• Rafet KELEŞ ORDU VAZİFE MALÜLLERİ 08 Şubat 2013 Cuma rafetkeles@gmail.com Rafet KELEŞ
  ORDU VAZİFE MALÜLLERİNİ YAZIYORUM,ÇÜNKÜ...

   

   

    19.02.1993 günü yaralandım,sakat kaldım,20 sene oldu. Aylarca dağlarda yatmış,operasyona katılmış,çatışmalara girmiş,pusuya düşmüş,arkadaşlarını Şehit-Gazi vermiş,yani kısaca Terörle Mücadelenin bizzat içinde olmama rağmen,sırf yaralanma şeklinden dolayı Gazi sayılmamış birisiyim.

   

     20 yıldır bu camiada Ordu Vazife Malülleri için tek bir düzenleme,tek bir kanun,tek bir tasarı hazırlanıp hayata geçirildiğine şahit olmadım.

   

     20 yıldır mevcut kanuna bir kaç ilave yapıldı ve yapılan bu kanunlardan sadece 3713 ve 2330 sayılı kanun kapsamında olan arkadaşlarımız yararlandı. 5434/45 sayılı kanun kapsamında olanlar,aynı amaca hizmet etmiş olmalarına rağmen,sadece yaralanma şekilleri farklı olduğu için,her yapılan kanunun dışında kaldı.

   

   Yanlış anlaşılmasın,benim kimsenin aldığında gözüm yok,aksine bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren,uzuvlarını veren insanlar için ne yapılsa azdır. Benim tek isteğim ADİL olunmasından yana.

   

    Sayın Başkan öncelikle yeni görevinizde başarılar dilerim. Dernek yönetimlerini eleştiren insanlardan biriyim,her yazımda ORDU VAZİFE MALÜLLERİNİN sorunlarını yazıyorum,çünkü bende Ordu Vazife Malülüyüm ve neler yaşadığımızı,ne gibi sorunlarımız olduğunu bizden başka bilen yok.

   

    Benim eleştirim sadece size değil,siz henüz göreve başladınız,kafanızda belirli bir yönetim sistemi olabilir ve bunu oturtmaya çalışıyor olabilirsiniz,buna kafa yoruyor olabilirsiniz. Allah kolaylık versin,işinizin kolay olduğunu iddia etmiyorum.

   

    Ama şunuda unutmayın ki bende 20 yıldır bu ADALETSİZLİĞE maruz kalanlardan biriyim ve 20 yıldırda bir kaç kişi haricinde bu sorunla ilgilenen olmadı. Sorsanız herkes farkında ama iş icraata geldiği zaman kimse elini taşın altına koymuyor.

   

    Benim hep söylediğim ve savunduğum şey şu. Eğer sizinde bir şubesinin Başkanlığını yaptığınız,başta Genel Merkez olmak üzere bütün Dernekler YILLARDIR  görevlerini layıkıyla yerine getirmiş olsalardı,bugün bu camianın mensubu olan insanlar arasında,"ÖZLÜK HAKLARI " konusunda bu kadar büyük uçurumlar olmazdı.

   

   Uçurumun bu kadar açılmasında veya kapanamamasında bugüne kadarki Dernek yönetimlerinin payı var. İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışan yöneticilerde var mutlaka onları tenzih ediyorum. Ama yapılması gereken şeyleri yapmayanları eleştirmeyelimmi ?

   

    Bugüne kadarki Dernek yönetimleri,Kanun çalışması yapılırken,istekler,talepler üst makamlara iletilirken sadece 3713 ve 2330 sayılı kanun için taleplerde bulunurken taraflı olmuyorlar,ama ben 5434/45 lilerin sorunlarını yazarken taraflıyım öylemi ?

   

     Hiç kimse olumlu bir şey yapanı eleştirmez,sizde iyi işlere imza attığınız zaman herkes tarafından sevilir ve övülürsünüz.

   

    Benim sizden tek isteğim 3713-2330-5434/45 diye ayrım yapmayın,ADİL olun yeter. 5434/45 li kime sorsanız,kendisini Devletin dışladığını,üvey evlat muamelesi gördüğünü söyler. Artık böyle düşünmesinler,bu ayıp ve ayrım ortadan kalkmalı.

   

    Sizlerin iyi niyetle bu göreve talip olduğunuzu ve iyi şeyler yapmaya çalıştığınızı biliyorum Sayın Başkan. Bu camia için kim birşeyler yapmaya çalışıyorsa,kim elini taşın altına sokmaya çalışıyorsa bana o eli öpmek düşer.

   

    Enerjinizi ve vaktinizi,bu sorunların giderilmesi için,aradaki uçurumun biraz olsun kapanabilmesi için,Camiaya mensup herkesin hayır duasını almanız için harcamanızı diliyorum.

   

   

    Saygılarımla

   

    Rafet Keleş

   

  ORDU VAZİFE MALÜLÜ

1 0
10,578 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Rafet KELEŞ Yazıları
SON DAKİKA HABERLERİ
DAHA FAZLA GÖSTER ▼
MASAÜSTÜ SİTESİNİ GÖSTER
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2020 Video İzle - Sözleşmeli Haber
 • sosyal
 • sosyal