama; Terör Gazilerinin Hiçbir Sorunu Yok 07 Şubat 2016 Pazar hamityildizim@gmail.com Hamit YILDIZ
  Latif Şimşek’in moderatörlüğünü yaptığı Beyaz TV’de yayımlanan Dinamit Programında “Şehitlik” ve “Gazilik” kavramları ile Şehit aileleri ve Gazilerin sorunları masaya yatırıldı.

  Programa bizleri temsilen (!) telefon bağlantısı ile katılan Gaziler Vakfı Başkanı Gazi Lokman AYLAR neler söyledi ve neler ifade etti sizlerle paylaşmak istedim;

   

  Şehitlik ve Gazilik kavramlarının yasalarda tam olarak açıklığa kavuşturulmaması sorusuna;

   

  Gazi olmak için karşıda savaştığınız bir devlet olmalı dedi.

   

  Bunu diyen kim biliyor musunuz?

   

  GAZİLER Vakfı Başkanı…

   

  Başkanım,

   

  Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının da adı değişmeli değil mi o zaman?

   

  2847 sayılı yasadaki Malul Gazi tanımını da kaldıralım mı Başkanım ne dersiniz? Arzu ederseniz o da kaldırılsın. Siz yeter ki isteyin…

   

  Ve ardından neden tartışıyorsunuz der gibi, tamamen tezat bir şekilde tanıtım kartımızda zaten Gazi yazıyor da dedi.

   

  Saygıdeğer Başkanın ifadesine göre Devlet zaten Terörle Mücadelede yaralanan Şehit ve Gazileri “Devlet Övünç Madalyası” vererek vazife malullerinden ayırıyormuş.

   

  Ve konuşmasında VIP’den geçebilmenin ayrıcalığının kendisini oldukça mutlu ettiğin dile getirmeden edemiyor.

   

  Er Gazilerin ordu evlerinde kalabileceklerini de ilk kez Sn. Aylar’ın açıklaması sayesinde hep birlikte öğrenmiş olduk.

   

  Başkan’ın bir diğer müjdesi de “Terörle Mücadele Gazilerinin hiçbir sıkıntısı yok” şeklindeydi. Bu iddialı, kulağa hoş gelen cümlesinden dolayı tebrik ediyoruz kendisini.

   

  Herhangi bir ücret sınırlaması olmaksızın bütün Gazilerin istediği ortez ya da protezi alabileceğinin de müjdesini Başkanım o konuşmasında verdi. Müjde diyorum, çünkü benim bildiğim Sağlık Uygulama Tebliği kısıtlamaları nedeni ile halen birçok sorun olduğu yönündeydi. Madem sorun yok, size de müjdesini vereyim istedim.

   

  Ve ardından o programda henüz siyasete değinilmemiş, var olan bir sorunu dile getiren bir ortamda bizi siyasi polemiğe çekmesinler de dedi. O konuşmaların siyasetle ne alakası var onu da anlayabilmiş değilim.

   

  Gazilerin temsilcisi, yılmaz savunusu, medarı iftiharımız Gaziler Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar Gazilerin ortez ve protezler ile sandalye alımlarındaki sorunlarının dile getirilmesi üzerine, cevaben sandalye alan ve sonrasında satan Gazilerin olduğunu ya da Gazilerin protezciyle anlaşıp ikincisini doktora yazdırabildiklerini ima ederek, böyle olursa Devlet ödemez de dedi.

   

  *    *    *

   

  Ey medarı iftiharımız, yılmaz temsilcimiz Gazi Lokman Aylar!

   

  Sen “GAZİLER” Vakfı Genel Başkanısın…

   

  Her yerde gururla ve onurla ben gaziyim diyorsun değil mi? Elbette diyeceksin, hem de sonuna kadar.

   

  Ancak sonra da çıkmış Gazi olmak için Devletle savaşmak gerekli diyorsun. Kendinle çelişiyorsun, temsil ettiğin bu güzide insanları rencide ediyorsun, farkında mısın?

   

  Bunun yanında yalnızca Terörle Mücadele kapsamındaki Şehit aileleri ve Gazilere değinirken diğer bütün Şehit aileleri ile Görev Gazilerini üzdüğünün ve senin temsil ettiğin Vakıfta en büyük çoğunluğu onların oluşturduğunun farkında mısın?

   

  Bugün TSK Rehabilitasyon hastanesinde dahi Gazilerimizin 20 günden fazla kalamadıkları bir ortamda er Gazilerin orduevlerinde kalıp kalamadıkları sorusuna olumlu yanıt vererek neyi amaçlıyorsun. Şimdi bu bilgi ile orduevi kapılarından dönecek Şehit aileleri ve Gazileri üzeceğinin farkında değil misin?

  *    *    *

  Bu ilk miydi? Tabi ki hayır…

   

  Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığın açıklamada, 6495 sayılı yasa ile bundan sonra Gazilerin 2. Emekli olmak istediklerinde engellilik durumları dikkate alınacak, bu konuda Gazilerimizin hiçbir sorunu yok demiştin. Yarın senin bu açıklamandan hareketle emekliye ayrılan ve sonrasında mağdur olan insanların sana dava açabilecekleri hiç aklına geldi mi?

   

  Geçtiğimiz yıllarda Gazi Yılmaz YİĞİT’in bir belediye otobüsü şoförü ile tartışmasında da Gazimizi savunmak yerine soluğu Ankara Büyükşehir Belediyesinde alarak, Gazilerimiz ile ilgili yaptığın açıklamaları da hatırlatmaya gerek yok sanırım.

   

  Senin amacın Gazileri savunmak mı yoksa Gaziliğin onurunu ayaklar altına almak mı bir söyler misin lütfen?

   

  Gaziler Vakfı Başkanı yalnızca terörle mücadele kanunu kapsamındaki Gazilerin sorunları ile mi ilgilidir. Bunun yanında hiçbir sorunumuz yok derken ciddi miydiniz?

   

  *    *    *

   

  Bak Başkanım…

   

  İyi oku bu yazımı.

   

  Siyasetin yapılmadığı yerden, buradan, her zamanki köşemden sesleniyorum sana.

   

  Sorunu dile getirmek, çözüm aramak hükümet karşıtlığı değildir.

   

  Beyaz TV moderatörü Latif Şimşek bile varsa sorun dile getirelim, bunda çekinecek bir şey yok derken, sen neyin derdindesin? Endişen neden? Kanunda Şehitlik ve Gazilik kavramları açıklığa kavuşturulmalı, bu konuda yasa çalışması yapılmalı desen ne olur? Bu zamana kadar hükümetin çıkardığı çok önemli yasa çalışmaları ile birçok yeni hak verildi, problemler giderildi, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Birkaç problemimiz daha var onların da kısa sürede çözülmesini ümit ediyoruz desen, sana kim ne diyecek Allah aşkına?

   

  Gaziler Vakfı Genel Başkanı olarak Gazileri hakkı ile temsil edebileceksen, sorunlarını ve hassasiyetlerini dile getirebileceksen o makamda oturmalısın.

   

  Yoksa bu işin vebali çok büyük Başkan…

   

  Ve emin ol, o konuşmalarınla kime ya da kimlere iyi görünmek istediğini bilemiyorum ama o programda gördüğüm tabloda kimseye iyi görüneceğini de hiç zannetmiyorum.

   

  *    *    *

   

  Bir kere şu bir gerçek ki, Şehit ve Gazi kavramları bu hükümetten önce de açıklığa kavuşturulmuş değildi. Yani bunu siyasi linç kampanyasına dönüştürmek yanlış olduğu gibi, Şehit ve Gazilik kavramlarının açıklığa kavuşturulmamış olmasını, yasada yer almamış olmasını haklı göstermeye çalışmak da o denli isabetsiz bir tavır olacaktır. Bir Şehit Ailesi ve Gazi yasasının çıkarılmasını istemekten de daha doğal hiçbir şey olamaz ve olmamalıdır. Bunun yanında mevzu kavramlarsa eğer Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının ilk kez bu hükümet zamanında kurulduğunu da hatırlatmak gerekmektedir. Ayrıca adı vazife malulü ya da vazife maluliyeti kapsamında vefat olsa bile, Devletimizin iş hakkından, faizsiz konut kredisine kadar Şehit aileleri ve Gaziler için bir çok önemli hakkı verdiğini ve kimseye muhtaç olmamaları için birçok haktan yararlandığımız da aşikardır. Bu noktada Şehit aileleri ve Gazilerin hiçbir sorunu yok demek ne kadar yanlışsa, kavramlar üzerinden hareketle sanki hiçbir haktan yararlanamıyormış gibi bir algı oluşturmaya çalışmak da o derece yanlıştır.

   

  *    *    *

   

  Buradan tüm 5434/45, 5434/56, 5510/47, 5434/65, 2330, 3713 ve 1005 sayılı yasa kapsamındaki tüm Şehit ailesi ve Gazi kardeşlerime, ağabeylerime, ablalarıma sesleniyorum ve diyorum ki, sorunlarınızı bir sonraki Dinamit programında dile getirilmek üzere lütfen latif.simsek@beyaztv.com.tr adresinden iletiniz.


   İletiniz ki bizleri temsil etmekle mükellef olanlar dile getirmiyorsa eğer, artık iş başa düşmüştür ve temsil edilenler dile getirmelidir.


  BUYRUN İZLEYİN, SİZİN DE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM;

   

17 3
54,700 kez okundu
17
3

YORUMLAR

15 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim SEBAHATTİN ASLAN Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 16:37 Sadece bir deli saçması diyorum gazileri hırsız diye nitelendiren birine de deli demek sanırım hakaret olmaz cahilce yapılmış bir konuşma gazi haklarının savunucusu olacak birinin nasılda olur genel başkan olur halen onuda anlamış değilim yazıklar olsun 19 Yanıtla
 • resim Rıdvan CANBAZ @ali can Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 18:29 Aynı kanuna tabisin Komutanlarından fazla maaş alıyorsun. Ne zaman bunun adaletsizliğine vurgu yaparsın işte o zaman saygıyı hak edersin. Rütbeliler senin aldığın artışı hala bekliyor aradan tam 3 yıl geçti. Hep kendinize maşallah 12 Yanıtla
 • resim Mtn Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 14:51 Yavv birakin kardesim bos bos konusmayi benim tuzum kuru kardesim saglik bakaninin hastanesinde bile 50 takla atiyorum derdimi anlatmak icin..ekrana bakiyor sgk da gazi yazmiyor diye para istiyor kartimizi gosteriyoruz yazmasi gerek diyor ben baska birsey soyluyorum o baska bisey soyluyor neyse paramizi veriyoruz sorun cozuluyor...baska neler var neler..o gazi baskanimidir tanimiyorum neye istinaden boyle rahat konusuyor bilmiyorum...haa benim tuzum kuru dedigim gibi ama ihtiyac sahibi gazi kardeslerimiz var sikin ti onlarda daha buyuk oluyor... 10 Yanıtla
 • resim Mümin OLCA Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 19:21 Sayın Hamit YILDIZ kardeşim nasılsın iyimisin söze nerden Nasıl başlıyacağımı bilemiyorum. Muharip Gazilerin sorunlarına eyilinmediği Gaziler Vakfı Genel Başkan'ı Lokman AYLAR'ın şehit Ailleri ve Gazilerin hiç sorun ları yomuş gibi konuşması tüm Şehit aileleri Gazi'leri derinden yaralamıştır. Gaz Haber sitesinde okuduğum haberde Türkiye'deki bütün Şehit Ailsi ve Gazi Derneklerinin konfederasyon olarak tekrarı altında toplanması planlanıyor. Türkiye genelinde federasyon bazında teşkilatıma yapılacak. Altı profesör Altı dernek Başkan'ı tarafından çalışmaya şimşekli verilmek üzere olduğunda genel duyumlar arasında....Hamit KÖSE(Şehit Aileleri Federasyonu ' Taner URAN ( Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği)' Abbas GÜNDÜZ ( EMŞAV )' Şükrü TANDOĞAN ( Öuharip Gaziler Derneği ) çalışmaya şekil veren Dernek Başkan'larında birkaç isim olarak belirtiliyor. Bu kadar önemli bir konuda bütün dernek ve Şübe Başkan'larının düşüncelerinin alınması be birlikte karar alınması gerekirken büyük bir gizlilik içerisinde bu çalışmanın yapılması da oldukça düşündürücüdür. Aslında yapılan çalışmalar samimi dürüst olunsa gerçekten Şehit Aileleri ve Gazilerin sorunlarına çözüm aralanılsa birlik beraberlik içinde olurlardı. Muharip Gazilerin sorunları bizi yöneten Derneklerimiz tarafından gündeme getirilmiyor. Muharip Gazilerin sorunları şeref maaşı farklılığı seyehat kartları sorunu seyahat kartlarının Şehit aileleri ve Gazilerin çocuklarına verilmesi fakat daha sonra yaş farkının 25 yaş olarak sınırlandırılması , Muharip Gaziler faizsiz konut kredisinden yararlandırılmamalı Şeref madalyalarımızın verilmemesi ÖTV vergisinden yararlandırılmaması buna benzer haklar sizlerle malum zaten ama bunları belli mercilere iletilmesi inşalah cıma akşamı Beyaz tv. Dinamik programında gündeme getirilir. Saygılarımla KIBRIS Gazisi Mümin OLCA 9 Yanıtla
 • resim gazi09 Editöre şikayet et 08 Şubat 2016 Pazartesi 12:14 Gaziler Vakfı Genel Başkan'ı Lokman AYLAR senin dünyadan türkiyeden haberin yok güneydoğuda yaralananların çoğu 5434 e tabidir ve ne protez yaptırabiliyorlar nede özel hastanelerden faydalanabiliyorlar birde 65 yaş emeklilik çıktı rütbelilere hele hiç sormayın hakları eridi gitti senin gelirin yada vakfına bağışlar iyi olmalıki hiç sorunumuz yok demişsin malesef senin ve birkaç kişinin iyidir geri kalanı çok kötü durumda araştır yada doğruları söyle GAZİ HABER DE SAYIN HAMİT YILDIZ KOMUTAN SAYESİNDE DÜNYA ÖĞRENDİ SORUNLARI SEN HALA KONUŞ SÖYLEDİKLERİNİN ÇOĞU YALAN LOKMAN AYLAR 9 Yanıtla
 • resim erol hicdurmaz Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 18:57 o başkan a nedeyelım bilmiyorum yazıklar olsun 1990 yılında 2330 gazi oldum sol göz pratez 26 yıldan beri aynı göz ü kullanıyorum balık sırtı gibi pul pul oldu cıkarıp attım zaten boyle insanların yüzünden hastaneye bile git miyorum büyle bir sacmalık ulurmu nasıl insan bunlar 8 Yanıtla
 • resim mujgan dönmez @ali can Editöre şikayet et 08 Şubat 2016 Pazartesi 14:06 Çok güzel açıklamışsiniz yureginize sağlık bizde daha yeni bazı haklardan yararlandik kirayardimi almıyoruz 5434/45ten maaş alıyoruz 7 Yanıtla
 • resim Mtn Editöre şikayet et 07 Şubat 2016 Pazar 14:57 Deminki yorumuma ek olarakta devam ediyim devlet te gercekten elinden geleni yapiyor onada sahidim..ama sahada sorunlar cikiyor...sahadaki insanlara anlatamiyoruz ne oldugumuzu...her gittigimiz yerde yasayi kanunu ogretmek zorunda kaliyoruz anlarsa isimiz oluyor anlamazsaaa yandikk.. 6 Yanıtla
 • resim MUSTAFA GÜNÇİÇEK Editöre şikayet et 12 Temmuz 2016 Salı 12:46 2014 TE SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ BİZZAT KENDİ AĞZINDAN MALÜLİYETİNE BAKILMAKSIZIN BÜTÜN GAZİLERE ÖTV SİZ ARAÇ SATIN ALMA OLANAĞI SAĞLANACAK DEDİ. KAÇ YIL OLDU HANİ NERDE.BIRAKIN BU BOŞ LAFLARI.BAKAN BİLE LAFINDA DURMUYORSA SİZE Mİ İNANALIM.SİZ OTURUN O KOLTUKLARDA.RAHAT DEYİLMİ.BİZ GÖZ KOL BACAK VERELİM VATANA SİZDE BOL BOL KURUSIKI ATIN.BİZİM SAYEMİZDE OTURUN SICAK KOLTUKLARDA .HANİ2.Cİ İŞ HAKKI.BUNLARA DOYDUK MÜBAREKLER BAŞKA NELER VAR 6 Yanıtla
 • resim alpaslan Editöre şikayet et 08 Şubat 2016 Pazartesi 02:38 Ben binlerce yemin ediyorum ki ben söyleyecek bir laf bulamiyorum şükürler olsunki hiçbir derneğe kayıt olmadım sebebide budur 5 Yanıtla
 • resim YILMAZ yiğit Editöre şikayet et 12 Şubat 2016 Cuma 23:56 arkadaşlar adam dogru söylüyor hiç bir gazinin sıkıntısı yok peki adama sormazlarmı neden bakkalda market te postanede ve buna benzer yerlerde gaziler vakfının bagış kutuları ne arıyor diye. 4 Yanıtla
 • resim Yağmur Editöre şikayet et 30 Eylül 2016 Cuma 22:48 Lütfen sesimizi duyun artık.Gazilerimize sözü verilen 2.iş hakkını bekliyoruz yıllardır. Gazi çocuğuyum ben tam 35 yıldır ayakkabı giyemeyen bir gazinin evladıyım.Keşke sağlıklı olsaydı.Gözlerinden boncuk boncuk dökmeseydi gözyaşlarını. gazilerin hiç bir sorunu yok öylemi.Allahıma havale ediyorum.Babam ne mezuniyetime gelebildi ne de ünv. Kaydıma neden mi ayaklarındaki sorundan yol yürüyemiyor.Daha zor durumda olan gazilerimiz var. Ben gurur duyuyorum babamla.Benim babam o canım sizler anlayamazsınız.Konuşmak için konuşuyorsunuz sadece çok yazık. 2 Yanıtla
 • resim ismail Editöre şikayet et 10 Şubat 2016 Çarşamba 13:27 miladını bitirmiş başkanı kendi haline bırakın 0 Yanıtla
 • resim hakan açe Editöre şikayet et 26 Şubat 2016 Cuma 20:12 bu işe adam gibi konulara mutabık meclisinden tut konulara salık sektöründe ve ne şartlarda çalışan gaziliğinin hiç bir önemi olmadığını savunan bir toplumla başbaşayız lütfen bizi insan yerine koyan kimse ve erkan yok kime gittiysek yoğurdumuz ekşi siz bir güneydoğuda bir çatışma altında kalın allahım neydi günahım şarkısını söylersiniz onun için bu işler bilindiği gibi kolay işler değil ben bitane zengin cocugu milletvekilli cocugu gazi şehit olarak görmek istiyorum bu hayat bu kadar müşterekse birtane belediye başkanı eşekten düşmeyen düşenin halinden anlamaz 1,5sene hastanelerde ailenizle dirilip ölüyorsunuz yaşayan bilir yastık gibi kalan insan göreniniz varmı ben gördüm o insanlar yaşasa ne olur ölse ne olur hergün ölmektense birgün ölüp kurtulmak en güzeli burda ben bize acıyasınız diye yazmıyorum bizler bu vatnın her milimetresine canımızı yine koyacak gücümüz hasiyetimiz gövdemiz koymuşuz yine koyarız bizle bu nun düellosunu kimsee yapmasın bizim başka vatanımız yok başka bayrak altında yaşamaya gönlümüz zaten yok bizi başka bayrak altın yaşamaktansa ölüm bizim asaletimiz olsun buda böyle bilene 0 Yanıtla
 • resim Mustafa gün Editöre şikayet et 07 Kasım 2016 Pazartesi 10:53 Ben 3713 Sayılı Terör Gazisiyim bizlerin hiç bir kıymeti yok çünkü bu vatana hizmet veren bedel veren bedeninden birer parça bırakarak gelen devletin onurlu gazileriyiz halen kafamda ve akciğerimde iki Ak 47 kaleşnikof mermisi bulunmaktadır. Sağ kolum sakat sol ayağım sakat.Askeri fabtikadan emekli oldum aradan bir yıl geçti arkadaşlarını ziyarete gittiğinde beni içeri bile almadılar Nizamiye kapısında nöbetçi amiri Üstgem salih ünlü ve yanında olan nöbetçi subayı adem yıldız bana dedikleri şu oldu ben kendilerine arkadaşlarımı ziyarete geldim buradan emekli oldum ve terör gazisiyim dediğimde Bana şunu söylediler ne yapalım içeri alamam seni dediler tekrar terör gazisi oldugumu beyan ettim dedikleri .BENİM ICINDE GAZI OLDUN DIYEREK BANA HAKARET ETTİLER. Şimdi soruyorum bizim haklarımızı kim savunacak..burası iskenderun 51 nci bakım Komutanlığında oldu bu astsubaylar halen burada çalısmaktalar .neyin düzenli olduğunu gazilerin hiç bir sıkıntısı olmadığını söylüyorlar 0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Hamit YILDIZ Yazıları
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -