• Tarkan YILGÜN Teşekkürler (!) 21 Haziran 2016 Salı tarkanyilgin@mynet.com Tarkan YILGÜN
  Öncelikle saygılarımı sunarım değerli Gazihaber okuyucuları. Kutsal Ramazan ayında bulunuyoruz. Ramazanı Şerif ayının Ülkemize ve tüm müslüman camiasına birlik beraberlik , kardeşlik, barış ve huzur getirmesini yüce Allah'tan dua ederek diliyorum.

  Yaklaşık 10 gün önce twitter ve facebook sayfamda Nusaybinde yaralanan Gazi Binbaşımız Necmettin TETİK komutanımızı GATA hastanesinde yapmış olduğum ziyaretimi paylaşmıştım. Bu paylaşımımda bir değerli yurtseverimiz bana mesaj atmış. GATA'da ve Bilkent Rehabilitasyon merkezinde bulunan Gazilerimizi ziyaret etmek gibi niyeti olduğunu söylüyordu. Vatan için yaralanmış askerlerimizi polisimizi görmek istediğini belirtiyordu. Nasıl sevindirebiliriz o aslanları? diyordu.

   

  https://twitter.com/bestem59/status/741622790734905344

   

  Bende kendisine ziyaret etmeniz bizler için en önemlisi olduğunu kendisine mesajla ilettim. Ankara'ya gelirseniz yardımcı olabileceğimi kendisine söyledim. Kendisi çok sevindi uygun bir gün belirledik ve bugün uçağa Adana'dan 10:30 uçağına binip Ankara'ya geldi. Kendisini karşılayıp önce Bilkent’te bulunan Rehabilitasyon Merkezine götürdüm. Orada bulunan Gazilerimizi tek tek odalarında ziyaret ettik.  Sağ olsun yanında bir şeyler getirmiş, onun yanında Gazilerimizin okuması için mektuplarda vardı. Arkadaşlarımız çok mutlu oldu. Oradan da GATA'ya geçtik. Gazilerimizi ziyaret ettik. Buradan Gazihaber aracılığıyla Sayın Doktor Mesut YETKİN yurtsever arkadaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Akşam 20:00  uçağıyla da Adana'ya döndü. Benim üzüldüğüm nokta yanı başında Şehit törenine gitmekte zorlananlar Okyanus ötesinde bulunan kişinin cenazesine gidebiliyor. Bu davranışı kınıyorum. Milletimizin takdirine bırakıyorum.

  https://www.facebook.com/mesut.yetgin.92/posts/1143965602333924?pnref=story

   

  Diğer üzüldüğüm nokta hemen hemen her gün Şehitler ve yaralılar vermemizdir. Maalesef her şeyin bir bedeli var. Güvenlik görevlilerimiz tehdit olan unsurların üzerine giderek açık hedef haline geliyorlar. Şu sıralarda en çok el yapımı bomba ile Şehitler verilmektedir. Hükümette önlem için daha yeni gübre satışını yasakladı fakat teröristlerin açılım ve hıyanet sürecinde iyi stok yaptıklarını tahmin ediyorum. Diyarbakır Dürümlü köyünde köylülerin engel olduğu patlama çok düşündürücüdür. 15 Tonluk patlayıcının patlamasıyla 13 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 13 kişiden sadece 60 kiloluk beden parçaları toplanmıştır. Anlatılanlara göre köylü vatandaşlarımız teröristlere engel olmaya çalışırken patlama olmuştur.  Tarafımca terörün her türlüsünü ve destekçilerini lanetliyorum ve kınıyorum. Ölen köylü vatandaşlarımıza  Allah’tan rahmet diliyorum.

   

  Geçenlerde CHP’nin düzenlemiş olduğu iftar programına katıldım. Sayın KIlıçdaroğlu’yla aynı masada karşı karşıya oturduk. O gün katılmış olduğu Şehit töreninde kendisine atılan merminin bizlere Şehit ailelerine ve Gazilere atıldığını söyleyerek olayı lanetledim. Bizlere tek tek hazırlamış oldukları ‘Şehit yakınları ve Gaziler ile Gazi yakınlarına sağlanan sosyal ve ekonomik hakların iyileştirilmesi ile ilgili kanun teklifi’ kitapçığını dağıttılar. Memnun olduk. Teşekkürlerimizi belirttik.

   

  Kitapçık’ın ikinci sayfasında Atatürk’ün resminin yanında çok güzel bir yazı yazıyordu. ‘Sahipsiz Vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu Vatan batmayacaktır’ Mehmet Akif ERSOY’un bu sözü en çok hoşuma giden tarafıydı. Mekânları Cennet olsun.

   

  Kısaca CHP’nin bizler için hazırlamış oldukları kanun tekliflerinden bahsetmek istiyorum.

   

  1…Şehit yakınları ile Gazilerin ve yakınlarının kamu ve anlaşmaları özel sağlık kurumlarının tamamından herhangi bir katkı payı alınmaksızın ve hiçbir sınırlama olmaksızın milletvekillerinden daha iyi koşullarda yararlanabilmeleri sağlanacaktır.

   

  2…Şehit yakınları ve bakıma muhtaç Gazilere Devlet tarafından  mülkiyeti kendilerine ait konut verilecektir. Kendisine ait evi olmayan Muharip Gazilerde faizsiz konut kredisi hakkından yararlanabileceklerdir.

   

  3…Şehit eşi ve çocuklarının sınırlama olmaksızın tamamına, çocukları yoksa eşi, kardeşleri, anne veya babasından toplam 3 kişiye kadar, Gazi’nin eşi ve çocukları yoksa kardeşleri , anne veya babasından 2 kişiye kamuda istihdam olanağı sağlanacaktır.

   

  4…Çalışan Gaziler 3000 gün prim ödemek şartıyla 7200 gün üzerinden emekli olabileceklerdir.

   

  5…Eğitim yardımı artırılacak.

   

  6…Nakdi tazminat tutarları artırılacak.

   

  7…Şeref aylığı artırılacak.

   

  8…Madalya maaşı 1500 tl ödenecek.

   

  9…Vatani hizmet tertibinden yapılan ödemeler artırılacak.

   

  10..ÖTV’siz taşıt alımı sağlanacak.

   

  11.. GAZİ ibareli taşıt plakası verilecek.

   

  12..Şehit yakınları ve Gaziler yüksek kurulu oluşturulacak.

   

  13..Şehit eşine milletvekili emekli aylığı kadar Şehit aylığı verilecek

   

  Evet Gazihaber okuyucuları son zamanların en geniş haklar veren kanun teklifidir bu.

   

  Sayın yeni Başbakanın iki gün önce İzmir de iftar yemeğinde Şehit ailelerine ve Gazilere söylemiş olduğu söz hoşuma gitti. ‘Söz konusu Şehit aileleri ve Gazilerse Mevzuat teferruattır’. O zaman görelim Başbakanım. Kanun tasarısı şu an Meclisteki komisyonda . Meclis tatile girmeden genel kurula getirinde samimiyetinize inanalım.

   

  Saygılarımla arz ederim.

   

  Güneydoğu Gazisi Tarkan YILGÜN

   

  https://sehitvegazihaklari.wordpress.com/2016/06/06/son-zamanlarin-en-genis-haklar-veren-kanun-teklifi-133-milletvekili-imzasi-ile/

   

   

   

   

5 4
48,089 kez okundu
5
4

YORUMLAR

3 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim C.K Editöre şikayet et 22 Haziran 2016 Çarşamba 00:02 Maddenin biri eksik unutmuşsunuz! 3.1) Vazife Malulü Rütbeliler Kenya Ordusuna İlhak edilecek! 4 Yanıtla
 • resim Mesut Yetgin Editöre şikayet et 21 Haziran 2016 Salı 12:40 Benim gazilerimizi ziyaretimin değeri, gazilerimizin emeğinin yanında, okyanustaki bir su damlasi kadar bile değerli değil. Tek amacim, arkalarinda dualar olduğunu, minnettar olduğumuzu göstermekti. Varolsunlar ! Tarkan Yılgün'e de çok özel teşekkürümü sunarım. Bu ziyaretin gerçekleşmesinde büyük payı vardır. Gazilerimize vereceğimiz değer bizi birarada tutacak ortak paydalardan biridir. Hakları ödenmez bu kahramanlarin maddi ve manevi desteklenmesi bizim borcumuzdur. Önerilen bu yasa tasarısı umarım gerçekleşir. Allaha emanet olun. Saygilarimla. 3 Yanıtla
 • resim ONURLU GURURLU GAZİ (Tarkan YILGÜN) Editöre şikayet et 03 Kasım 2016 Perşembe 10:59 Değerli Gazihaber okuyucuları hepinize saygılarımı sunarım. Enson 21 Haziran 2016 da 'TEŞEKKÜRLER konulu köşe yazımı yazmıştım. 2 Gün sonrası Sn. Cb.'nın 'Onurlu/Gururlu terörist ifadesini "KINAMAK için Gazihaber'e köşe yazımı yolladım. Sn yönetici Gazi Hamit arkadaşımız yazımı nedense yayınlamadı. Artık Gazihaber'de yazı yazmamın bir anlamı kalmadı. Saygılarımla. 1 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Tarkan YILGÜN Yazıları
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -