• Kemal ÖZKAN Benim Bir Gözüm Yok Utanmıyorum Ama Asıl Bizi Görmeyenler Utansın ! 01 Nisan 2016 Cuma kemalozkan4684@gmail.com Kemal ÖZKAN
  Henüz 14 yaşında iken severek ve isteyerek girdiğim askeri okuldan 81 yılında mezun oldum. Emniyet subayı görevim sırasında tanksavar lav mermisi patlaması sonucu ağır yaralandım. Hastanede kolordu ve ordu komutanlarım ziyaretime gelmişler geçmiş olsun dileklerini iletip sağlığıma kavuşmam için herşeyin yapılacağı hatta tedavi için yurt dışında bile gönderileceğimi söylemişlerdi. Biraz utangaç ve sıkılgan bir şekilde sağolun diyebilmiştim. Ama arkamda olmalarını bilmekte gururlandırmıştı.

  Aldığım hava değişimi sonrası  aynı hastaneye gittim doktorum ooo iyileşmişin maşallah iyi görüyorum dedi . Gözüm yok oraya göz yapılmayacakmıydı ne gerekirse yapılacağı söylenmişti hatta dış ülke bile demeden lafa girdi şükür hayattasın seni yaşattığımıza seviniyoruz o söylenenler hasta psikolojisi için yapacak birşey yok hastanelerde protez yapılmıyor sen kendin araştır deyince yıkıldım.
   
  Eskişehir hastanesindeki doktor takarız dedi. Sen Ankara Dikimevi yakınlarında gözlükçüler de göz satılıyor oradan al gel dedi. Gözlükçü kalfası nişan yüzüğü tablası gibi cam gözleri getirdi burdan beğen dedi. Uygununu satın alıp Eskişehir de küçük bir operasyonla taktık.
   
  Cam olduğun için bir süre sonra kırıldı. Daha sonra Hacettepe hastanesinde maaşımın üç katı kadar döner sermeye parası yatırarak 30 yıldır kullandığım gözümü yaptırdım.
   
  Hayata küsmemiştim daha da kötü durumda olabilirdim diye kendimi hep teselli ettim.Fakat son zamanlarda yasalaşan kanunlarda kapsam dışı kalmam beni derinden yaraladı hatta  elime pankart alıp meclise yürümek haykırmak istedim. Yetkili kurum ve kuruluşlara  mağduriyetimi anlatan yazıları yazıyor ve yazmaya devam edeceğim.
   
  2013'te vazife malüllerine iyileştirmeler yapılacağı için sevinmiştim.Yasalaşan kanunları birebir takip etmemiz ve bilmemiz sade bir vatandaş olduğumuz için mümkün değildi. SGK'a gittim şubedeki memur sen patlayıcı ile malül olmuşun. 2330 dan faydalanman gerek dilekçe yaz bakalım dedi. Süre geçti tekrar gittim sana yazmışız 2012 den önce malül olduğun için 2330 sayılı yasa kapsamına girmiyorsun dedi hani vazife malüllerine %25 zam yapılmıştı? Bana uygulanmadı dediğimde 5434-45 ten maaş aldığım için o haktan da yararlanamamıştım.
   
  Dava açabilirmişim ama kanun maddesinde   tarih belirtildiğinden  ümit yok boşuna kürek çekmiş olurmuşum.
   
  Yetkililer MEVZUAT böyle yapılacak birşey yok,  mevzuat değişikliğine gerek var talepleriniz kayıt altına alınmıştır demektedirler.
   
  Bu benim görmeyen gözümün kısa bir özetidir. Birileri var olan gözleriyle görüp de ben ve benim gibi olanların mağduriyetlerinin giderilmesine yardımcı olurlar.
   
  Dileğim hiçbir kimsenin malül olmamasıdır.
   
  Saygılarımla.
18 0
71,033 kez okundu
18
0

YORUMLAR

2 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim C.K Editöre şikayet et 01 Nisan 2016 Cuma 15:41 Sizin yüreğinize saygılarımı sunuyorum benim güzel Komutanım... Ben de siz gibi vazife malulüyüm... Bizleri görmeyen omuzunda yıldız taşıyanlar biraz düşünsünler vicdanları ve vatanseverliği hala varsa şayet... Bizler yeteri kadar feleğin sillesine maruz kalmış durumdayız bu Komutan ve Yöneticiler sayesinde... Çok merak ediyorum... Madem Genelkurmay bizleri sıradan meslek kazası ve ölümleriyle etiketlendirecek idi; acaba o şanlı üniformayı nereye konduruyorlar bunu sormayı çok isterdim! Kenya Ordusundan malul bir Rütbeli bile sanmıyorum ki bizler kadar ilgisiz kalsın bizler kadar düşük maaş alsın! 10 Yanıtla
 • resim Tarkan YILGÜN Editöre şikayet et 02 Nisan 2016 Cumartesi 15:05 Yüreğine kalemine sağlık. İnşallah sizlere yapılan haksızlıklar son bulur. 2 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -