Hamit YILDIZ kimdir?
Hamit YILDIZ kimdir?
 
 

 

      01.05.1978 Ankara doğumludur. İlk ve orta öğrenimini babasının polis memuru olması dolayısı ile Erzurum, Samsun ve Gaziantep illerinde tamamlamayı müteakip, 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2000 senesinde iyi derece ile mezun olmuştur. Askerlik görevini Kars/Sarıkamış'ta piyade yedek subay olarak tamamlamıştır. Sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açılan sınavlarda başarılı olarak, eğitiminden devreleri içerisinde 2. olmuş müteakiben 30 Ağustos 2004 yılında Jandarma Teğmen olarak görevine başlamıştır. Ankara Okullar Komutanlığında 1 senelik Subay temel kursu görmüş, sonrasında İzmir Bornova 10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ile Şırnak Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görev yapmıştır. 25 Aralık 2007 tarihinde Jandarma Özel Harekat taburunca gerçekleştirilen nokta operasyonunda mayına basma sonucu yaralanarak Silahlı Kuvvetlerden Üsteğmen rütbesinde "Malul Gazi" olarak emekliye ayrılmıştır. Mersin Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında yükseklisans yapan Hamit YILDIZ'ın Memleketi Gaziantep'in İslahiye ilçesidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.  

 

    Şehit Yakını, Gaziler ve Ordu Vazife malullerine yönelik sıkıntıları dile getirebilmek, kamuoyunda bu sıkıntılar açısından farkındalık yaratabilmek ve bilgi paylaşımlarında bulunulması amacı ile Gazihaber.comSehitgazi.com ve Gaziforum.com projelerini hayata geçirmiştir.

 

        Bu projelerin yanında Sözleşmeli Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Er'lerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve sorunlarının kamuoyunda dile getirilebilmesi için kurulan "Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği" (SADER) Başkanıdır.

 

   

BİZİ TAKİP EDİN
  • sosyal
  • sosyal
  • sosyal
  • sosyal
  • sosyal
Gazihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Gazihaber.com Copyright 2011 / 2019 Video İzle - Sözleşmeli Haber - Esnaf Arama - Gaziantep Uyducu - Gümüşhane Haber - İslahiye Haber - Gaziantep Haber -